Skocz do zawartości
jimi

Testowe akwarium 10 l przed przełożeniem do 60 litrowego z sumpem 25 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,założyłem testowe akwarium 10 l.Ma obecnie 6 tydzień. Ma się dobrze.Tak myślę.To wszystko przełożę do 60 l akwarium z sumpem.Pewnie mnie skrytykujecie.Woda z dojrzałego akwarium plus lane bakterie.

Oświetlenie na diodach paskowych,ledy zimny biały i niebieskie koło 90 szt.

Skała żywa ponad 1 kg.

Piasek Nano Marinus Reef Sand.

Kaskada Flow 60.Purigen i PhosGuard w tej kaskadzie w woreczkach.

Cyrkulacja to najmniejsza pompa atmana.

Grzałka plastikowa Aquaela +termometr.

Zwierzęta: krab szaronogi 1 szt.

Amphiprion clarkii 1 szt.

Carole miękkie:Capnella 1 szt.

Sarcophyton 1 szt.

Discosom zielony grzybek 1szt.

Testy to No2 =0

No3= poniżej 25

Ph=koło 8

zasolenie wody to 1023

Akwarium w trakcie dojrzewania bo są zielone glony nitkowe w paru miejscach na skałkach.Okrzemki już mineły.Przesyłam zdjęcie robione z telefonu.Jakość zdjęcia jest nie najlepsza.

post-22201-0-75970700-1398283907_thumb.jpg

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie stałych parametrów w 10 litrach to 1. mżonka 2. katorga 3. zawsze jakiś początek

Teraz mam niecałe 100l z sumpem i przy moich starych 30 jest prawie bezobsługowe.

Sarco za 3 miesiące wyjdzie Ci z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda Clarka

szkoda testować takie małe zbiorniki, jeśli nie mają dolewki wody


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe wyzwanie na tym etapie to będzie utrzymać zasolenie na w miarę stabilnym poziomie, będzie to wymagać ogromnej systematyczności nawet przy 60l. Życzę wytrwałości i szybkiej przesiadki na większe :)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać akwarium 10l skoro w planach masz 60l ..... Nie rozumie.

Clarka najlepiej odsprzedaj bo w tym litrażu to może być kiepsko .

Życze powodzenia w prowadzeniu akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.Akwarium przykryte szybą i co widze to nie ma takiego parowania.Oczywiście tego bardzo pilnuję.Większy problem jest utrzymać stałą temperaturę wody w okolicy 25 stopni C.Dolewka i prawidłowe zasolenie wody to nie ma dla mnie większego problemu.Wiem że mi bardzo szkoda Clarka ale przełożę go do 2 miesięcy do większego.Może wytrzyma i pomorduje się w tym małym akwarium.Po co zakładać akwarium 10l skoro ma być większe? A dlatego żeby nie popełniać w większym błedów i dużych strat w przyszłości.Myślę że w większym nie będę miał tyle problemów jak w małym.Jest naprawdę dużą sztuką utrzymywać taki mały zbiornik w dobrej kondycji.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mały update 10 litrowego akwarium.Wiem że nie powinienem pisać post pod postem bo zaraz mnie skrytykujecie.Clarka oddałem bo widziałem że się męczy w tym małym akwarium.Jak będzie przesiadka na większy zbiornik to kupię dwa małe błazenki.Z korali miękkich doszła mi xsenia i ładnie się pompuje.Tylko sacro mi się nie pompował przez dwa dni schował polipy i się zrobił lekko zielony po włożeniu i klejeniu podstawki z xsenią do skałki klejem Reef Construct.Myślę że to była przyczyna tego kleju.Parametry wody są na tym samym poziomie co powyżej tylko jeszcze zrobiłem test Kh i wynosi 9 stopni.Akwarium wystartowało18.03.2014 czyli ma 48 dni.Myślę że dojrzewanie akwarium przebiega spokojnie i prawidłowo tylko mnie martwią takie małe białe robaczki z ciemnym paskiem na grzbiecie co chodzą po skałkach.A tu jest aktualne zdjęcie.

post-22201-0-13336000-1399202910_thumb.jpg

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak akwarium może mieć 48 dni skoro założyłeś je 18.04????


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,pomyłka,poprawiłem post,18.03.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć.Cała zawartość akwarium testowego 10l bez piasku została przeniesiona do akwarium 60l + sump 25l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.