Skocz do zawartości
sebastiabb

Jakie zestawienie świetlówek T5 wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

pytanie natury techniczno-wizualnej z rodziny pytań otwartych , więc liczę na potok wypowiedzi z Waszej strony , kierowany czystą chęcią pomocy , co w przyszłości zaowocuje szczęściem Waszym i moim , z racji pięknie oświetlonego akwarium .

No więc robaczki moje , planuje zakupić belkę 4x24W nad akwarium , co by zapas światełka miał w razie powiększenia akwarium i tutaj pytanie jakie zestawienie świetlówek polecanie/doradzicie ?

Akwarium 60l i narazie starczy

życie rybie 1 x Aphiprion frenatus

LPS : Favia , Caulastrea

SPS : Acropory x 2 , Montipora digitata x 2 , Seriatopory hystrix x 2

Zoaski

Miękkie : Discosomy,Rhodactisy

Gorgonia - jakaś

Belkę wybrałem 4x24W ponieważ chcę dołożyć kilka korali twardych , a aktualnie świeci tylko 1x24W blue:white i 1x11W 6500K i jest to jak dla mnie za mało i kolor nie powala.

A planowane świetlówki to :

1x Ati Actinic 24W

1xPower Glo 18000K 24W

1x Ati Coral Plus 24W

1X Ati Blue Plus 24 W

A Wy jak to widzicie ? jakieś inne propozycje/sugestie ?

Ps nie chcę LEDów ;)


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Ati blue plus i 2X coral plus i bedzie git a jak chcesz bardziej niebiesko to 3X blueplus i 1 coralplus


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Ati blue plus i 2X coral plus i bedzie git a jak chcesz bardziej niebiesko to 3X blueplus i 1 coralplus

Dziękować :)


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki zestaw obecnie posiadam, 2x Blue plus i 2x Coral plus. Tydzień temu kupiłem odpowiedniki tych świetlówek od PS. Na razie nie montuje bo ATI dopiero co założyłem, ale cenowo wypadają bardzo dobrze w porównaniu do ATI.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki zestaw obecnie posiadam, 2x Blue plus i 2x Coral plus. Tydzień temu kupiłem odpowiedniki tych świetlówek od PS. Na razie nie montuje bo ATI dopiero co założyłem, ale cenowo wypadają bardzo dobrze w porównaniu do ATI.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.atinorthamerica.com/faq.php różne konfiguracje świetlówek w zależności jaką barwę chcemy uzyskać.

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić link, coś nie działa.


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.