Skocz do zawartości
patunho

Kujawska Kostka 300 + 160

Rekomendowane odpowiedzi

Coś słychać w baniaku? ;)

baniak dojrzewa ..... i tak ogólnie:)

Dojrzewanie to nie 1 czy 3 mieś. to znacznie więcej.

Popełniłem kilka błędów więc wywaliło plagi ... było fito i przez foto padły 2 ryby , były glony , obecnie po chemi schodzi cyjano które zasiedliło sobie 88% powierzchni zbiornika pewnie na tym nie koniec , ponieważ filtry demi sprzedawane w sklepach (1L) psu o budę rozbić przy naszej jakości wody i do póki kiedy nie wymienię demi na ok 5L plagi będę miał zawsze.

Wniosek taki , że gdy widze tematy w dziale(nasze akwaria) gdzie ludzie pokazuja baniaki 2 mieś i piszą , że dojrzewania nie mieli bądź już sa po to mi się śmiać chce , ponieważ po jakimś czasie Ci sami ludzie piszą w dziale(targowisko) .Dojrzewanie to nie kwestia tygodni :) a plagi spowodować może wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dopiero startuję, i jeśli możesz napisz coś o błędach jakie popełniłeś że Ci tak plagi wychodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plagi typu cyjano wywala w większości dojrzewających zbiorników. Tak też było u mnie. Zapodałem chemiclen kilka dni spokoju i dalej to samo. Wymieniłem filtry, żywice i membranę, dalej nic. Więc się poddałem i o dziwo, samo zlazło po pół roku od startu.

Fajna kostka.

Mam pytanie czy po tych kilku miesiącach użytkowania, dzisiaj też dałbyś taką wysokość akwarium? Przy mojej 60x60x50 wysokość 50 wydaje mi się optymalna, ale podobają mi się wyższe baniaki:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patunho nie masz racji w kwestii dojrzewania, każdy zbiornik dojrzewa inaczej , ja z różnych względów musiałem likwidować akwarium a potem je na nowo zakładać i nigdy dojrzewanie nie trwało dłużej niż miesiąc. Nie wiem czy to dlatego że miałem szczęście do skały , czy po prostu sposób zasiedlania zbiornika był inny niż książkowy. zawsze robiłem w takiej kolejności , woda , żywy piasek , żywa skała kupowana na raty w odstepach kilku dniowych z różnych sklepów .


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może problem tkwi w suchej skale, ja takowa posiadam. U mnie dojrzewanie bujne nie było ale trwało ok 4 miesięcy.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek masz racje , że coś musi być z sucha skałą. Teraz zakładam kolejne akwarium i na suchej skale. chciałem taką aby wyeliminować problem z różnymi plagami które czasami ze skała przychodzą. i dojrzewanie trwa ponad 2 miesiące. Co ciekawe nie był to świeży w 100 % zbiornik. miał ok 10 kg piachu z działającego akwarium i 50 % starej wody. Więc książkowo powinno być idealnie ,a niestety nie jest


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój zbiornik zalałem pierwszego grudnia 2013, a dopiero teraz następuje powolna stabilizacja. Nawet nie chcę pisać o plagach i stratach jakie mnie spotkały, głównie z powodu braku cierpliwości. Przez długi okres mogą u Ciebie występować niewielkie tylko zmiany, więc pozostaje Ci tylko obserwować. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiarów, moja kostka 60x80x70h, wysoka szafka i obsługa z aluminiowej drabinki. :yes

Przy wysokości 80cm niestety do obsługi tylko manipulatory.

Edytowane przez jarob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium odkupiłem więc co do wysokości przyznam nawet nie myślałem o tym lecz gdy juz przyszło co do czego to fakt taki iż to za wysoko, 60 cm myślę optymalnie .

Skała sucha i temat plag dla mnie dziwny , ponieważ plagi przynosimy na wszystkim co wkładamy do baniaka :) więc?

Ja dziś wystartował bym na żywej ale to osobny temat.

Akwarium nadal dojrzewa teraz glony glony glony itd:) ale cieszy fakt że już zielone :)

W akwarium obecnie nie robię nic poza dolewaniem wody :) zacznę od października podmieniać wode na soli reef cystals i mam nadzieję , że to będzie dobry wybór bo ile osób tyle opinii a jak ktoś to napisał -trzeba wybrać swoja drogę i jak na początku przygody trudno było pojąć jak można mieć swoja drogę tak teraz juz rozumie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam to wszystko i coraz bardziej mnie to przeraża :( im więcej czytam tym więcej obaw a tu sprzęt już kupiony czekam na akwa w sumie muszę tylko kupić żywą skałę i zlikwidować słodkowodne ale dostaje powoli siwych włosów i nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium znalazło nowego właściciela.

W realizacji nowy projekt ...niestety mniejszy 195L + 100L

Walka z "cudowną skałą z eRybki" przegrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.