Skocz do zawartości
domat

Spoiny w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Chciałbym aby ktoś doświadczony zerknął na spoiny które mam w nowo sklejonym zbiorniku, trochę mnie niepokoją bąble powietrza w spoinie, rozmawiałem z Panem który kleił zbiornik(polecany tu na forum) i mówi że je widział i jest wszystko w porządku ale za każdym razem jak przechodzę koło jeszcze pustego akwarium troszkę się obawiam widząc to co na zdjęciach dla tego chciałbym aby wypowiedział się też ktoś inny na ten temat

Na fotografii uchwyciłem miejsce w którym jest tego najwięcej, zerknijcie i oceńcie czy po napełnieniu takiego zbiornika można spać spokojnie?

Dodam że szyba ze zdjęcia jest to złożona szyba 12mm+ od wewnątrz czarna szyba bodajże 4mm.

Chyba nikt by nie chciał aby 550 litrów poszło na piętrze w nowo wyremontowanym domu.

http://zapodaj.net/d...77a7bb.jpg.html

http://zapodaj.net/5...42f2b5.jpg.html

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać się raczej nic nie stanie bo to "skurcze" i ponoć na transparentnym to norma lub na pewno częsta sprawa, cierpi tylko estetyka........


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, przyznam szczerze że do tej pory miałem zbiorniki klejone na silikonie czarnym.

Tutaj jeszcze jedno zdjęcie w innym miejscu:

http://zapodaj.net/0...f80bdb.jpg.html

Widzę Skoczku że położyłeś nacisk na raczej co już trochę daje do myślenia.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem słowo "raczej" tylko i wyłącznie dlatego że nie jestem specem od szkła i silikonów :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to nie do zaakceptowania, ale tylko pod względem wizualnym. Trzymać będzie ale wyglądać nie będzie.

Ja osobiście mam jedno zdanie "płacę-wymagam" i tyle w temacie


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cop909 ja do klejonych zbiorników mam jakiegoś pecha, jeszcze otwory w kominie mam nie takie jak były na projekcie, powtarzałem i pisałem jakieś 4-5 razy ale z tym się powiedzmy że dogadaliśmy i to już zostawiam w spokoju ...

Na początku byłem zajęty tymi otworami w kominie które mam nie takie jak zakładałem ale teraz patrząc na zbiornik i myśląc czy faktycznie będzie trwały mam małe wątpliwości.

Tylko co teraz zrobić jeśli twórca zbiornika mówi że tak ma być i to normalne a zbiornik przejechał do mnie praktycznie 3/4 Polski.

Cena za szkło nie mała bo 3 szyby opti poza jedną boczną(tą z czarnym tłem).

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dziwna odpowiedź tego "fachowca" . Moim zdaniem nie może tak być . Ma być dokładnie , estetycznie bez glutów itd. Chyba , że zapłaciłeś dodatkowo Panu za te atrakcje to nie dyskutuje i przepraszam za przepraszam . :) To tylko moje zdanie


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że fachowiec po zobaczeniu tego wątku sam się ze mną skontaktuje i rozwiążemy tą sprawę dla tego na razie nie ujawniam kto to kleił aby nie psuć marki bo każdemu może się zdarzyć błąd...

Ja też jestem naiwny bo jeśli w mailach z projektem, telefonicznie powtarzam że ma być 2x32mm i 1x40mm otwory a dostaję 25mm 32mm i 40mm to powinienem od razu zbiornik zwrócić na dopracowanie jak ma być a Pan fachowiec sugeruję że "aa to se zrobisz tak że rewizja będzie na 25mm a powrót na 32mm albo jak chcesz większy powrót to puścisz sobie drugi na zewnątrz komina albo ci doślę komin to se tamten wytniesz a ten wkleisz" ale zaproponowałem że albo bierze to z powrotem zrobi jak ma być albo chociaż za te błędne otwory możemy się umówić na transport gratis jeszcze ubił że to za dużo i możemy transport rozdzielić na pół...

Jeszcze inna sprawa ze miał być wklejony grzebień od wewnątrz zewnętrznego komina co również było na projekcie, telefonicznie powtarzałem i nawet w dzień wysyłania zbiornika kiedy podawałem dane do wysyłki wspomniałem w wiadomości aby nie zapomnieć o grzebieniu a dostałem zbiornik bez grzebienia ale tutaj też dostałem odpowiedź fachowca "dośle ci to se wkleisz"

Grzebień się doklei, z otworami sobie jakoś dam radę bo już się zgodziłem od biedy na nie ale jak widzę te spoiny... to wiadomo.

To też nie o to chodzi bo potem takie spoiny jak się to widzi "gryzą" tak samo jak zakładając pierwsze akwarium nie włożyłem maty pod spód(nie wiedziałem) jak się dowiedziałem to spuszczałem całą wodę ze zbiornika aby to jednak włożyć bo w nocy nie mogłem spać i tu tez nie chciał bym myśleć czy już woda leci mi na nowy dom czy jeszcze nie...

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to totalny badziew płacisz kasę więc wymagasz.

Fachowiec jeśli widzi jak wykonał swoją pracę to nie wysyła

i czeka że może nie zauważy i się uda tylko poprawia po sobie.

Tak sklejony zbiornik na wystawę niech sobie postawi.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domat akwarium wytrzyma.Zdjecia pokazuja ze temu "fachowcowi" dokladnosc jest obca.Kolega cop909 dobrze napisal.Płacisz i wymagasz.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie, ale jednak obawa jest tym bardziej że w dom "wpompowałem" sporo(jak dla mnie) pieniędzy i jak by mi to wszystko popłynęło to wiadomo.

Ciężko mi również wyjaśnić podejście fachowca bo tak jak już pisałem w poprzedniej wiadomości o innych też sprawach, ale jeśli widzę że spaprałem sprawę to albo tak jak pisaliście nie wysyłam i poprawiam tym bardziej że to spoiny(bezpieczeństwo) lub idę już "na wariata" wysyłam swoje dzieło i proponuje kupującemu "słuchaj trochę mi nie wyszło zobacz czy ci to odpowiada i albo biorę to i poprawiamy albo bierzesz zbiornik tak jak jest tam za jakąś część ceny" a nie tłumaczenia że tak ma być i wytrzyma, grzebień dośle co miał być i se dotniesz i wkleisz a śrubunek który jest zły to na zewnątrz puścisz albo zmienisz rewizję z powrotem i będzie dobre, tylko po co w takim razie pisać i zamawiać co się chce jeśli się dostaje co innego, to co szklarzowi wyszło. Tym bardziej jak już mówiłem zbiornik jest zrobiony dla estetyki na 2 długich i 1 krótszej opti i za estetykę również płaciłem.

Druga sprawa że zbiornik dojechał wieczorem oglądnąłem czy nigdzie nie ubity, ściągnąłem ludzi aby to po schodach wytargać na piętro do docelowego pomieszczenia żeby obejrzeć jeszcze dokładnie (to kawał szkła dodatkowo z tą podwójną czarną szybą), tylko sumpa i stelaż wrzuciłem do garażu bo szklarz zapewniał że jest zrobione świetnie i włożył serce w ten zbiornik a teraz znów bym musiał ludzi brać, znosić zbiornik na dół i trzymać budowlańców(nie mogą mi zamontować poręczy na schody która już powinna stać ale kazałem im jeszcze poczekać widząc te spoiny) ponieważ po zamontowaniu bez demontowania nie wyniesie się zbiornika po schodach a następnie wiadomo, czekać aż to ktoś odbierze zawiezie na drugi koniec polski, poprawi znów doręczy i znów targać na piętro...

Tak czy inaczej, liczę że fachowiec teraz już nie będzie gadał głupot tylko podejdzie do tego jak człowiek i zaproponuje coś sensownego a nie zaproponuje coś w stylu "znieś go, ja kogoś wyślę po zbiornik poczekasz miesiąc i poprawimy".

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle zewarto napisac kto kleił..


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę jeszcze ujawniać tej osoby cały czas używając słowo "fachowiec" licząc że ta osoba dojdzie do siebie co robi.

Denerwuje mnie to że nie potrafi się po prostu przyznać do błędu i wymyślić coś SENSOWNEGO tylko cały czas jest zdania że wszystko w porządku tak ma być jest dobre itp. tak jak już sprawa wyglądała z przelotami nie takie jak miały być "to se puścisz na zewnątrz" nie ma grzebienia który miał być "dotniesz se i wkleisz" ale przecież NIE O TO CHODZI bo za to się płaci w moim przypadku prawie 2 tyś zł.

Myślę że cytując wiadomość którą właśnie otrzymałem od tego szklarza się on nie obrazi ale poprosiłem go o przeczytanie Waszych postów i wyjaśnienie sytuacji

Moja wiadomość:

"Założyłem temat na forum aby ludzie wypowiedzieli się obiektywnie na temat wykonania zbiornika bo te spoiny nie dawały mi spokoju jak to widziałem:

http://nano-reef.pl/topic/64020-spoiny-w-akwarium/#entry653736

Nie publikowałem kto zbiornik wykonał aby nie zepsuć ci opinii bo to nie o to w tym wszystkim chodzi.

Liczę że przemyślisz sprawę i zaproponujesz coś sensownego.

Jak coś to dzwoń lub pisz. Ja to po prostu mam pecha do klejenia zbiorników i tyle."

I otrzymałem wiadomość:

"czytałem wypowiedzi tych ludzi nie mają żadnego pojęcia o tym co piszą . gwarancję masz na zbiornik,skurcz silikonu czesto występuje i nie jest to moja wina. Wykonałem ci ten zestaw najlepiej jak umiałem . Nie wiem o co chodzi ,miałeś podac o potrzebujesz z hydrauliki a na forum zaraz mnie chcesz mnie dyskredytować ."

1. Każdy przecież widzi co jest na zdjęciach, więc tutaj za dużego pojęcia nie trzeba mieć.

2. Gwarancję mam na zbiornik ale czy mam na dom jak spoiny puszczą

3. I tak jak już wspominałem, nie chcę tego wykonawcy dyskredytować bo już bym to mógł zrobić.

Tak jak mówiłem, to już drugie moje podejście do tego zbiornika dla tego mam trochę "spaczone" pojęcie na słowo "ładny" bo jak drugi raz się dostaje zbiornik(wcześniej od innej firmy) zrobiony nie tak to człowiek myśli "może tak ma być a ze mną coś nie tak i jestem pedantem".

Plus tamtej firmy jest taki że mimo spapranej sprawy(i początkowo mówienia również że zbiornik jest piękny) zaproponowali że albo zrobią u mnie akwarium na miejscu do porządku(chociaż też mieli ładnie kilometrów) albo sami przyjeżdżają, znoszą i zbierają to co od nich zamówiłem i zwrot gotówki- co też uczynili ale wtedy była inna sytuacja bo nie miałem już całej zabudowy meblowej zrobionej pod wymiar(akwarium ma stać miedzy salonem a kuchnią podprowadzona również woda kanaliza itp.) dla tego teraz już zwrot odpada.

Estetyka wyglądała mniej więcej tak(to jest wnętrze zbiornika zostało mi tylko jedno zdjęcie bo było to ponad pół roku temu...) http://zapodaj.net/b3fef982c9bbb.jpg.html

Tamta sprawa zakończona więc do tego na pewno nie będę wracał i udostępniał kto to zrobił, wyszli z twarzą i nie raz u nich bywam.

Po tamtych perypetiach zniechęciłem się na parę miesięcy do projektu ale teraz postanowiłem do niego wrócić i widać z jakim skutkiem.

Teraz firma zabudowująca meble czeka bo nie jest w stanie tego obudować i co za tym idzie pociągnąć resztę z czym ma być złączone to akwarium, osoby wykańczające wnętrze nie są w stanie zamknąć klatki schodowej i tak dalej...

A już mi się wydawało że to ja jestem inny i się "czepiam".


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie kto to kleił... tym bardziej że u jednego z moich znjomych podobne skurcze są na spoinach.

Tyle ładnych realizacii a teraz takie fuszery?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już kilka wiadomości więc nie jestem sam, 3 odnośnie spapranych zbiorników od tej osoby i kilka innych w stylu że się ktoś przymierza do zlecenia klejenia zbiornika szklarzowi z (miasto) i czy to o niego chodzi ...

Kurcze że wcześniej nikt nie stworzył takiego tematu na forum tylko był jakiś stary że gość wykonuje kawał dobrej roboty.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś oddać zbiornik do przyklejenia.

Pojedyncze nieduże bąbelki mogą się zdarzyć ale nie tak jak to wygląda u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan dostał 2 propozycje zgodnie z tym co zaproponowaliście:

1. Albo obniża cenę zbiornika adekwatnie do jakości jego wykonania(pewnie otrzymam wiadomość że za takie coś to może obniżyć o 100zł na takiej kwocie to nawet nie ma o czym dyskutować...) i zapewni mnie pisemnie że w razie rozszczelnienia się zbiornika pokrywa koszty remontu.

2. Albo doprowadzi zbiornik u mnie na miejscu do porządku(czy ktoś od niego bez znaczenia) bo już przy samym zamówieniu nadmieniałem że odsyłanie nie wchodzi w grę ponieważ wiadomo ile by to trwało a wszystko czeka i jakie jest to ryzykowne i jak już pisałem skąd zbiornik musi być znoszony i wiele razy fachowcowi było nadmieniane gdzie on będzie wyniesiony.

Cały czas liczę na pozytywne zakończenie sprawy żebym mógł napisać jak to się mówi "mimo że gościu spaprał sprawę zachował się z klasą i jest OK".


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak by gosc dal czarny silikon to bys cos zauwazył... ja sie nawet swojemu nie przygladam w takim razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak że również zajmuje się klejeniem szkła i to nie daleko od ciebie(co prawda nie akwaria) ale aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera jak zauważyłem wczoraj wątek przeglądając forum jako nowy użytkownik.

Taki zbiornik to bym na twoim miejscu wziął za 1/2 ceny lub jeśli masz dobre serce za 3/4 oczywiście z pisemnym zapewnieniem że jak zbiornik puści to twórca pokrywa koszty remontu i to powinno od razu wyjść od szklarza tym bardziej że się przyznał do tego co wypuścił od siebie i to widział przed wysłaniem a nie że ty się o to prosisz.

Nie pojęte są dla mnie jego tłumaczenia o czym piszesz, jeśli twoja propozycja by mu nie odpowiadała to z tym silikonem ja na jego miejscu bym w ZĘBACH do ciebie przyleciał i posklejał to tak jak trzeba bo jak już ujawnisz kto to zrobił to gościu pewnie nigdy nie dostanie z kręgu akwarystów morskich zbiornika do sklejenia a wiadomo że w tym fachu opinia jest najważniejsza.

Chętnie bym ci to zrobił do porządku byle byś ujawnił tutaj twórce ale tak jak pisałem- specjalizuje się trochę w czym innym więc jak nie umiem- nie biorę się- nie papram sprawy.

Tyle ode mnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skurcze jak skurcze można dyskutować czy mogą być czy nie, na pewno ładne nie są. Na pewno nie pogodził bym się z niewymiarowymi otworami. Jeśli to fachowiec z tego miasta o którym myślę, to miałem przejścia z jego zbiornikiem. Niby zbiornik naprawił, ale panele spuchnięte i otwory tez w innej kolejności niż zamawiałem, ale chociaż średnice się zgadzają.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powiedz od razu że chcesz od gościa kasę wyrwać. Nie owijaj w bawełnę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, a nie ma podstawy, żeby wyrwać?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega "dale" ty chyba sobie jaja robisz?

Dla mnie dużo lepszą opcją aby gościu doprowadził zbiornik do porządku i wtedy nie chcę ANI ZŁOTÓWKI i to dla mnie dużo lepsza opcja.

Ale jeśli twórca zbiornika stwierdzi że nie chce mu się poprawiać zbiornika lub kogoś wysłać aby to zrobił niech zapewni mnie że w momencie puszczenia tych spoin on pokryje koszty remontu oraz da jakiś rabat na zbiornik bo teraz ja muszę zlecić obudowanie tych spoin bo odkryte będą nie estetyczne jak sami tutaj zasugerowaliście na forum i nawet sam autor zbiornika.

Wydaje mi się że takie postawienie sprawy przeze mnie jest uczciwe, chyba że faktycznie nie mam racji to mnie poprawcie, dla tego pokazałem tak jak już wspominałem zdjęcia na forum aby skonfrontować czy moje poglądy są słuszne że mogę mieć obawy czy po prostu się czepiam.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc pisze ze ludzie którzy sie wypowiadaja nie maja pojecia...patrzac na na te fotki wnioskuje ze pan tego pojecia tez nie ma.My nie mamy wiec zlecamy.Bierzesz kase to wykonaj robote dobrze.A to ze nie ujawniasz publicznie kim jest zekomy "FACHOWIEC" jest tylko i wyłacznie twoja dobra wola.Tyle kasy za akwarium i masz zakrywac spoiny?Przeciez to ma cieszyc oko a nie denerwowac!


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.