Skocz do zawartości
kaspy

jak regulujecie przepływ przez reaktor?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sprawdzonych sposobów zasilania reaktora bez wykorzystania pomp dozujących. Mój reaktor (PF501) próbowałem zasilać:

- bez dodatkowego ciśnienia - "zapowietrzał" się

- zasilając go z pompy obiegowej i regulując zaworkiem Gardeny - działał przez kilka miesięcy, ale po dodaniu wkładu nie udało mi się go ponownie wyregulować - po kilku dniach przestaje "kapać"

- zasilając go z pompy obiegowej i regulując zaworkiem Gardeny plus regulatorem przepływu od kroplówki - przestaje kapać już po 1 dniu

Pompę dozującą wykluczam bo nie mam już miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlot wody zrobić w miejscu zaciągania wody z systemu reaktora tak aby zasysał wodę z baniaka, sprawdzona dobra metoda.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem jednak na pompkę i juz żadnych problemów z regulacją.

Aqua Tec-RS 4

Cichutka i dużo tańsza niż ta z IKSa, do tego regulacja PH przez komp Lajon 115 i zapomniałem że mam reaktor


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlot wody zrobić w miejscu zaciągania wody z systemu reaktora tak aby zasysał wodę z baniaka, sprawdzona dobra metoda.

Próbowałem, ale reaktor pracujący na podciśnieniu ma problem z gazem gromadzącym się pod pokrywą i pompa się zapowietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja odcieku reaktora jest bardzo ważna i musi być naprawdę precyzyjna by nam parametry a szczególnie Kh nie pływało.Część kolegów ma to bez pomp dozujących i sobie radzą ja jednak nie wyobrażam sobie nie mieć pompy.Ja mam akurat IKS-a. Jeśli odciek nie przekracza 1,8 litra na godzinę to zapytaj o taką pompę Łukasza z Aquatrendu bo akurat o tym dziś z Nim rozmawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie wyobrażam sobie reaktora bez pompy, mam IKS'a ale jeżeli ta pompa z Aquatrendu ma 1,8l/h to można spory zbiornik obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem odciek grawitacyjny z regulacją zaworkiem. To był koszmar, nigdy nie wiedziałem ile mam tego odcieku. Jedyne stabilne dozowanie można zrobić tylko na pompie dozującej.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie wyobrażam sobie reaktora bez pompy, mam IKS'a ale jeżeli ta pompa z Aquatrendu ma 1,8l/h to można spory zbiornik obsłużyć.

To był przykład,ale nie spory bo ja mam 2,5 l/h a Jacek56 chyba z 3,5l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok temu w 4setce miałem 300ml/h od tamtej pory zmieniłem zbiornik pompę podkręcałem mnóstwo razy aż muszę z ciekawości zmierzyć ilość odcieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem jednak na pompkę i juz żadnych problemów z regulacją.

Aqua Tec-RS 4

Cichutka i dużo tańsza niż ta z IKSa, do tego regulacja PH przez komp Lajon 115 i zapomniałem że mam reaktor

Chyba zdecyduję się na tę pompę, Mam trochę miejsca na tylnej ścianie, wewnątrz szafki. Byłbyś w stanie oszacować jej rozmiary/wagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taka puszeczka 10x10x10 cm, bardzo lekka. U mnie ona wisi na ściance. przykręcasz taki mały wieszaczek ( w zestawie ) i na nim zawieszasz pompkę którą w każdym momencie możesz zdjąć. U mnie chodzi na minimum.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasilanie grawitacyjne i wszystko jest jak najbardziej ok. Regulacje mam z kroplówki bo z zaworkami było więcej schodów:) Da się bez problemu precyzyjnie wyregulować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IKS vario Blue wymaga smarowania tulejek, moja pompa, ktora juz trochę przepracowala, zgubiła tulejkę pomimo smarowania wężyka :(

post-8617-1420853036,43_thumb.jpg

Jak komuś się to przytrafi, to doraźne rozwiązanie do czasu wymiany krzyżaka z walcami polega na odwóceniu pompy o 180 stopni :)

post-8617-1420853152,97_thumb.jpg

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio ta pompa jest super ale głośna jak ją podłączyłem to byłem w szoku musiałem całą gąbką obłożyć i jest jako tako sump mam po akwarium pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,IKS nie należy do cichych.Ja zrobiłem pudełko z płyty meblowej zamykane z wszystkich stron a w środku wykleiłem matą wygłuszającą.Całość zamknąłem w szafce akwariowej a i tak ją w nocy słychać.Warta jednak ceny i zakupu bo jest precyzyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja od początku głośna,słychać po prostu jak pracuje,ale tylko w nocy a ja mam tak wygłuszone akwarium,że słychać jak chomik oddycha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.