Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałbym zaprezentować moje nowe akwarium które zostało założone 21.02.2014. Całe życie znajdujące się w akwarium pochodzi z poprzedniego zbiornika. Poniżej kilka informacji:

  • Wymiary akwarium to 60x45x27H ,troche nietypowe ale takie właśnie mnie interesowało i takie zostało sklejone na zamówienie ze szkła guardian. Zbiornik nie posiada "sumpa" ani panelu ,jest tylko mała kaskada.
  • Cyrkulacja to koralia nano 900L i JVP 110 o przeplywie 2000L
  • Oświetlenie wykonałem samodzielnie na diodach powerLED. Lampka ma wymiary 20x18x7,5H w której upchałem 10x LED Białe ,26 LED Niebieskie o mocy 1W. Wszystko to zostało zbudowane ze sklejki i polakierowane na kolor biały.
  • Za temperature w akwarium odpowiada grzałka o mocy 50W. sprzęt jest umieszczony w małej kaskadzie starej jak świat.
  • Dolewka z dwoma czujnikami
  • Całym sprzetem steruje komputer ARM wykonany przez naszego kolegę z forum.

  • Około 11kg piasku z tego 8,5kg żywego piachu z poprzedniego zbiornika + 2,5kg żwirku koralowego z Erybki
  • Jeśli chodzi o skałę to niemam pojęcia ile Waży. Są kawałki żywej skały oraz częśc suchej ,wszystko to z poprzednich zbiorników
  • W akwarium pływają jak narazie 2x Amphiprion ocellaris + 6 ślimaczków
  • Z korali posiadam:

-Kilka odmian Zoasków

-Dwie odmiany Ricordei

-Pseudogorgonie

-Rhodactis

-Xenia

-Briareum

-clavularia

-Sarco

  • W akwarium znalazły się tez dwie sztuki mangrowców czerwonych

Poniżej kilka fotek ,przepraszam za jakość ale niejestem wybitnym fotografem.Zapraszam do oglądania i komentowania ,pozdrawiam Witek

post-12761-0-26210800-1395568869_thumb.jpg post-12761-0-61199300-1395568870_thumb.jpg post-12761-0-28849900-1395568872_thumb.jpg

post-12761-0-56196500-1395568873_thumb.jpg post-12761-0-49383900-1395568877_thumb.jpg post-12761-0-02463800-1395568875_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie super!


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy, ciekawy projekt :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nietypowy zbiorniczek ciekawe skąd taki pomysł fajny


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z tą skałą nad wodą :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za miłe słowa ,docelowo po tej skale nad woda będzie spływała sobie woda ,tylko jeszcze niemam takiej pompki ale to w najblizszej przyszłości.

pozdrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy twoja inspiracja bylo akwarium w ktorym kraby wychodza na skale ponad woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba styl " shallow reef tank " czyli niskie zbiorniki , w google jest ich wiele mozna podpatrzec , bede sledzil Twoj watek :) z ciekawoscia :) zbiorniczek maly ale super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za miłe słowa ,docelowo po tej skale nad woda będzie spływała sobie woda ,tylko jeszcze niemam takiej pompki ale to w najblizszej przyszłości.

pozdrawiam Witek

Zastanawiam sie czy woda na powierzchni nie bedzie sie pienic jak woda bedzie wpadac do zbiornika po tej skale. Ogolnie pomysl fajny, jestem ciekawy co z tego wyjdzie ;).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo zachęcająco :) az miło spojrzeć na taki zbiorniczek..

Wysłane z komórecki ;)


Solniczka 63l + Sump + dolewka w trakcie budowy http://reeftankgdansk.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy twoja inspiracja bylo akwarium w ktorym kraby wychodza na skale ponad woda?

Poniekąd tak (myślę że mówisz o tkz. "volcano tank" ) ,ale głowną inspiracją był filmik na youtubie.

A co do pienienia się wody to myśle że nie ,docelow ta woda ma tylko powolutku spływać po skałkach do głownego zbiornika więc niepowinna robić tyle szumu ale to sie okaże w praktyce.

Pozdrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda i przede wszystkim większe.musze wpaść zobaczyć kiedys


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda i przede wszystkim większe.musze wpaść zobaczyć kiedys

Dzięki ,oczywiście zapraszam na oględziny.

A co w baniaku?

Dzisiaj do kaskady ukrytej za skałkami włożyłem małą pompkę ,do niej dołożyłem 2 trójniki to wszystko połączone wężykami i wyszedł mi efekt mokrej skałki nad taflą wody tak jak chciałem. Woda delikatnie spływa po skale i wpada do akwarium i co najważniejsze nie spienia wody.

Pozdrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucisz jakiś filmik ? :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucisz jakiś filmik ? :)

Postaram się coś wykombinować ,jeszcze nigdy nie wrzucałem filmików ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kreci się powoli, zmieniam ustawienie skaly i ryby chce dokupić.nie chcesz jechać na zlot do katowic?będę jechał.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie udało mi się wrzucić filmik ,zapraszam do oglądania :

A w akwarium nic sie raczej niezmieniło wszystko żyje i chyba ma się dobrze. W zbiorniku kończy się dojrzewanie.

pozdrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze masz film na powierzchni.Moze warto pomyslec o dodatkowej kaskadzie albo ta jakos przerobic?super pomysl z tym akwarium :clap:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysl, widzialem wczesniej ten filmik o ktorym mowisz, rakieta :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe ułożenie skały :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mała aktualizacja. Od niedawna w baniaczku zamiast JVP 110 i korali nano dmucha Jebao WP-10 ,którą to pompkę kupiłem na eBay-u, foto poniżej:

post-12761-0-99066600-1398937121_thumb.jpg post-12761-0-10419900-1398937124_thumb.jpg

Zauważyłem ostatnio że jeden z moich mangrowców oprócz rozrastania się systemu korzeniowego pod wodą zaczyna wypuszczać listki, jeszcze nie są rozwinięte ale to znak że coś się dzieje i wszystko idzie w dobrym kierunku.

post-12761-0-95508000-1398937426_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po ogromnej przerwie.

Wrzucam kilka fotek baniaczka niestety jakosc mówi sama za siebie. Pozdrawiam Witek

94xlmg.jpg

VY06iD.jpg

39Ay0Z.jpg

oQn9GL.jpg

9T8O2t.jpg

c9Z2b9.jpg

6ZIqiq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd masz mangrowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd masz mangrowca?

Mangrowce kupilem na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.