Skocz do zawartości
luft

Co się dzieje z tym morszczakiem? Ktoś wie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w każdym hobby, ktoś przychodzi, odchodzi, zawiesza chwilowo pasję lub po prostu wyłącza się na jakiś czas z życia "publicznego" w sieci i rzeczywistości. Temat ten stworzyłem w celach informacyjnych. Nie tyle z ciekawości co z troski. Jako morszczaki tworzymy sieć kontaktów w całej Polsce, a także wykraczające daleko poza teren kraju. Nieraz temat ten może komuś pomóc, lub zachęcić daną osobę, mogąca poczuć poprzez zainteresowanie, że nie jest sama ze swoim zbiornikiem lecz całością, o której wspominają koleżanki i koledzy.

Jako pierwszy post zapytam

Czy ktoś wie co dzieje się z naszymi kolegami?

-Basterek

-Kapuhy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałem swoją przygode z morszczyzną i z tym forum zafascynowany bylem zbiornikiem kolegi @kivi.Zresztą myśle że nie tylko ja ale wielu wielu innych . Też chciałbym wiedzieć co z Nim, czy ma jeszcze zbiornik ? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis z Sieradza , narazie nieobecny w naszych szeregach choc deklarował szybki powrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldemar Kwiecień miał Śliczne akwarium, jego strona też zniknęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałem swoją przygode z morszczyzną i z tym forum zafascynowany bylem zbiornikiem kolegi @kivi.Zresztą myśle że nie tylko ja ale wielu wielu innych . Też chciałbym wiedzieć co z Nim, czy ma jeszcze zbiornik ? Pozdro

kivi jakoś na początku zeszłego roku odgrażał się nowym zbiornikiem nawet jakieś foty gdzieś były z odpalana na suchej skale :)

(a może to było dwa lata temu??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest sprawa dla archiwum X. ludzie ot tak sobie, nie przestają być na forum.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kazdy musi całe zycie bawic sie w morskie akwarium,przeciez to drogie hobby i a w zyciu róznie bywa.

Jest kasa to sie zakłada nie ma to sie kasuje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek myśle że o kase nie chodzi :) a jesli tak to jednostki ,obstawiał bym raczej brak czasu bo z tego powodu większośc znajomych zlikwidowała :) są hobby bardziej kosztowne

A w temacie to brak mi:

@Niki

@DarekB30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek ma zdrowe podejście do życia, mimo to szkoda że ktoś nagle znika...ech życie. Mimo to jest kilku takich co są na forum a akwarium było i może będzie..


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldemar kwiecień pisał cos kiedys ze chorował ale innych pstów nie moge znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z jednym którego nie ma na forum od ponad pół roku. Baniak ma taki że szczena opada na pytanie czemu nie zagląda na NR

odpowiedział że forum się wypaliło. I mam wrażenie że on ma racje.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rację.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekb30 przenósł sie na sasiednie forum

To nie do końca prawda ;)

rozmawiałem z jednym którego nie ma na forum od ponad pół roku. Baniak ma taki że szczena opada na pytanie czemu nie zagląda na NR

odpowiedział że forum się wypaliło. I mam wrażenie że on ma racje.

A co to znaczy? przecież forum to nie miejsce - forum to ludzie. Cały czas mamy nowych użytkowników stara wiara też w jakiejś części się trzyma. Pomijając wszystkie złośliwości i awantury które były zawsze w mniejszym lub większym stopniu to jest cały czas to same forum olbrzymia skarbnica wiedzy i skupisko prawie 10 tys rożnych charakterów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to fakt dla nowicjuszy to dobre miejsce choć czasami są deptani już pierwszym poście.

Co do tych którzy tu już niezaglądają to sądze że posiadają już taki poziom wiedzy i doświadczenia że forum jest im zbędne.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ludzie tworza forum...

Diabel - bierzesz udzial w jakiejs ambitnej dyskusji? Jesli nie, to moze przetlumacz jakis arykul z zachodniego bloga - bedzie powod do dyskusji. Bo krytykowac to zawsze jest latwo.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy ilu z tych 10 tys jest aktywnych na forum :) 5-10% ???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy ilu z tych 10 tys jest aktywnych na forum :) 5-10% ???

Zawsze możesz poprosić administratora o statystyki - co prawda zarobiony chłop po uszy ale na pewno coś powie w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ostatni rekord nie został jeszcze pobity to raczej kokosów nie ma :)

najwięcej użytkowników on-line 448 było dnia 31 gru 2011


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę trzymać się tematu i go nie zaśmiecać. "Forum się wypaliło", ale w głowie morszczaka, który osiągnął pewien pułap i coraz rzadziej jest w stanie coś go zaskoczyć. Mam tak samo i to jest naturalne. Tak jak proponuje Tester - dla dobra ogółu i samego siebie staram się tworzyć nowe tematy i czekam na Wasze. Po kilku dniach nieobecności na forum bardzo za nim tęsknię. Wracam z nowymi siłami, tak jak dzisiaj z refleksjami, że brakuje mi wielu fajnych morszczaków, którzy przepadli bez wieści. Jeśli mnie czytacie wiedzcie, że o Was pamiętam/y i zapraszamy do odezwania się czasem, choćby dla tej zwykłej więzi jaka nas połączyła. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz widać inni nie są tacy abitni jak ty skoro tu nie zaglądają.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, gadamy, oglądamy, podziwiamy,szukamy jakiegoś autorytetu w prowadzeniu jakiegoś projektu po czym dowiadujemy się że ktoś rezygnuje ni z gruchy pietruchy, każdy sobie wyrabia jakiś sentyment do jakiegoś baniaka.

Okazuje się że to pasja jest dla wszystkich.Jeśli ktoś to ubóstwia to zostawia sobie nawet proste 100l z błaznami.

2 góra 3 lata to średnia prowadzenia baniaka po tym czasie większość rezygnuje.

Po części są to ładne baniaki.

Jednym z moich ulubionych baniaków to był projekcik mrozikulusa ale ciekawy był też projekt amnora, jeśli byli by tu dalej to bardzo możliwe że dziś by była nowa kostka... nie ukrywam że wole starsze klimaty baniaków i coraz mniej mi się projektów podoba, wszystko na jedną gruchę.

Gdyby nie luft to te forum już by umarło większego spamera z modów nigdy nie widziałem. :yes:evil:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis z tego co wiem wyjechał gdzieś za praca za granice. DarekB30 nadal w branży ale czy swój baniak ma to nie wiem. Na Allegro jest ze swoimi produktami. Szkoda ze Kubaas zniknął z forum a wiem ze swoje ponad 1200l nadal ma. Nie wiem co z Amnorem a tez miał piękny baniak. Ludzie przychodzą i odchodzą. Hobby jak każde inne. I jak piszecie - w życiu różnie bywa....

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.