Skocz do zawartości
Mateusz89

432l - Morskie Mateusza89

Rekomendowane odpowiedzi

Podrośnie i będzie grubo

---

smyrofon


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zrzedzic, ale w tygodniowym baniaku SPSy to kiepski pomysl. W tym akwarium jeszcze nie bylo dojrzewania. Cykl azotowy nie zamkniety wiec najgorsze jeszcze przed Toba. No ale trzymam kciuki bo zbiorniczek wyglada elegancko.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tam słychać w zbiorniczku?

W zbiorniku względny spokój. Po okrzemkach nie ma już śladu.

Z wprowadzonych dwa tygodnie temu korali wszystkie żyją.

Na większości sps widać początek wzrostu. Jeden tylko dosyć poleciał na początku. Obecnie już nie traci i mam nadzieję, że zacznie mu się u mnie podobać.

nie chce zrzedzic, ale w tygodniowym baniaku SPSy...

Baniak założony pierwszego maja a skała oczyszczana od października. W tym ponad miesiąc z oświetleniem. Oczywiście wiem ,że nadal nie jest dojrzały. Ale proste korale chciałem po tych trzech tygodniach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem kilka zdjęć jak to obecnie wygląda.

IMG_1323.JPG

IMG_1327.jpg

IMG_1329.jpg

IMG_1331.JPG

IMG_1334.jpg

IMG_1339.JPG

Na razie jest jak jest. Na pewno mogłoby być lepiej, ale też nie można narzekać. Największa Euphyllia nie zawsze się pompuje na maksa co widzicie na zdjęciach.

Jeżeli chodzi o FTS to pocieszam się, że na żywo jest lepiej.

W najbliższych tygodniach planuję wpuszczenie pierwszych ryb. Planuję też dołożenie ekipy czyszczącej.

Gdyby ktoś miał nadmiar kopiących ślimaków to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych tygodniach planuję wpuszczenie pierwszych ryb. Planuję też dołożenie ekipy czyszczącej.

Gdyby ktoś miał nadmiar kopiących ślimaków to zapraszam na PW.

daj pokarm dla korali - niech się "nauczą" jeść, potem ekipa a potem ryby


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji i co nowego słychać w baniaku ? bo jestem ciekaw bo zbiornik wygląda dojść przyjemnie dla oka.

Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam baniak. Może jakaś aktualizacja? Jakieś nowe zdjęcia?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz pokaż co tam u Ciebie? Pochwal się. Twoje ułożenie skały było dla mnie lekką inspiracją dla mojego zbiornika.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić tą aktualizację, bo jest coraz lepiej. Pozdrawiam i dziękuję, że początki się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega !


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium bardzo mi sie podoba ułożenie skaly no i oczywiście korale pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiornik. Sporo dużych korali a jednocześnie swobodnie i lekko. Czysta tylna szyba to coś co lubię:)


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa diy 8x54w 4xniebieska

3xbiała 1xróżowa

Świetlówki należałoby już powymieniać. Świecą ponad rok. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie dotyczące tła na boku które zasłania komin.Czy to plexi przyklejona od wewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. Tak to plexi od wewnątrz. sprawdza mi się takie rozwiązanie zamiast grzebienia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.