Skocz do zawartości
luft

Co się dzieje z tym morszczakiem? Ktoś wie?

Rekomendowane odpowiedzi

A pamiętacie Azmodana?

Zainspirowany tym tematem odszukałem kontaktu do Azmodana :) okazuje się że chłop ma się dobrze tylko zarobiony jak pies i przez to brak czasu na forum :(.

Akwarium oczywiście stoi tam gdzie stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mało się udzielam ale za to czytam forum i jestem z Wami od dobrych 6 lat. Akwa mam od 2 :thumbup:

Z czasem różnie bywa, ale tak jak kolega pisał wyżej przychodzi weekend i można przed szkiełkiem odpocząć. Teraz jeszcze gorzej będzie jeśli chodzi o czas bo wreszcie zostanę tatą :yes ale myślę że wszystko pogodzę. Choć czasem ręce naprawdę opadają.....

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam takiego morszczaka - mieszkał w niemczech chyba - Świr albo Świrlej - nie pamiętam dokładnie loginu.

Jeśli się nie mylę to chłopak był pierwszym gościem na tym forum który odważył się sam w tamtych czasach zbudować odpieniacz itp. kombinował ze sprzętem. Potem coś się chyba "popykali" co niektórzy i chłopak zrezygnował z forum. Gdyby teraz tu był to piękne sprzęty by budował.

Szacun wielki dla starych czasów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrlej nie był pierwszym DIYowcem na forum, było kilku wielkich przed niem. Dziś człowiek legenda tamtych czasów, kopalnia wiedzy i bezpardonowych odpowiedzi. Ilość jego ników i powrotów na forum była nie do ogarnięcia, pierwszy jego nick to chyba "Zbyszek" jak się nie mylę.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi Zet ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Adi to był fajny wariat:) Młodziak straszny o ile pamiętam ale taki pozytywnie zakręcony. Dziś by się nie uchował:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrlej nie był pierwszym DIYowcem na forum, było kilku wielkich przed niem. Dziś człowiek legenda tamtych czasów, kopalnia wiedzy i bezpardonowych odpowiedzi. Ilość jego ników i powrotów na forum była nie do ogarnięcia, pierwszy jego nick to chyba "Zbyszek" jak się nie mylę.

możliwe ;-) nie pamiętam dokładnie - dawno to już było ;-) ale podejście do "sprzętów morskich" też było inne - przynajmniej ja to tak wtedy odbierałem - teraz praktycznie wszystko jest dostępne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łodzianie co sie dzieje u Kapuhy?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, pomagał mi tu na forum przy starcie, później brałem od niego szczepki :)

Pamiętam że miał 2 super akwaria.

Od września 2013 zniknął - ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wiekszosc "wyjadaczy " poprostu woli tylko wpasc poczytac , zobaczyc co sie dzieje , ja osobiscie nie udzielam sie bardziej z braku czasu no i jak ktos dobrze poszuka na forum to znajdzie wszystko , cala wiedze jaka jest potrzebna i nie ma sensu powtarzania wkolo tego samego :wallbash:

pozdrawiam wszystkich starych i nowych ( moze ktos mnie pamieta ) :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a NATAN i jego niefoto


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ejerzyk?

Niestety likwidacja baniaka. Brałem od Niego jeszcze pompki i skałę. Jakieś tam problemy były z baniakiem i zapadła decyzja o likwidacji. Tyle wiem... :-)


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to zaczęło się od zapchanego grzebienia a potem braku prądu podczas wyjazdu.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wróciłem ;)

Po prostu dłuższe wakacje.

Witam ponownie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wróciłem ;)

no i super :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wiekszosc "wyjadaczy " poprostu woli tylko wpasc poczytac , zobaczyc co sie dzieje , ja osobiscie nie udzielam sie bardziej z braku czasu no i jak ktos dobrze poszuka na forum to znajdzie wszystko , cala wiedze jaka jest potrzebna i nie ma sensu powtarzania wkolo tego samego :wallbash:

pozdrawiam wszystkich starych i nowych ( moze ktos mnie pamieta ) :welcome:

Ja Cię Pawełku pamiętam i serdecznie pozdrawiam


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę skupić się na pisaniu w temacie czyli o kolegach, których nam brak w eterze forum

prosze o uszanowanie tego

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek żyje i ma się dobrze:) Ma nowego psa w słusznym to miarę i teraz to mu zajmuje głowę ale ręce w solace ma gdzie moczyć:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac szukam z nim kontktu na forum nie ma go juz dwa miesiące.

Szkoda by było , zawsze sporo wnosił wartości nie tylko o tematyce morskiej.

Już grubo ponad połowy osób nie ma z których czerpałem wiedzę jak zaczynałem.

Ręce opadają.

Wszyscy zarejestrowani po 21 października 2007 roku powinni zostać w dziale nowicjuszy a reszta dla prawdziwych wytrwałych akwarystów. :animier:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem z tych 2007, forum faktycznie się zmieniło. Ludzie nie potrafią zrozumieć wielu kwestii, założyłem kiedyś zbiornik "testowy" same podmiany, bez testów po trochu ballinga w firmie koło biurka żeby pokazać zainteresowanym, że to hobby to nie tylko "Testuj, czuj i czuwaj". Zostałem zjechany od tych co powinni zmienić hobby, kogo nie stać na testy(tak jakby to hobby było zarezerwowane dla bogaczy) i się proszę o nie i to od osób które pojawiły się na forum i za chwile zostały "Władzą" a pamiętam jak w wiadomościach w skrzynce trochę wcześniej lądowały wiadomości od tej osoby odnośnie "co i jak z morskim się robi".

Sam obecnie posiadam 2 akwaria 250 litrów + sump i 550 litrów + sump a w przyszłym roku o ile szczęscie dopisze zgodnie z planem pozostanie na piętrze 550 litrów + sump a 250-siątke zastąpi niecałe 3-tysiące litrów we wspólnym obiegu z 550-siątką.

Starzy "Wyjadacze" pewnie mają ze sobą kontakt poza forum, nie udzielają się jednak ze względu na rozpowszechnienie się akwarystyki morskiej i pojawieniu się wielu osób na forum nie rozumiejących pewnych kwestii i szukających "zaczepki".

Tyle ode mnie, nie ma co drążyć temat bo zacznie się jak zwykle wojna.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.