Skocz do zawartości
Tomi85

Filtr przepływowy by Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś ma do przedstawienia efekt mojej kolejne pracy :)

Filterek przepływowy na rurze o średnicy 110mm długości 350mm. Daje ma to prawie 3 l pojemności.

Rury doprowadzające to 1/2 cala.

Podstawa 130x210 umożliwiająca postawienie pompy.

A oto fotka

49z2.jpg

Wszelki uwagi i krytyka mile widziane :)


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a proszę...tę watę wywal czy co to..?

Ogólnie fajny, a pewnie przyjemność z dłubania mega :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo widzę, że użyłeś białe rurki czy one nie są dedykowane do zimniej wody? Jeżeli są dedykowane do zimnej wody to co się stanie jak będziesz ich używał w temperaturze 25C? Chodzi mi o ewentualne zagrożenie używania tego w ciepłej wodzie.

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo widzę, że użyłeś białe rurki czy one nie są dedykowane do zimniej wody? Jeżeli są dedykowane do zimnej wody to co się stanie jak będziesz ich używał w temperaturze 25C? Chodzi mi o ewentualne zagrożenie używania tego w ciepłej wodzie.

..żartujesz, prawda..?

Nie ważne jakiego koloru, myślę że 35 st C w akwarium woda mu nie przekroczy, a jak przekroczy to nic tylko włazić i d*pę moczyć :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc rur na zimna wode jest liczona na 20°C (czesc nawet na 25°C),ale jest to temp. obliczeniowa na czas pracy rzedu 50 lat. Temperatura 5÷10 stopni wyzsza nie ma zadnego znaczenia i nie ma co sobie glowy zawracac. I tak,jak cop909 napisal,mozna z tego czerpac jeszcze inne korzysci :lol:.

Tapniete z notka.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc rur na zimna wode jest liczona na 20°C (czesc nawet na 25°C),ale jest to temp. obliczeniowa na czas pracy rzedu 50 lat. Temperatura 5÷10 stopni wyzsza nie ma zadnego znaczenia i nie ma co sobie glowy zawracac. I tak,jak cop909 napisal,mozna z tego czerpac jeszcze inne korzysci :lol:.

AMEN !!!!!!!!!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc rur na zimna wode jest liczona na 20°C (czesc nawet na 25°C),ale jest to temp. obliczeniowa na czas pracy rzedu 50 lat. Temperatura 5÷10 stopni wyzsza nie ma zadnego znaczenia i nie ma co sobie glowy zawracac. I tak,jak cop909 napisal,mozna z tego czerpac jeszcze inne korzysci :lol:.

ufff.... już się martwiłem że się rozpuści :p


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff.... już się martwiłem że się rozpuści :p

Calkiem niepotrzebnie,mieszkam na IX pietrze (rury na pionach wymienione na plastiki) i czasami w upaly po odkreceniu zimnej wody musze poczekac kilka ladnych minut,az zleci ciepla woda z rur i zacznie plynac chlodna :).

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc rur na zimna wode jest liczona na 20°C (czesc nawet na 25°C),ale jest to temp. obliczeniowa na czas pracy rzedu 50 lat. Temperatura 5÷10 stopni wyzsza nie ma zadnego znaczenia i nie ma co sobie glowy zawracac. I tak,jak cop909 napisal,mozna z tego czerpac jeszcze inne korzysci :lol:.

Tapniete z notka.

Dzięki za info, bo kiedyś chciałem coś zrobić z białych rurek i ktoś mi odradzał, że one są dedykowane do zimnej wody i do akwa się nie nadają.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, a gdzie nabyłeś podzespoły? Czy u nas we Wrocku jest jakiś sklep?


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, a gdzie nabyłeś podzespoły? Czy u nas we Wrocku jest jakiś sklep?

Gotowych elementów nie kupisz. Mam na myśli pokrywy pierścienie ogólnie wszystkie elementy po za rurkami pcv. Te kupisz w castoramie. Jest jednak kilka firm we Wrocławiu które zajmują się wyrobami z pleksi i tam można to zamówić. By zaoszczędzić trzeba mieć już gotowy projekt do wycięcia.

"cop909"

patrząc na ceny wysyłki nie wiem czy jest to opłacalne? lepiej już chyba kupić na allegro lub szukać odpadów po produkcyjnych w firmach o których piałem wyżej.


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny filtr

Tym razem rura 100 mm wysokość 400 mm

d521bc9fe1c7a9b7med.jpg


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wyszedł Ci koszt całości jeśli można spytać bo o czasie jaki spędzileś przy pracy nad nim nie liczę oczywiście ;) Przecież to frajda zrobić coś samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda jak ze sklepu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o cenę w przybliżeniu na PW.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superowo


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały filtr przepływowy 

Pojemność na medium 1l 

rura 80mm wysokość 300mm

Szybkie zamykanie 

large.20170219_201209.jpglarge.20170219_201134.jpglarge.20170219_201112.jpg


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rury 16mm czy 20mm, nawet ciekawie wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne wykonanie,

robisz tylko dla siebie czy tez na sprzedaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.