Skocz do zawartości
Luki

Problem z poziomem wody w akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ustawieniem poziomu wody w zbiorniku.

Dokładnie to wygląda to tak:

Jak już po kilku próbach z zaworem uda mi się ustawić spływ i pompę obiegową przez dobę jest ok, nic się nie dzieje.

Mija doba i poziom w zbiorniku spada i napełnia się sump.

Mam rozumieć, że pompa obiegowa coś szwankuje - raz podaje dobrze a raz słabiej?

Pompa obiegowa to NJ3000, spływ na pudełku przelot 25

Aha, jak wyłączę na chwilę pompę i włączę na nowo to wraca do normy aż do następnego dnia.

Jakieś sugestie?


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda że to pompa, spadek podawania wody.

Pompa nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść wirnik w pompie może jest jakiś zagloniny albo co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki zapodaj ,jak wygląda komin zwłaszcza rury sita co tam jest


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zawory? Gdzie? W pudelku przelewowym? jeśli tak to zupełnie niepotrzebne.Dlatego te problemy.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak puszcze przepływ przez pudło na maxa to siorbie. Muszę troszkę blokować zaworem

Pompa nowa, pracuje ok miesiąca, czysty wirnik

Edytowane przez Luki (wyświetl historię edycji)

300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyregulujesz dokładnie na jednym spływie, musisz mieć rewizję, żeby zdławić spływ lekko za mocno, żeby odrobina wody spływała rewizją. Możesz kupić pudełko z rewizją, albo próbować z zaworem bramowym, który jest dokładny i możesz trafić w punkt, ale i tak pewnie będziesz musiał go co jakiś czas regulować.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rewizje.

Mam rozumieć, że musi jednocześnie przelewać się rewizją?

Po co?


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie siorbało i poziom w kominie nie spadał.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko sobie ? Jakie to pudełko? DIY ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie siorbało i poziom w kominie nie spadał.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Wlasnie chodzi o to, ze nie siorbie nic i rewizja jest troche ponad poziom wody w pudelku.

Czyli jak ustawie poziom to przyciac rewizje tak zeby lekko spywala woda?


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak masz zrobić ,wydajność pompy nigdy nie będzie taka sama .w dłuższym okresie czasu .Puszczając delikatnie wodę przez rewizję bardzo łatwo wyregulujesz obieg wody .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę inaczej - z rewizją wcale nie musi siorbać - ja tak mam , jest rewizja ale poziom ustawiony poniżej. Chłopak pisze że po dobie poziom wody mu się zmienia - powinien zaworem podregulować poziom i jest OK. Ale nie tu - właczy i wyłaczy pompę i poziom jest dużo niższy. Poczyść wirnik - myślę jednak że pompa jest wadliwa. Jeżeli jej moc spada to całościowo , a nie co godzinę albo dwie zmienia się jej moc. Ma mieć stałą moc , niższą czy wyższą ale stałą - i zaworek spokojnie co jakiś czas korygujemy - choć przyznam że robię to bardzo żadko - jak mam to zrobić, to rozkręcam zawór i go czyszczę - nie uwierzycie ile syfu zawsze w nim siedzi - aż czasem mnie korci żeby jakość rurki poczyścić.

Dlaczego po dobie trzeba poziom regulować - a włączy się i wyłączy pompę i jest OK - coś ta pompa nie trzyma przepływu - tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....próbować z zaworem bramowym, który jest dokładny i możesz trafić w punkt, ale i tak pewnie będziesz musiał go co jakiś czas regulować.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Dokładnie, ja mam bramowy i nie zmienia to faktu, że baaardzo ciężko trafić w ten punkt. Trzeba posiłkować się rewizją i wtedy jest super łatwo.

Kolejna sprawa, że mój NJ6000 też lubi sobie różnie pompować, raz lepiej, raz gorzej...

edit: moim zdaniem to nie spadek mocy pompy, tylko powolne dochodzenie układu do stanu równowagi, poziom wody w sumpie też ma duży wpływ na wydajność pompy, dolewka dodatkowo komplikuje sprawę. Najłatwiejsze rozwiązanie, to tak jak koledzy radzą - wykorzystać rewizję.

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rewizją to jest tak że dopóki nic jej nie zatka to jest cacy,,

jeśli jednak coś tam się dostanie to woda zaczyna wylewać się z akwarium


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest odpowiednio dobrana komora pompy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rewizją to jest tak że dopóki nic jej nie zatka to jest cacy,,

jeśli jednak coś tam się dostanie to woda zaczyna wylewać się z akwarium

Od tego jest odpowiednio dobrana komora pompy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

U mnie jest właśnie tak, że woda w komorze pompy kończy się jakiś centymetr od krawędzi akwa i powrót zaczyna pięknie natleniać wodę ;)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dolewka z odpowiednio małym zapasem wody.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dolewka z odpowiednio małym zapasem wody.

A to też fakt :)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, dlaczego kłopot taki jest z ustawieniem poziomu. Byłęm laikiem, wszystko kleiłem sam - woda w kominie super się ustawia , nawet do tego nie przywiązuję faktu, zawór mam zwykły - fakt że czasem skacze trochę w przód troche w tył - wolałbym bramowym, ale naprawdę nie ma w tym problemu . Ostatnio korygowąłem go ze 3-4 misiące temu. Rewizja swoje robi bo jak coś to zawsze się przelewa trochę wody. Pompa NJ 4500.

Nie chce mi się wierzyć że poziomo wody ustawia się aż dobę. U mnie po włączeniu pompy góra 5-7 min.

Rada: pożycz od kogoś pompę na godzinę i zobaczysz co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z zaworem bramowym po dwóch dniach regulacji na starcie poziom utrzymywał się przez 6 miesiecy i nie mialem z tym żadnych problemów. jesli pompa jest stabilna to nie rozumiem z jakiego powodu mialoby sie cos zmieniac. imho nie jest wcale tak trudno trafić w ten punkt równowagi majac zawór bramowy, to kwestia cierpliwosci, regulacja dosłownie o milimetry w jedna czy druga strone i trzeba dluzszą chwile poczekac na efekt i ew. znowu korygować.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze zwykłym zaworem o milimetry może być już za dużo.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.