Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Waldek , też jadę na Kencie i mam podobnie z Mg i Ca mimo że nie leję tych pierwiastków w ogóle. Z Ballinga muszę podbijać tylko kH bo spada. Podmiana 5% co dwa tygodnie. U mnie też same miękkie i lps.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, biorąc pod uwagę powyższe tym bardziej należałoby się zaopatrzyć w płyn do kalibracji refraktometru.

Przykładowo, mój RedSea niestety nie trzyma kalibracji i muszę go sprawdzać przed każdym pomiarem. :(


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyn który kupiłem ze sprzętem, przed pomiarem skalibrowałem refraktometr na 0 tak jak w instrukcji

i pomiar wyszedł mi 1.030.?

W najbliższym czasie sprawdzę refraktometr u kolegi Tomka na forum: "Coltrane"

i wtedy będę pewny czy działa dobrze! -on ma też refraktometr.

R.I.P. - ja wymieniam 10% wody co 2 tygodnie i dodaje po 6 kropli ProBioS i 6 kropli ProF pożywki od AF do świeżej wody.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź z płynem wzorcowym, a taka rozbieżność jest możliwa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Jeśli już ktoś o tym pisał to trudno :).

Tak się ostatnio zastanawiałem czy trzeba właściwie moczyć te pellety i.....

nie trzeba!

Tak sobie się im troszkę poprzyglądałem i one są po prostu troszkę porowate. Więc nie mają nasiąkać tylko się muszą "odpowietrzyć".

I jak je odpowietrzyć żeby się nie utrzymywały w górze filtra tylko od razu pracowały na dole?

Jak to jak wytworzyć próżnie która "wyśsie z nich powietrze. Dobra tylko jak zrobić próżnie?

A no bardzo prosto: bierzemy strzykawkę taką ze 100ml napełniamy 60-70ml pellet o na kilka razy napełniamy wodą (wiadomo: zaciągamy wodę, wypuszczamy powietrze, zaciągamy wodę, wypuszczamy powietrze aż strzykawka będzie tylko z wodą i pelletami bez powietrza). Teraz mamy 60-70ml pellet z wodą i zatykając dziureczkę :) ciągniemy tłoczek wytwarzając próżnię. Robiąc to 3-4 razy za każdym razem wypuszczając powietrze mamy odpowietrzone i gotowe do pracy pellety (oczywiście napełniamy raz a próżnie robimy kilka razy).

Dziś odpowietrzenie 200ml pellet zajęło mi jakieś 5min. Wcześniej moczyłem je 24h w słoiku wsztrząsając go kilka razy w między czasie.

Mam nadzieję że się komuś przyda:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Jeśli już ktoś o tym pisał to trudno :).

Tak się ostatnio zastanawiałem czy trzeba właściwie moczyć te pellety i.....

nie trzeba!

Tak sobie się im troszkę poprzyglądałem i one są po prostu troszkę porowate. Więc nie mają nasiąkać tylko się muszą "odpowietrzyć".

I jak je odpowietrzyć żeby się nie utrzymywały w górze filtra tylko od razu pracowały na dole?

Jak to jak wytworzyć próżnie która "wyśsie z nich powietrze. Dobra tylko jak zrobić próżnie?

A no bardzo prosto: bierzemy strzykawkę taką ze 100ml napełniamy 60-70ml pellet o na kilka razy napełniamy wodą (wiadomo: zaciągamy wodę, wypuszczamy powietrze, zaciągamy wodę, wypuszczamy powietrze aż strzykawka będzie tylko z wodą i pelletami bez powietrza). Teraz mamy 60-70ml pellet z wodą i zatykając dziureczkę :) ciągniemy tłoczek wytwarzając próżnię. Robiąc to 3-4 razy za każdym razem wypuszczając powietrze mamy odpowietrzone i gotowe do pracy pellety (oczywiście napełniamy raz a próżnie robimy kilka razy).

Dziś odpowietrzenie 200ml pellet zajęło mi jakieś 5min. Wcześniej moczyłem je 24h w słoiku wsztrząsając go kilka razy w między czasie.

Mam nadzieję że się komuś przyda:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje mocze przez noc w słoiku. Nie trzeba ich wstrząsać tylko nalać wodę do pełna i zakręcić zakrętkę. Obracam słoik dogóry dnem i na drugi dzień są gotowe do uzupełnienia!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po 24h moczeniu i tak zawsze jakieś pojedyncze zostawały na górze. A przy tym sposobie ani jedna.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz! przy uzupelnianiu sprobuje :)


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do biopellets all in one.

Zakupiłem paczkę ale nie wiem czy zmieniła się jakaś formuła - używam jeszcze takich o dużej granulacji

http://erybka.pl/pro...ts-1000-ml.html

, a dostałem coś takiego:

post-9187-0-80800200-1446061632_thumb.jpg

Będzie działać tak samo ? (czy lepiej ... ;) )


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te które dostałeś to takie jak w opisie , morze masz inne xl jasne tej samej firmy

te które dostałeś to takie jak w opisie , morze masz inne xl jasne tej samej firmy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie same. W moich granulacja jest znacznie mniejsza niż tych ze zdjęcia `rybki

A w filtrze kręcą się o dużej granulacji (jak w erybce), które na początku pływają i trzeba je wpierw namoczyć.

A te co mam to wyglądają jak pierwsze pellety, tyle że są ciemne.


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te co mam to wyglądają jak pierwsze pellety, tyle że są ciemne.

Fakt, wyglądają bardzo podobnie. Może to jest odpowiedź producenta na szybkie ścieranie się i pył w wodzie z poprzednich partii


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na początku roku takie się pojawiły. Te poprzednie to jakieś zapasy magazynowe może mają.

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przed chwileczką uruchomiłem mieszankę Biopellets i nie wiem czy dobrze się kręcą może za mocno i trzeba troszkę skręcić proszę o poradę tak samo z odciekiem może za mocny jak na początek lub za słaby proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S Wszystkiego dobrego w nowym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przed chwileczką uruchomiłem mieszankę Biopellets i nie wiem czy dobrze się kręcą może za mocno i trzeba troszkę skręcić proszę o poradę tak samo z odciekiem może za mocny jak na początek lub za słaby proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S Wszystkiego dobrego w nowym roku...

To na pewno są AIO? Jakiś dziwny kolor, moczyles je wcześniej żeby nasiaknely wodą? Kręcą się trochę za mocno, ale po kilkunastu godzinach jak juz się opi ja wody to będą cięższe i nie powinny się już tak kręcić mocno.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno są AIO? Jakiś dziwny kolor, moczyles je wcześniej żeby nasiaknely wodą? Kręcą się trochę za mocno, ale po kilkunastu godzinach jak juz się opi ja wody to będą cięższe i nie powinny się już tak kręcić mocno.

Są pomieszane NP i AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje all in one skleily sie z powodu zbyt malego przeplywu a mimo to NO3=1ppm a PO4=0.0003ppm


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś słyszał o ponownej zmianie granulacji i wyglądu pelletek aio? Drobniutkie i jasne. Lepiej się zatapiają i kręcą... Podobno... Czy ktoś używa i mógłby wyrazić opinię na ten temat ich skuteczności...

Zakupiłem ostatnio takie w erybce i musiałem zmienić zasyp ponieważ średnio współpracowały z poprzednimi. Nowe były zawsze na samym dnie (cięższe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauwazylem ze pojawily sie nowe AIO Premium.

Jaka jest roznica i czy ktos z was stosuje je i moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko - zmieniłem biopellety (z NP) na All in One i już 3ci dzień odpieniacz mi nie pieni ... Czy to normalne i czy u was zawsze tak jest po zasypianiu filtra?

Pozdrawiam


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie moglem zauwazyc ze przez pare dni na poczatku siadlo a potem pienil bardzo mokro i bardzo duzo osadzalo sie brozowej sliskiej mazi na sciankach czego przedtem tego nie mialem


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nomad - uspokoiłeś mnie, czekam w takim razie na rozwój wydarzeń. Dodam tylko że te moje AiO są właśnie w wersji premium


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób stosujących nowe All in One premium: czy odpieniacz przez dłuższy czas słabo pienił?

@Normad pisze o 3 dniach a u siebie zauważyłem, że już koło 2 tygodni jest dużo słabiej, musiałem trochę podnieść poziom wody w odpieniaczu i ciągle pieni jakby "bloto".

Nie mam doświadczenia z pelletki stąd moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.