Skocz do zawartości
Tester

Metoda Ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek
Dnia 20.04.2017 o 16:34, laszek napisał:

Każdy roztwór ma taką samą instrukcje. Ktoś stosuje i zna proporcie abc?Napisane żeby stosować wszystkie.po równo.  Jezeki mam parametry Ca 385, mg 1350 i kh 9.3, to który lać?large.IMG_20170420_163024.jpg

Czy do tego ballinga jakbym dokupił mg http://erybka.pl/product-pol-6972-Tropic-Marin-Bio-magnesium-Liquid-1000-ml.html to jak tamto leje po równo to ten mg moge lać w miarę potrzeb do uzupełnienia? Tamte leje z 30minutową przerwą.

Jeżeli kh mi rośnie przy równym ballingu, nogę sobie odpuścic roztwor B na jakis czas albo zmniejszyc dawke roztworu B?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zauważyłem że na wężyku z kh co pare dni krystalizuje się płyn z kh. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, laszek napisał:

Zauważyłem że na wężyku z kh co pare dni krystalizuje się płyn z kh. Czy to normalne?

Obetnij końcówkę po kątem, proces spowolni; końcówka nie dotyka wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jest kilka cm nad wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nijak nie mogę nigdzie znależć. Jeżeli pure KH reeflowers 2,5g na 100l wody podnosi dkh o 1. To ile wsypać do butelki 5l żeby rozrobić roztwór do ballinga? To jest jak z innymi proszkami np czda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawiazując do 1 posta, czy mieszając sole zgodnie z tabela rozpuszczam daną ilość proszku w określonej ilości wody np 1L ? Czy proszek rozpuszczam i uzupełniam do 1L ? Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StefanTG napisał:

Panowie nawiazując do 1 posta, czy mieszając sole zgodnie z tabela rozpuszczam daną ilość proszku w określonej ilości wody np 1L ? Czy proszek rozpuszczam i uzupełniam do 1L ? Z góry dziękuje za odp.

Rozpuszczasz w 3/4 litra i potem dolewasz do równego litra .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czy stosując ballinga jednej firmy moge podbić jeden parametr gotowym roztworem w płynie np innej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciągłe dawkowanie to o ile mają te same stężenia to tak.

A jeśli chodzi o jednorazowe podbicie parametru to można, bez względu na stężenie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam na myśli podbicie raz na 8-12 dni. Przeszedlem na rownego ballinga bo chce zbić kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem...

Przeszedłeś na równego, żeby zbić KH?? Jak lejesz równo i spada Ci KH to i Ca i Mg powinno Ci spadać.

To czy dany parametr spada czy nie zależy od podaży (dawka) wzgledem popytu (konsumpcja). Jesli dajesz wiecej niż jest konsumowane to parametr rośnie. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak ca i mg tez spada. Lałem wcześniej nierówno. Teraz przeszedłem nanlanie po równo i kh mi rosło, więc zmniejszyłem dawkę. Kh mi powolutku ładnie spada ale też ca i mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris81 napisał:

Rozpuszczasz w 3/4 litra i potem dolewasz do równego litra .

Chyba jednak nie we wszyscy produce ci sie tego trzymaja . W instrukcjiAF wszystko rozpuszcza sie w  1litrze . I tak wartosci plynow po rozpuszczeniu sa rozne tj . Kh1l + 80g ,  Mg I Ca  1l + 60g , SBS 1l +25g .  


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
1 minutę temu, ibiza napisał:

Chyba jednak nie we wszyscy produce ci sie tego trzymaja . W instrukcjiAF wszystko rozpuszcza sie w  1litrze . I tak wartosci plynow po rozpuszczeniu sa rozne tj . Kh1l + 80g ,  Mg I Ca  1l + 60g , SBS 1l +25g .  

Plus do tego mikroelementy ale to już kroplowe sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to tylko od akwarysty zalezy czy je poda . 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak. A te ich gotowe preparaty np. CA plus, KH plus, MG plus? One równowahi jonowej nie zaburzają. Nic w opisie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nigdy nie stosowalem . Ile dawalem reade to robilem systematycznie podmiany . A pewnego dnia wy startowalem z  Balingiem. 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko rowno po 250ml . Zawsze lalem po rowno , nawet jak na poczatku cos nie gralo jak mg to ciagle lalem po rowno . Samo sie wszystko prostowalo. 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Korekty robiles po ppdmianach? Bo do tej pory jade bez podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracalem na to uwagi  . Obecnie robie podmiane raz na miesiac i to tylko 20l . Testy Kh , Po4 No3 kazdej niedzieli rano . Jesli Kh sie rusza to wowczas robie korekty na wszystkich 3 pompach . 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bo mi kh podskoczyło do 10.5 obnizyłem ballinga i ca spadło 380 i mg 1260 kh powoli spada. To ca i mg z ręki uzupełniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2017 o 03:43, DarekB30 napisał:

Ja używam całego zestawu ...Tropic Marin Balling Set 3x1kg
http://korale.pl/tropic-marin-balling-set-3x1kg.html
Dodatkowo podaje z ręki pierwiastki śladowe
Pro-coral K+ i A-

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

@DarekB30 Czy mógłbyś wyrazić opinię na temat tych środków?

Także ich używam lecz krótko.Ktoś kiedyś "wysmarował" część C czyli SBS  TM z tego zestawu i mam lekki niepokój..

 


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam całego zestawu ...Tropic Marin Balling Set 3x1kg
[mention=24878]DarekB30[/mention] Czy mógłbyś wyrazić opinię na temat tych środków?
Także ich używam lecz krótko.Ktoś kiedyś "wysmarował" część C czyli SBS  TM z tego zestawu i mam lekki niepokój..
 

Używam moim zdaniem z powodzeniem, jestem bardzo zadowolony z efektów i parametrów wody, dodatkowo daje jako 4 składnik MG teraz daje AD plus oczywiście micro TM
Teraz mi się skończyły preparaty TM i będę zmieniał chemię
Poniżej masz wyniki wody z mojego akwarium po ponad pół roku dozowania chemi i Ballinga TM

https://www.dropbox.com/s/j859y8osy451438/Results_2017_06_14_939.pdf?dl=0

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. U mnie też się sprawdzają a wyniki z Marinlab już po miesiącu stosowania mam dobre.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.