Jump to content
acezary

caliendrum gubi tkankę!! - ciąg dalszy - wszystko twarde pada

Recommended Posts

@janusz Ja miałem przez długi czas Kh na poziomie 6 i korale pięknie były wybarwione i rosły ze hej. Problem Kh nie wynika z jego wysokości (w granicach rozsądku) tylko z gwałtownych jego zmian. Ja jestem za tym by mieć Kh podobne jak to jest w naturze czyli plus minus 7,5.

U mnie kh= 5,1. wymordowało mi bardzo szybko wszystkie twarde (pavony, montipora digitata i talerzówka) oprócz coulastei. Byćmoże spadek był szybki. Poza tym nie przypuszczałem, że kh tak nisko może spaść przy regularnych podmianach wody zrobionej na bogatej soli rafowej. A tu jednak okazuje się, że jest to możliwe. Od tamtego czasu leję bailinga i mam spokój z niskim kh.

Edited by janusz-pśl (see edit history)

Moze problem w niedokladnym tescie na PO4 ?

0,1 pokazuje a w rzeczywistosci jest znacznie wyzszy ? Na takie "drobnostki" jak niskie Ca tez bym zwrocil uwage, w koncu chodzi o czule sps-y.

Kilka "troche" zlych parametrow moze je wykonczyc.

Miałem podobny problem. Sps-y zgubił tkankę w kilka dni. Kiedyś prowadziłem zbiornik na zeo, od ponad roku na aquaforest. Robiąc porządek w szafce znalazłem po poprzedniej metodzie preparaty sponge power oraz b-balance. Postanowiłem więc je wykorzystać, i właśnie od ich podania posypała się tkanka na sps. Ucierpiały tylko sps-y.

Podejrzewam że te preparaty z metodą probiotyczną nie grają.

Odkopałeś stary temat, ale no dobra.

A ZEO to nie metoda probiotyczna? :)

Dodatkowo te preparaty w teorii powinny akurat grać z metodą probiotyczną AF, szczególnie b-balance.