Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W piątek 14.02.2014r odbieram zbiornik. Jako że nie otrzymałem odpowiedzi co do pomp cyrkulacyjnej i obiegowej pozostaję przy pierwszej decyzji Tunze może będzie w miarę cicho.

Łodziaków i bliską okolicę, proszę o wsparcie na starcie chodzi mi o wsparcie żywą wodą z podmianki. Zbiornik jest kropelką bo to tylko około 40-50l netto. Jeżeli ktoś zechciał by ułatwić start początkującemu to wszelkie dary/giszefty są mile widziane. Osoby zainteresowane pomocą proszę o PW.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to wszelką pomoc mogę rekompensować krewetkami crystal lub przecinaną zielonką (kilka rodzajów mchu) ze słodkiego życia. Lub innym bonusem zgodnie z życzeniem pomocodawcy.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w szczególności wszystkich łodziaków i ludzi z rejonu

mam szczególną prośbę potrzebna pilnie żywa woda na czwartek po południu dla autora tematu

miała być ale stała się awaria dlatego zwracamy się z szczególną prośbą

w czwartek dotrze skała i szkoda by było zalewać ją zasalać ją wodą na świeżo

mam nadzieję że znajdą się życzliwi i pomocni ludzie

z góry dzięki i liczę na odzew

pozdrawiam

Edytowane przez bad_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze zalanie "zywa woda" pomaga od razu wystartowac, ale i rozrobienie swiezej solanki w niczym nie przeszkadza. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby te solanke zrobic 2-3 dni przed ustawieniem skaly. Mozna w spokoju podlaczyc pompke, grzalke, popatrzec czy wszystko jest ok...

Jeszcze nigdy nie zalewalem akwa woda "uzywana" i tego nie zalowalem. Czasami moze to miec tez plusy, takze nie robilbym problemu z powodu braku "wsparcia" w Teofilowie :crybaby:

Dzialajcie dalej. Z wprowadzeniem zycia poczekalbym i tak ze 2 miesiace. :yes

Teraz trzeba zbiornik zalac, ogrzac, wlaczyc co tam sie da i odczekac. Jest Was dwoch braci, to bedzie latwiej :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ożył 14 lutego.

Minimalnie zmienił się jego wymiar i konstrukcja. Mianowicie zewnętrznie to 45x35x35, ale panel jest po długości i główna rafowa komora ma wymiar 45x25x35. Wykonany jest ze szkła opti white 6mm, panel to szkło barwione w masie koloru czarnego 6mm wymiar panela 45*10,6*35 przegrody w panelu wykonane są ze szkła 4mm. Zalewając zbiornik weszło mi około 40-41litrów solanki.

Z założeń zmienił się cyrkulator jest nim pompa Tunze 6025 wydajność 2800l/h. Pompa obiegowa pozostała bez zmian Tunze 1073.008 wydajność 850l/h

Oświetlenie 11W actinica Aquael, oraz 36W led DiY tylko nie wyrobiłem się z obudową. Gdy tylko lampka doczeka się jakiejś osłonki umieszczę fotkę ukazującą oświetlenie.

I 1 dnia wyglądał tak.

DSCF9675.JPG

Przyznaję się bez bicia... troszkę życia trafiło za moją sprawą od początku istnienia zbiornika. Ale woda, skała, piach pochodziły z działających systemów.

Pojemność netto około 40litrów, żywa skała w tym szkielety koralowców około 6 kg

Życie 1 ślimak kopiący 1 ślimak pełzający po skale 1 wężowidło, briareum kilka szczepek zoa póki życie jest nie zidentyfikowane (tzn nie znam nazw) więc jeśli znacie gatunki umieszczane na zdjęciach to proszę o ich nazwy. Skała... i pewnie kilka rzeczy o których jeszcze nie wiem, że mogą tam być.

Stan drugi dzień 15.02.2014

DSCF9770.JPG

Ślimak sam przyszedł obecnie go nie widzę gdzieś się ukrył. Albo piach go pochłonął. (zdj1)

DSCF9676.JPG

To to wychodzi ze skały gdy odsunąłem pipetą piasek żyjątko się ukryło. Jest przyrośnięte do skały. (zdj 2)

DSCF9687.JPG

Szczepka nabyta w sklepie - wiem, pewnie za to to dostanę ostro po głowie, ale wpadło w oko a w sklepie twierdzili, że na pewno da radę w startującym zbiorniku. (zdj3)

DSCF9703.JPG

Bonus do zakupionej skały... (zdj4)

DSCF9692.JPG

Szkielet, a na odwrocie wydaje mi się że znalazłem małą niespodziankę... (zdj5)

DSCF9694.JPG

W kilku miejscach na skale odnalazłem takie coś żółte, to chyba rośnie na skale... Małż widoczny obok skały też wydaje się żyć (zdj6)

DSCF9696.JPG

Czy to gryzie? Sprzedawca łapał gołą dłonią. Ale wolę się dopytać maleństo ma hmmm około 12-15cm. (zdj 7)

DSCF9698.JPG

Skałka z zoa 2 rodzaje. (zdj8)

DSCF9726.JPG

Ślimak chodzący po skale... (zdj9)

DSCF9773.JPG

Oraz fragment ślimaka zagrzebanego w dnie... żółto - czarne pasy skośnie ułożone na muszli. (zdj10)

DSCF9774.JPG

Z góry przeprasza za ilość życia. Wiem wiem nie powinno być tyle na początku zbiornika.

1 pomiar parametrów wody to NO3 50mg PO4 0,05-0,1mg/l

Bo póki co to jest wężowidło które wg mnie wygląda na anullosa, pomarańczowe macki z taką jaśniejszą siateczką. (zdj7) Od kiedy jest piach i więcej skały ukrywa się z tyłu i nie mam jak zrobić ładniejszej fotki. W sklepie łapali je gołą ręką, ale czy to nie gryzie, nie parzy lub tym podobne skutki uboczne?

O ile pamiętam na fotce3 jest briareum w actinice ładnie świeci. Nie wiem czy to pełna nazwa czy tylko podrodzaj życia.

Proszę o identyfikację życia jeśli to na tym etapie możliwe... Liczę, na to że jeszcze coś wyjdzie / wyrośnie ze skały.

W następnym poście postaram się zebrać podziękowania dla wszystkich, bowiem jest komu i za co dziękować.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i cierpliwości w prowadzeniu zbiornika .

To życie to wg. mnie trochę za szybko trafiło do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie na jakiej solance odbył się start?

Sent from my Lumia


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start odbył się na wodzie z funkcjonujących zbiorników. We wszystkich przypadkach otrzymywałem zapewnienie, że jest to woda na soli kenta. Pomiar wody z 1 źródła wyniósł NO3 50mg PO4 0,05-0,1mg nie mam wprawy w bezbłędnym rozróżnianiu jasnoniebieskiego od jasnoniebieskiego.

W panelu znalazł się phosvec, a niebawem dołożę purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To życie z 3 zdjęcia 2 dnia wyrzuć od razu , to aptasia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek: co to były za kaskady, które tak szybko padly?

Moja "low cost" HBL501 hula juz trzeci rok.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBL-701 silnik zatrzymał się i zgrzał z korpusem. Najprawdopodobniej miałem pecha, ale nie podobają mi się kaskady i dlatego wybrałem panel, który wg mnie daje nieco większe możliwości rozwojowo, obserwacyjne procesów które zachodzą w nieco większych zbiornikach z sumpem. Ale to jest moje zdanie, więc nie neguję kolegów którzy doradzali mi kaskady- poprostu wymarzyłem sobie coś innego.

Apitasia całkiem ładnie wyglądała na skale szkoda, że to niepożądany gość. Usunąłem z fragmentem skały (wyciętym).

W zbiorniku zlokalizowałem ślimaka nr3 o jego istnieniu nie miałem pojęcia kupując życie. Gapowicz.

DSCF9778.JPG

Uda się sfotografować ślimaka "kopacza".

DSCF9781.JPG

DSCF9780.JPG

Temu koralowi chyba faktycznie przypasowało bo jest coraz ładniejszy... Ale to jeszcze nie to co było w sklepie. DSCF9779.JPG

Kompletując sprzęt trafił w moje ręce odpieniacz Aquarium Systems Visi-Jet-PS ale jeszcze go nie uruchomiłem, lecz w panelu na 100% jest dość miejsca na tego typu maleństwa.

Już teraz chciałbym podziękować wszystkim osobom, które wypowiedziały się na temat kompletowania sprzętu. Zdania co do panela oczywiście brałem pod uwagę, jednak zdecydowała moja wizja, która też ma na forum zwolenników. Nie chciałem kaskady z powodu urazu do tego typu sprzętu (głośność) i znikoma możliwość rozbudowy. Panel który mam jest troszkę przy duży i Tester miałeś rację co do wielkości panela... wystarczył by mi mniejszy. Ale to wiązało by się z różnymi szerokościami zbiornika. Tego chciałem uniknąć. 10cm szerokości panela to chyba było minimum pompa obiegowa ma 8,5 i nie jest jej za luźno. Ale faktycznie to chyba lekki przerost formy...

Za okazaną pomoc w budowie lampy (której na obecną chwilę jeszcze nie pokazałem z racji połowicznego sukcesu) pragnę podziękować użytkownikom Hernio i Tomcio. Naprawdę jesteście w stanie pokierować laika elektronicznego (mnie) w sposób na tyle prosty i zrozumiały iż udało się złożyć lampkę spełniającą swoją najważniejszą funkcję. A budowa tej lampy nie wiąże się z super dużymi kosztami.

W ożywianiu kropli pomoc okazały sklepy łódzkie.

Euroakwarium tutaj dziękuję właścicielom za okazaną pomoc i cierpliwość, wybór skały powierzyłem obsłudze sklepu i nie żałuję, skała ładna, porowata, kolorowa, na obecnym etapie na skale nie dopatrzyłem się niechcianych pasażerów. Dziękuję za wyrośnięte, ale ładne kolorowe wężowidło. Ma się dobrze w nowym domu.

Botia wielkie dzięki za kolejną część skały, która znalazła się w zbiorniku. Za porady, pogawędkę, wodę, część sprzętu technicznego.

Zooland to dla mnie najbardziej zaprzyjaźniony sklep, obecnie niestety już tylko słodkowodny, ale pomoc i doradztwo jakie otrzymałem od właścicieli sklepu nieoceniona. Stąd również pochodzi część skały.

Seaworld najładniej wyglądający sklep, byłem już kilka razy. Pierwsze wrażenie gdy nie kupowałem a tylko byłem wybadać teren było hmmm jak z nich coś wyciągnąć. W drugiej wizycie przy zakupach okazali się dużo bardziej rozmowni, wybór i wygląd korali na rynku łódzkim na bardzo wysokim poziomie. Lecz brak nazw sprzedawanych zoa... za to niewielki minus.

Łysemu z A.Ziarko za pomoc, podpowiedzi, oraz sugestie gdzie po co i skąd.

Dziękuję BAU oraz michalzgierz1989 za wsparcie merytoryczne, wsparcie wodą, piachem, i rezerwacją życia (michal).

Szczególne podziękowania należą się mojemu bratu bad_79. To on zaszczepił w mojej głowie zamiłowanie do akwarystyki, a obecnie namówił mnie do spróbowania sił w słonym życiu akwariowym. Pomagał mi od samego początku w przemyśleniu koncepcji, zebraniu fragmentów w całość. Odbiorze wszystkich elementów morskiego świata. I nadal liczę na jego duży udział w tworzeniu mojej pierwszej nanorafy. Dzięki niemu pierwszy raz trafiłem na to forum i poznałem kilku bardzo ciekawych ludzi zaangażowanych w morski świat (obecnie i kiedyś) od zamierzchłych czasów gdy akwarystyka morska raczkowała na łódzkim rynku akwarystycznym.

Pewnie po dniu dzisiejszym do listy dojdzie jeszcze kilka osób, którym należą się podziękowania. Jeżeli kogoś pominąłem lub nie wymieniłem przepraszam i poprawię się w przyszłości.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę młody coraz lepsze zdjątka robisz :D

byłem widziałem uważam że jest OK

oby tak dalej i niech plagi omijają :D

Edytowane przez bad_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik istnieje, czy ma się dobrze to pewnie czas pokarze. Ale mi się podoba...

Do Was szanowne wilki morskie mam pytania jak na nowicjusza przystało... Czego z powyższych zdjęć się bać, z czego się cieszyć, co usunąć?

Z martwego koralowca położonego odwrotną stroną. W niektórych miejscach wyrastają sobie mini parasolki.

parasolki.jpg

Ten sam martwy koralowiec widok z drugiej strony... Jakaś twarda rurka, wygląda jak skamielina. Ale to moje zdanie początkującego.

twarda+rurka1.jpg

Z innego kawałka skamieliny wystaje również twarda rurka z jakby skorupą...

twarda+rurka+2a.jpg

Na dole całej misternie ułożonej konstrukcji znalazłem hmm apitasie ? niestety rośnie tak jakby na nóżce która jest w rozpadlinie, nie ma do niej dojścia pensetą. Usuwać rozbierając konstrukcję i rzeźbić dremelem w skale czy macie jakieś inne sposoby. A przede wszystkim czy na obecnym etapie startu aż tak się ich obawiać czy lepiej zostawić i za niedługo wpuścić wunderwafe...

apitasia+usuwa%25C4%2587+czy+zostawi%25C4%2587.jpg

Proszę o pomoc, akwarystyka morska to dla mnie raczkowanie.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik dzisiaj skończył tydzień właściwie wczoraj wieczorem.

DSCF9874.JPG

Jak widać okrzemki jeszcze dają o sobie znać ale są już w fazie wycofywania (mam nadzieję)

DSCF9885.JPG

DSCF9880.JPG

DSCF9865.JPG

Ernie wystawił łapkę :) Jak na 15 cm wężowidło prawie wcale go nie widać, a szkoda bo obecnie to najładniejszy stwór w mojej kropli. (Ophiomastix annulosa)

DSCF9821.JPG

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam młody u ciebie w zbiorniku :D

jakieś zmiany jaki idzie identyfikacja gatunków

co tam nowego w twoim świeżym zbiorniczku

dowiozłeś jeszcze tą skałę nową świeżą z frachtu :D

co tu taka cisza w temacie u ciebie ???

widzę na razie Posejdon czuwa :D i oby jak najdalej wszystkie plagi od ciebie były

Edytowane przez bad_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w zbiorniku zawitała jeszcze niewielka porcja skały, fracht - w sklepie podobno spoczywał 2 tygodnie.

Na dotychczasowej skale odnalazłem dodatkowe wężowidło... Małe i niestety nie mam jeszcze dobrego foto.

Widziałem 2 wieloszczety? pomarańczowe a od połowy czarne. Oto ich zdjęcie.DSCF9950-001.JPG

i obecnie zastanawia mnie co to te niby bombelki...

DSCF9937-001.JPG

Skała pokrywa się włoskami, parasolkami różnymi, niektóre ładnie świecą w RB+Actinica

Aktualizacja całości będzie pewnie jutro.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielka aktualizacja po dołożeniu / wymienieniu części skały...

Zbiornik ma 2 tygodnie...

DSCF0039-001.JPG

Akwarium powoli dojrzewa... Ale zdecydowałem się już wprowadzić kilku nowych mieszkańców...

DSCF0059.JPG

Erni ujęcie większego fragmentu...

DSCF0050.JPG

W skale przyszedł jego mniejszy brat, ale nie jest taki kolorowy.

DSCF0055.JPG

Jak widać jeszcze nie doczekał się swojego zdjęcia portretowego. póki co wystawia tylko 2-3 macek.

W kilku miejscach widoczne są parasolki - chyba rurówki. Wystarczy coś do nich zbliżyć i się całkowicie zwijają. Mówię/piszę o tym czymś na piasku nie na skale.

DSCF0051.JPG

W kilku miejscach są innego rodzaju parasolki...

DSCF0061.JPG

DSCF0041-001.JPG

Za ostatnich mieszkańców bardzo dziękuję użytkownikowi Jacekberet. Grzybki wyglądają o wiele ładniej niż na zdjęciu i naprawdę warto było je odebrać. W rzeczywistości jest zielony fluo.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w zbiorniku zlokalizowałem malutkiego krabika, niestety ujawnił się w miejscu niemożliwym do sfotografowania, ani dokładnego obejrzenia. Ma około 0,5 cm i chyba wcina glony lub czyści skałę. W zbiorniku znajduje się również malutka 0,5cm rozgwiazda... Ślimaków jest więcej niż się wydawało na początku. Życie jest głównie w rozmiarze mini-super mini. Widziałem też bardzo małe białe żyjątko szybko zasuwające po szybie pomiędzy glonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to...

krab+ze+ska%25C5%2582y.jpg

Najbardziej chodzi o to czy pozytywny czy negatywny bywalec. Sam przyszedł ze skałą i siedział przyczajony w jamce. Na reflexie próbowałem zlokalizować delikwenta, ale się nie udało. Może ktoś wie co to za krab, lub czy jest mile widziany w zbiorniku. Obecnie wielkość około 1grosza może mniej, aparat troszkę przekłamał kolor w realu jest jaśniejszy,

Dziś zbiornik został zasilony nową porcją mieszkańców... Na zdjęcia jest trochę za wcześnie bo dopiero życie trafiło do zbiornika.

Wielkie dziękuję należy się...

Piostu, oraz jego małżonce, oraz córeczce. Za charytatywne obdarowanie.

Maciekełk

Patrykruda

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten?

http://pl.reeflex.net/tiere/3009_Pachygrapsus_minutus.htm

Parasolki? To dzikie małe rurówki. Fajne.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab póki co mieszkał w jamce w pobliżu zielonych glonów. Korale (póki co zoa) będące w pobliżu nie znikały tajemniczo. Z dokarmiania szły głównie pokarmy oparte na planktonie. Krab fajnie że przyszedł tyle że go prawie wcale nie widać w zbiorniku... taki ukrywacz zniego.

BAU dziękuję za szybką reakcję i pomoc.

Technolognicznie zbiornik od jakiegoś czasu wzbogacony w odpieniacz Tunze 9002 i została zmieniona pompa obiegowa obecnie Eheim z przepływem 2000l/h z możliwością regulacji w dół. Życie również urozmaicone.. kilka zoa, i innych bywalców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młody krabika zostaw w spokoju na razie jest niegroźny

i mógłbyś jakąś aktualizację zrobić tego co już żyje i hula :D

może ożywisz marazm na forum i trochę wiosną powieje :D

pozdrowionka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik żyje i sobie dojrzewa powoli powoli ale ważne że ciągle do przodu... Coś się dzieje, coś faluje coś pływa...

Glony rosną :) ale to chyba wszędzie tak jest na początku... Jeżeli stwierdzicie, że czegoś z przedstawionych zdjęć się bać to proszę o podzielenie się tą wiedzą... Fotka całościowa na obecną chwilę nie zasługuje na umieszczenie dwa ogniska zielonego dywanu.

1. DSCF0283.JPG

2. DSCF0282.JPG

3. DSCF0281-001.JPG

4. DSCF0279-001.JPG

5. DSCF0277.JPG

Ten glon-coś zielone z 5 zdjęcia jest płaskie jak liść sałaty. Nie jest kulką.

6. DSCF0249.JPG

7. DSCF0253.JPG

8. DSCF0251.JPG

9. DSCF0254.JPG

Delikwent z 9 zdjęcia póki co ma ksywkę pan Rybek ale może zaproponujecie dla niego coś specjalnego.... Gobiodon Okinawae jakoś brzmi tak trudno.

Wężowidło Ernie ma się dobrze jego dwaj mniejsi koledzy też wystawiają łapki i udowadniają mu że mniejszy da radę schować się w skale... Krab Henio (ten czerwony) co pewien czas się uwidacznia w obszarze prawie całego akwarium. Krab zidentyfikowany przez BAU póki co też nie dostał jeszcze imienia, ale lubi swoją jamkę z której rzadko kiedy wychodzi, nawet po wyciągnięciu skały siedział w niej udając że go tam nie ma.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te fioletowo czerwone bąbelki to chyba Botryocladia leptopoda ale ja tu ekspertem nie jestem a reszta też coś myśli i nic się nie wypowiada:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś żyje się rusza znaczy się chyba nie jest tragicznie...

DSCF0338.JPG Stwór jest mały i się przemieszcza pełznąc znaczy się żyje.

Ze skały wyrosły 2 polipy zoa zielone nie są super urodziwe bo małe i zielone ale cieszą bo same wyrosły. Glony póki co nie są super silną plagą więc cierpliwie czekam... Jakby ktoś był w stanie zidentyfikować pełzającego stworka choćby na poziomie wróg czy nie szkodliwy to było by miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.