Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze Nano-Reef !

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie z okazji 11-tych urodzin Reefshopu :clap:

Konkurs pt:

„ Co to był za dzień ….. czyli.........”

Zachęcamy do opisania tego jednego, być może najważniejszego, czy też

najbardziej zapamiętanego dnia z Waszego akwarystycznego życia. Być może był

to dzień, kiedy po raz pierwszy zobaczyliście morskie akwarium, albo gdy po

raz pierwszy wkładaliście życie do zbiornika, albo może, gdy

zarejestrowaliście się na Nano-reef, co stało się początkiem wielu znajomości czy

przyjaźni?

A może to był dzień, gdy żonie/mężowi puściły nerwy i padło sakramentalne

pytanie: „albo akwarium albo ja”!!

• Czekamy na Wasze opowiadania do 15 czerwca.

• Proszę je przesyłać na adres konkurs@reefshop.pl w następujących

formatach: pdf. lub doc. (microsoft word) jako załącznik.

• Opowiadanie nie powinno przekraczać 8 tys znaków.

◦ Do każdego opowiadania proszę załączyć następująca klauzulę:

„ Oświadczam, że jestem autorem opowiadania „Co to był za dzień.....

czyli......” i zgadzam się na jego publikację w całości i /lub fragmentach na

stronach www.Nano-Reef.pl . Zgadzam się na przetwarzanie moich danych

osobowych przez firmę Bona Fide Irmina Pedinkowska Gdynia ul.Morska

65a do celów realizacji niniejszego konkursu”

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 czerwca poprzez ogłoszenie wyników i

publikację opowiadania na stronie www.Nano-Reef.pl

Nad rozstrzygnięciem konkursu i przyznaniu nagrody będzie myślał skład :

Irmina Pedinkowska, Przemysław Cybulski, Agnieszka Jakubowska, Paweł

Brozis oraz Kuba Jaruszewski – czyli cała ekipa Reefshopu :)

Nagrodą za 1-wsze miejsce w naszym Urodzinowym

Konkursie będzie voucher na 5-dniowy pobyt w

Apartamencie Brown Sugar w Karwi dla 4 osób.

www.apartament-karwia.pl

+ butelka wina na powitanie z domowej winniczki Przemka

23.JPG

*warunki realizacji vouchera są na stronie www.reefshop.pl/konkurs

Liczymy na Waszą kreatywność, pomysłowość, cięty dowcip i zaskakujące zwroty

akcji!

W międzyczasie będziemy Was informować o etapach konkursu a być może uda się

opublikować fragmenty opowiadań naszych uczestników. Tak więc Panie i Panowie,

Madame i Monsieur, Ladies and Gentelmens – do piór i klawiatur bo naprawdę

nagroda czeka i jest warta Waszego wysiłku. :thumbup:


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze opowiadanie na nasz konkurs właśnie do nas "wpłynęło"" - czekamy z niecierpliwością na kolejne.

Przypominamy, że do vouchera dodajemy butelkę wina z naszej małej winiarskiej piwniczki

i min. w związku z tym musimy wprowadzić do naszego regulaminu jeszcze jeden bardzo ważny punkt:

- w konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

1395327_640493149316948_776525650_n.jpg


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemy, wiemy.... pogoda nie sprzyja pracy umysłowej ale i tak przypominamy,że nasz konkurs trwa i czekamy na Wasze prace.

Wystarczy napisać zabawną historię z akwarystyką morską w tle aby wziąć udział w zabawie. Zapraszamy :thumbup:


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

Brown Sugar to nazwa apartamentu czy coś na przystawkę do każdego posiłku ;)

(w 4 osoby przez 5 dni to można objechać pół europy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że w 5 dni to można nawet oblecieć cały świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brown Sugar to nazwa apartamentu, a co kto serwuje na przystawkę to już nie wnikamy :-)))

Cały czas czekamy na Wasze opowiadania - bardzo nieśpiesznie wpływają, konkurencja jest niewielka - a wiec i duża szansa na wygraną.


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie by cos napisać. W głowie tyle pięknych wspomnień


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy, że czekamy do 15-stego czerwca na Wasze opowiadania - piszcie śmiało!

Nagrody czekają :yes

Otrzymaliśmy do tej pory opowiadania od Panów a jesteśmy bardzo ciekawi, jak akwarystyka wygląda w oczach naszych forumowiczek - dziewczyny, czekamy na Wasze wspomnienia :welcome:


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy serdecznie

Dzisiaj obiecaliśmy ogłosić wyniki naszego konkursu, w którym nagrodą był voucher na 5-dniowy pobyt w Karwi. Dziękujemy wszystkim za Wasze zaangażowanie - świetnie czytało się się wszystkie opowiadania i wybór był trudny.

Mamy przyjemność ogłosić, że 1-wsze miejsce w naszym konkursie urodzinowym zajmuje edi.

Poniżej przedstawiamy zwycięską pracę i gratulujemy !!!!! :thumbup:

Morskie akwarium chciałem założyć właściwie od zawsze. Moja "przyszła" żona też znała te plany, ale nie spodziewala się, że od razu po ślubie zacznę je realizować. Kto ma rodzinę ten wie, że osiąganie kompromisu w niektórych sprawach wcale nie jest łatwe, a akwarium morskie należy właśnie do tych dość konfliktowych.

Dla mnie bardziej liczyło się idealne miejsce na baniak, a dla mojej żony miejsce na kanapę. Dodam, że wg mnie kanapa to w tym przykładzie mebel jak najbardziej zbędny
:)
. Akwarystyka pochłania dużo czasu, a kiedy jeszcze dodatkowo wszystko chce się zrobić samemu to trudno pogodzić to z życiem rodzinnym na tyle, by wszyscy byli w pełni zadowoleni. Tym bardziej, że do "konieczności" posiadania baniaka musiałem od początku przekonywać. Akwarium zajmuje - zdaniem mojej żony, pół pokoju, choć dla mnie jest oczywiście za małe. Teraz już nabiera kolorów i w końcu zaczyna cieszyć oko. Początki nie były jednak proste. Wszyscy domownicy oczekiwali natychmiastowych efektów już od momentu zalania skały, a to wszystko przecież wymaga czasu. Koszty w sumie nie odgrywały dużej roli, choć oczywiście swoje trzeba zainwestować. Dobrze wiedziałem ile czasu i wkładu finansowego trzeba w to włożyć i odpowiednio dawkowałem te informacje mojej drugiej połowie. Oczywiście nadszedł czas na podsumowania ale dramatu nie było, choć żona odnosiła się do pomysłu akwarium od początku dość sceptycznie. Kiedy w akwarium w końcu zawitało życie, a mianowicie błazny i krewetka boksująca, było już na czym zawiesić oko. Dziecku strasznie podobały się nowe zwierzątka, inne od tych, które typowo widziała w domach koleżanek. Żona jednak nie była oszołomiona i z obojętnością odnosiła się do szkiełka. Tak mijały tygodnie...dokładnie trzy. Nadszedł jednak dzień, kiedy przekonałem się, iż nie tylko mnie i mojej córce posiadanie akwarium sprawia przyjemność, a raczej, że ktoś jeszcze przywiązał się do solniczki. Będąc w pracy nie mogę od razu odebrać telefonu, więc nieco się zdziwiłem widząc kilka nieodebranych połączeń od mojej żony, która dzwoni tylko w nagłych przypadkach. W końcu jednak odebrałem i usłyszałem, jak prawie łamiącym się głosem mówi coś na temat naszej krewetki. Zrozumiałem tylko, że coś się z nią stało, że się nie rusza, wygląda jakoś dziwnie. Od razu zaczęła mi świtać myśl: to była
wylinka - pierwsza od chwili zakupu. Dla mnie sytuacja była jasna ale trzeba było to jeszcze wytłumaczyć mojej żonie, która była w 100% przekonana, że już po krewetce. Zacząłem powoli, najprościej jak się dało i kazałem jej szukać drugiej takiej samej, najlepiej schowanej gdzieś pod skałami. Oczywiscie trochę się oburzyła, myślała, że kupiłem drugą wiedząc, że z pierwszą coś się dzieje. Dopiero po chwili moich tłumaczeń "załapała" co się tak naprawdę stało. Teraz się z tego śmiejemy, ale w tedy gdy wróciłem do domu to nieźle mi się oberwało. Przede wszystkim nie wytłumaczyłem jej co się może zdarzyć, ale też nie spodziewałem się takiej reakcji. Przekonałem się jednak, iż moja żona dotąd negatywnie nastawiona do akwarium. zaczęła się do niego przekonywać. Od tego dnia staram się być z nią na bieżąco w kwestiach ( i mogę to już z całą pewnością stwierdzić) naszego akwarium. Nie chce być już całkowicie "zielona" w tym temacie. Doszło juz do tego, że wieczorami wspólnie przeglądamy fora internetowe i tylko czasami muszę odpowiadać na "nurtujące" ją pytania. Córka każdemu zwierzakowi nadała jakieś imię i w sumie to teraz wspólnie podejmujemy decyzję o kupnie nowego życia, każdy chciałby coś innego. Nieraz zdarzało mi się też wyjeżdżać na dłuższy okres czasu, ale byłem spokojny, że żona zadba o nie tak samo jak ja i muszę przyznać, że wychodzi jej to doskonale.

Myślę, że teraz nie może być już lepiej, no chyba, że zwiększymy litraż
:)
. W końcu mam akwarium morskie, nad którym jeszcze ciągle pracuje by było doskonałe. Moją pasją skutecznie zaraziłem, żonę i córkę. Wymagało to trochę czasu ale naprawdę było warto. Teraz oczywiście "pracuję" nad żoną w kwestii wielkości, ale to też mam nadzieję przyjdzie z czasem. Trzeba być cierpliwym optymistą.

Ostatnie zdanie - myślę, że można śmiało napisać - świetnie podsumowuje nie tylko wyżej opisaną sytuację ale w ogóle wszystkie działania związane z naszą pasją.

Chcielibyśmy również podzielić się z Wami drugim opowiadaniem, które naszym zdaniem miało ogromny potencjał - szkoda, że autor nie pociągnął tematu, bo myślę, ze byłaby to baaaardzo ciekawa lektura ;)

Autor: akis

Tytuł: Co to był za dzień czyli skąd się biorą na świecie

malutkie morszczaki?

i tekst:

Wczasy w Karwi, flaszeczka – no nieźle. Tylko jak mam wybrać jeden dzień kiedy każdy

jest fascynujący.

Forum czytałem i czytałem. Do Reefshopu zaglądałem. Mam, w końcu mam. 450. Mało,

bardzo mało.

W piękny słoneczny dzień zasiadamy z przyjaciółmi i małym zapasem wyrobów

kojarzonych z basenem Morza Śródziemnego. Znalazło się coś z Nowego Świata. Kalifornia też

miała swój udział.

Dzień płynął leniwie. Zerkaliśmy na ławicę anthiasów śmigających śmiało w toni. Kilka

pokolców pływało dostojnie. Śmieszny salarias obserwował uważnie nasze poczynania.

Wieczorem ktoś rzucił hasło: do telewizora, jest świetny horor o morskich potworach. Nuda.

Po kilkunastu minutach wyszliśmy na taras. Księżyc w pełni. Gwiaździste niebo. Cudownie.

Wracamy. Księżyc w pełni. Miękaski drzemią, rybki pochowały się w norkach. Cudownie. I nagle

pojawia się przerażający, obrzydliwy, włochaty. Dziewczyny zaniepokojone przysuwają się.

Włochaty pełznie bliżej, coraz bliżej. Dziewczyny wtulają się w nasze silne ramiona.

I może na tym zakończę opowieść o nowych morszczakach.

Olsztyn, 14.06.2014


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulaje :clap:

Co prawda w opowiadniu brakuje mi pikantnych scen :baby: ale podoba sie bardzo.

Nagroda wspaniala :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O losie! ale niespodzianka :animier: super :dj:

nawet nie myślałem że uda się wygrać :blushing:

ale optymista jestem od zawsze ;) ale gorzej z cierpliwością hehe

dziekuje bardzo

ps.

pikantne były ale cenzura zjadła :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy ;)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Edi! Ładne opowiadanie!

Przeczytałbym też inne z chęcią, które brały udział z konkursie

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców. Czy będą konkursy w których będzie można wygrać akwaria np, ?

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi gratuluję wygranej. Szkoda, że nie ma nagród pocieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na życzenie przedstawiamy jeszcze jedną pracę z naszego konkursu - teraz z cyklu "korzyści" :thumbup:

autor: dzym

Co to był za dzień ….. czyli.........”

Był duszny, słoneczny dzień, ona była …. aaaa faktycznie zapomniałem to nie to opowiadanie.

A teraz poważnie.

Dzień był jak każdy inny – ciepły i słoneczny - jedyna różnica była taka, że czekała mnie rozmowa o pracę.

Jak to na początku lekki stres, trochę nerwów a później standardowe pytania od Pani z HR:

dlaczego chciałbym tutaj pracować?

Dlaczego ta firma, a nie inna?

Jak siebie widzę, za pięć lat?

Hmm, przyznam że mocno się zastanawiałem czy nie powiedzieć, że za 5 lat chciałbym być Prezesem ale się powstrzymałem.

Generalnie rozmowa bez emocji i większego wpływu na moje życie – przynajmniej tak uważam. 10 minut później zmiana osoby „prowadzącej” i kolejny raz standardowe pytania i nagle zaskoczenie! Jakie jest Pana hobby?

Z uśmiechem na ustach odpowiadam, że akwarystyka a po drugiej stronie słyszę – „akwarystyka? przecież to jest nudne i nie dostarcza emocji”.

Za to ja z uśmiechem na ustach odpowiedziałem, że jak chce większych emocji to musi przejechać się na roller coaserach, a akwarystyka wbrew pozorom jest emocjonująca, bo co za wariat wkłada ręce po łokcie do wody, gdzie wszystko jest pod prądem. Odpowiedź lekko zszokowała moją rozmówczynię i wywołała lekko uśmiech na twarzy.

Za 2 tygodnie dostałem telefon – witamy Pana na pokładzie!

Po 5 latach schodząc „z pokładu” dowiedziałem się, że moja bezpośrednia odpowiedź o akwarystyce była jednym z elementów tego sukcesu.

Ot, taki to był dzień...

Pirotechnic - akwaria i art. akwarystyczne zawsze przewijały się w nagrodach - a teraz wymyśliliśmy sobie coś zupełnie odmiennego. Faktycznie wymagało to małego wysiłku umysłowego ale myślę, że warto.

Za rok też coś fajnego będzie :)


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.