Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

aż tak bardzo trzeba je zachęcać do jedzenia, w zbiorniku nie wystawia mordek jak dajesz jedzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz rozwiązane jakoś automatyczne karmienie mrozonym czy ręcznie karmisz kilka razy dziennie?

wysłane z telefonu

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję, zawsze mi się podobały NP ale to nie dla mnie. Za to zawsze można popatrzeć na Twój :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sama nie wystawia, to generalnie dość trudny koral jest, akwarium jeszcze nie do końca stabilne... zobaczymy :) Karmię kilka razy dziennie, ręcznie - nie mam miejsca na automatyczny karmnik do mrożonek.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są takie do mrożonek ?

Jeszcze nie widziałem.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko diy :-) ale konstrukcja prosta termos/lodówka i pompka do ballinga i samo się podaje ;-)

wysłane z telefonu

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Mikołaj pisze (dodatkowo mieszadło magnetyczne) - ale do tego miejsce potrzeba no i póki co są same korale które doskonale dają radę na ręcznym karmieniu :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Mikołaj pisze (dodatkowo mieszadło magnetyczne) - ale do tego miejsce potrzeba no i póki co są same korale które doskonale dają radę na ręcznym karmieniu :)

Ale na ręcznym całe życie nie pociągniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no.... kibicuję, kiedyś miałem fazę na NP i pamiętam jak Natan zakładał swój pierwszy baniaczek, mam nadzieję że go przebijesz :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam się dzieje w baniaku?Mała aktualizacja może?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem w swoim temacie :D Akwarium jeszcze stoi, woda się kręci. Pojawiły się sinice, zmierzyłem fosforany i wyszło dużo za dużo. Od kilkunastu dni regularnie potrząsam zeokamieniemi, do tego z VSV przeszedłem na ocet i cyjano przystopowało na tyle że co odsysam to już nie wraca. Dodatkowo udało mi się zejść z azotanami do wartości ok. 5 ppm.

Oprócz tego pojawiły się aiptazje... duuuużo aiptazji :) Na szczęście w kotniku ślimaki Aeolidiella dzielnie składają jajeczka, zobaczymy co dalej będzie. Tubastree wracają do siebie, po zachwianiu parametrów jedna straciła część tkanki ale już ładnie wieczorem otwiera paszcze :D

WP_20140509_0022014050923563020140509235820.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju masz takie śliczne ślimaki Aeolidiella???

Tubastrea jest piękna :) na taką znalazłabym jeszcze miejsce u siebie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one takie śliczne? :) Mają zjadać aiptazje, to ich główne zadanie - mogę ich nawet nie widzieć oby tylko robiły swoje. Dziś po karmieniu pokarmem GroTecha Golden Drop Artemia tuby momentalnie się pozamykały, coś w tym musi być.

tubka1.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ile tak karmisz dziennie jeśli można wiedzieć :D

I czy nie myślałeś o jakiś miękkich np?

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubastree raz, wieczorem. Z miękkich próbuję z alcyonium i scleronephthyą, na pierwszym widać przyrosty a drugi jest za krótko żeby coś powiedzieć.

I jeszcze moja tubka z VI Śląskiego Weekendu Akwarystycznego organizowanego przez Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów :D

10352980_873891272625148_5548246760038381222_n.jpg?oh=aec399ba1eeb27f4f4e886d53ff2c83f&oe=5421F740


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopie, drażnisz mnie okrutnie.... bo ja też bym takie chciał :crybaby: Twoje akwarium o wiele bardziej do mnie przemawia niż choćby największy las SPSów.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj :)

Nowy nabytek, Dendrophyllia arbuscula w porze obiadowej (jeszcze się nie pompuje jak powinna ale to kwestia czasu):

dendro1.jpg

I rzucik z boku:

fts1.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piknie to u ciebie wygląda :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam takie przeczucie ze jeden z tych super okazow trafi na Twoja ciemna strone:) slicznie i jaskrawo:)

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, respekt.

Jednak nie foto to wyższa liga:) Ale i za razem większa przyjemność oglądania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Paweł :) Kibicuję bardzo mocno :thumbsup::clap:


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zlikwidować, niefoto wymagają mnóstwo czasu :( a po 7 latach morskiego ileż można, "multiki" już były zamówione... ale żona zabroniła sprzedawać ryby więc będzie standardowy zbiornik.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.