Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Niedawno wystartowałem z moją pierwszą solniczką.

Trochę danych:

Pojemność zbiornika 80L

Filtr - Aquael Versamax 1 z wypełnieniem z korali

Odpieniacz - Mini skimmer NS16 Macro Aqua

Grzałka - Theo Heater 50W

Oświetlenie - Haqos Stellars 13 x 2 szt., 13W

10 kg żywej skały

9 kg żywego piachu + 4 kg suchego

Do pierwszego zalania użyłem wody z działającego zbiornika, weszło 60L

Na dzień dzisiejszy po 3 dniach od rozruchu zbiornik wygląda tak :

akwa1.jpg

akwa2.jpg

akwa3.jpg

akwa4.jpg

Jeszcze czekam na dostawę pompki cyrkulacyjnej.

Temperatura utrzymuje się między 24 a 25 stopni.

Badań jeszcze żadnych nie przeprowadzałem, cierpliwe czekam na atak glonów.

Ze skał wyszło niewiele życia, kilka wężowideł, jakiś rurkowiec, aczkolwiek wczoraj w nocy zauważyłem że ze skałami otrzymałem również niepełnosprawnego kraba. Krabowi brakuje jednej odnogi ze szczypcem. Ale mimo niepełnosprawności zwiedzał wczoraj całe akwarium. Nie udało mi się niestety zrobić zdjęcia bo oglądałem go tylko przy latarce :p Mam nadzieję że nie będę musiał go eksmitować.

Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i porady.

P.S

W odpieniaczu jeszcze nie zauważyłem żeby zebrało się coś w tym kubeczku, póki co to dmucha bąbelki do środka akwarium i denerwująco buczy...

Pozdrawiam

Edytowane przez wukashi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powitać nowego kolegę:-)

Napisze tak: testów narazie nie musisz robić bo nie ma co i nie ma po co:-)

Kraba ja bym raczej eksmitowal póki możesz jeszcze ruszać skalę. Na wszelki wypadek pokaż fotke, ale myślę, że to dzikus, a one są raczej upierdliwe. Natomiast jeśli chodzi o odpieniacz to nic nie wywala bo też narazie nie ma co. Co to wogóle za pienidlo?

Życzę powodzenia i chwal się na bieżąco:-)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometr - Theo Heater 50W

Witam

Z tym ,,termometrem" to coś pokręciłeś.

Światełka masz mało a z kolei piachu dużo, dokup koniecznie jakąś cyrkulację.

Życzę powodzenia.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Theo Heater 50W - jest to grzałka więc pewnie coś się koledze pomyliło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Theo Heater 50W - jest to grzałka więc pewnie coś się koledze pomyliło :)

Tak tak pomyliłem się chodziło oczywiście o grzałkę. Co do kraba to znalazłem jego zdjęcie w necie :

krab.jpg

I z tego co wyczytałem o nim to niestety duży szkodnik i chyba faktycznie muszę się go pozbyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija już 10 dzień od zalania baniaka.

Do akwarium dolewam bakterie - Ultra Marine bakto blend w ilości podanej na opakowaniu.

Od 2 dni piach i skały stopniowo pokrywają się brunatnymi glonami, czy są to algi i oznacza to koniec cyklu azotowego ?

Czy teraz w niedługim czasie akwarium pokryją mi zielone glony ?

Jak myślicie kiedy realnie będę mógł wpuścić życie do solniczki ?

akwarium1.jpg

akwarium2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie dopiero Ci się zaczyna. Teraz będziesz miał wysyp wszystkiego:-) To brązowe to nie algi. One będą pojawiać się z czasem w późniejszym okresie. Naradzie nic nie rób, tylko daj zbiornikowi trochę czasu na ustabilizowanie. Z życiem też się nie spiesz. Przyjdzie i na to pora po dojrzewaniu.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do Krzyśka na Zagórską (chyba, że już tam byłeś) i podpytuj o wszystko :) Renata też jest w stanie wiele pomóc :)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość to podstawa u akwarysty , tym bardziej morskiego :)


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że wszystko pięknie Ci się rozwija, trzymam kciuki. Zapowiada się naprawdę fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ułożyłyles skalke powodzenia a co dojrzewania to wszystko przed toba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, na jednej ze skał pojawiają mi się zielone listki, czy możecie mi powiedzieć co to jest i czy jest to pożądane w akwarium ?

Sorry za jakość zdjęcia, niesety robione telefonem.

Pozdrawiam

post-22968-0-59686300-1390415859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

listki za małe i słaba jakiść zdjęcia by coś powiedzieć ale nie sądze by było czym sie martwić na chwile obecną musisz tylko cierpliwie czekać


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tamu więc zapytam tu. Do akwarium trafiły zoa na małej skałce i patrząc że są wyciągnięte i dość skurczone stwierdzam że jednak mam za mało światła w baniaku (łącznie 26W). I chciałbym poprosić o poradę czy ta belka będzie się nadawać wraz ze świetlówkami z zestawu ?

http://allegro.pl/belka-aluminiowa-do-akwarium-t5-60-cm-hydroogrod-i3905461075.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka ok. Ale co do świetlówek to mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie z nią spokój. Pierwszy raz widze t5 - 14watt. Choć może mało jeszcze widziałem :)

Na miękkie powinno Ci wystarczyć 2x24w t5, choć ja bym był skłonny na 3x24w lub nawet 4x24W - to i pozniej sps-om podpasuje.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Te świetlówki pierwszy raz widzę, a poza tym możesz mieć problem z ich dostępnością i wyborem jak przyjdzie czas zmienić. Moc trochę nietypowa.

Może poszukaj czegoś przynajmniej 2x24W.

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka ok. Ale co do świetlówek to mam wątpliwości.

Belka nie jest OK bo pewnie stateczniki ma pod te swietlowki

Juz lepiej cos takiego:

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-hsd-600c-3x24w-t5-60cm-i3878449392.html

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta belka jest na swietlówki HE dlatego maja moc tylko 14w,w akwarystyce stosujemy swietlowki HO i tylko na takie musisz kupic lampe,bo 14w są poza tymi co w lampie, nie do kupienia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.