Skocz do zawartości
acezary

caliendrum gubi tkankę!! - ciąg dalszy - wszystko twarde pada

Rekomendowane odpowiedzi

@janusz Ja miałem przez długi czas Kh na poziomie 6 i korale pięknie były wybarwione i rosły ze hej. Problem Kh nie wynika z jego wysokości (w granicach rozsądku) tylko z gwałtownych jego zmian. Ja jestem za tym by mieć Kh podobne jak to jest w naturze czyli plus minus 7,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kh= 5,1. wymordowało mi bardzo szybko wszystkie twarde (pavony, montipora digitata i talerzówka) oprócz coulastei. Byćmoże spadek był szybki. Poza tym nie przypuszczałem, że kh tak nisko może spaść przy regularnych podmianach wody zrobionej na bogatej soli rafowej. A tu jednak okazuje się, że jest to możliwe. Od tamtego czasu leję bailinga i mam spokój z niskim kh.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze problem w niedokladnym tescie na PO4 ?

0,1 pokazuje a w rzeczywistosci jest znacznie wyzszy ? Na takie "drobnostki" jak niskie Ca tez bym zwrocil uwage, w koncu chodzi o czule sps-y.

Kilka "troche" zlych parametrow moze je wykonczyc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Sps-y zgubił tkankę w kilka dni. Kiedyś prowadziłem zbiornik na zeo, od ponad roku na aquaforest. Robiąc porządek w szafce znalazłem po poprzedniej metodzie preparaty sponge power oraz b-balance. Postanowiłem więc je wykorzystać, i właśnie od ich podania posypała się tkanka na sps. Ucierpiały tylko sps-y.

Podejrzewam że te preparaty z metodą probiotyczną nie grają.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałeś stary temat, ale no dobra.

A ZEO to nie metoda probiotyczna? :)

Dodatkowo te preparaty w teorii powinny akurat grać z metodą probiotyczną AF, szczególnie b-balance. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.