Skocz do zawartości
inmar

Jak zdjąć pokrywę z ATI Sunpower

Rekomendowane odpowiedzi

3x Narva Blue

1x Purple Plus

W dzien dopalam 2 x Coral Plus


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, to ty świecisz 24h ? ;)

Fotka zakłamuje.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No telefonem nie zrobie zdjecia jak niektorzy lustrzanka, ale cukierkowo jest tak czy inaczej. Na 30 % to juz w ogole odjazd.

Niebieskim swiatlem swiece od 10 do 22 , biale rury dochodza pomiedzy 11:30 a 19:30


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz znasz Seba bardzo dobrze i byłeś u niego na otwarciu.Jedna lampa nad SPS-ami padły wentylatory nad zbiornikiem sklepowym wentylatory nie chodziły od początku.Zapytaj Seba jak potraktował go serwis.Powiedział mu iż ma zapłacić za wentylatory iż jest to jego wina.Lampe ATI 8X54 Sunpawer kupiłem za 1600 zł do tego świetlówek średnio po 55 zł co daje 440 zł więc łącznie wydałem 2040 zł a za kwotę 2400 zł miał bym najnowszego Gisemanna wraz ze świetlówkami.Różnica 360 zł.Jakość zupełnie inna i wykonanie inne.Rozkręcałem ATI i widziałem jak to jest zrobione.Kable montowane na taśmę dwustronną wtyczki zwykłe plastiki i wentylatory głośne wię stwierdzam iż nic nie mam do odbłyśników ale reszta lampy to kupa blachy frajerska pleksa która się wygina i nic więcej.Jest to moje prywatne zdanie i osobiście widziałem w sklepie Seba lampy nad zbiornikami i znim na ten temat rozmawiałem i nie mówcie iż lampy Gisemanna są gorsze od ATI bo ztym się nie zgodzę.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,czuję się olany bo od dwóch dni nie mam żadnego info,dzwoniłem,ale nikt nie odebrał.Dobrze,że sobie załatwiłem lampę zastępczą,ale grat ATI stoi mi pod ścianą i zawadza.Pomału żałuję,że nie kupiłem Diuny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek masz do miesiąca prawo oddać produkt jeżeli nie spełnia twoich oczekiwań, a wiecznych awarii raczej nie oczekiwałeś od tej lampy tylko świecenia .Skoro nie świeca,a się psują ciągle to oddaj i tyle jeszcze przez te akwarium Ci serducho siądzie .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian07 - skąd taki termin? Przy zakupie w sieci 10 dni. I produkt musi być nieużywany. A Marek w lampie grzebal i sam uszkodził wyświetlacz...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. . . grat ATI stoi mi pod ścianą i zawadza

Skoro grat i zawadza chętnie przyjmę za dobrą flaszkę :p Marku na stolarce się znasz ale elektroniki nie dotykaj.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek masz do miesiąca prawo oddać produkt jeżeli nie spełnia twoich oczekiwań, a wiecznych awarii raczej nie oczekiwałeś od tej lampy tylko świecenia .Skoro nie świeca,a się psują ciągle to oddaj i tyle jeszcze przez te akwarium Ci serducho siądzie .

a to ciekawe skąd Ty ten miesięczny termin wziąłeś bo o ile nawet zakładając, że zakup był dokonany przez internet to w tym przypadku mają zastosowanie przepisy szczegółowe zredagowane w Ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (tekst ujednolicony Dz.U. 2012 poz. 1225). i jak by tam szukać to nie ma tam żadnego (do <) miesięcznego terminu o którym piszesz. Chętnie dowiem się skąd ten termin wziąłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o towarze wadliwym. Nie zaś uszkodzonym przez klienta.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro grat i zawadza chętnie przyjmę za dobrą flaszkę :p Marku na stolarce się znasz ale elektroniki nie dotykaj.

Za młodu interesowałem się elektroniką,nawet ukończyłem 11-nasto miesięczny kurs radio-telewizyjny i mam uprawnienia do naprawy urządzeń elektronicznych,tyle teorii a praktyka jaką posiadam to czasy telewizora Rubin.W lampie grzebałem jak już pisałem za zgodą Łukasza i w sumie nic się nie stało a tylko oderwał się przewód od płytki,może był słabo przylutowany.Dalej więc nie kombinuję i czekam na info jak ma być przylutowany i tyle.Z lampy jestem ogólne zadowolony i chyba kupiłbym ponownie a jak każdy wie ja mam zawsze pecha i jak się coś ma zepsuć to na 100% inmarowi.Martwi mnie tylko nadal brak dalszej pomocy z ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Łukasza to on pewnie już dawno na głowie stanął żeby takowe informacje dla Ciebie zdobyć widać szkopy się nie palą do odpowiedzi, no ale na to już Łukasz nie ma wpływu podejrzewam i trzeba cierpliwie czekać na informacje zwrotne od tych z ATI. Swoją drogą to jakaś dziwna przypadłość u tych naszych zachodnich sąsiadów, jak jest okres promocji i zdobywania rynku to można od niemieckich firm „słonia w złotej klatce” wynegocjować, a jak już się tutaj osadzą to już znacznie trudniej przychodzi im spełnianie próśb i zachcianek z Polski. Pierwszy lepszy przykład z brzegu to Royal Exclusiv jak wprowadzali do Polski pierwsze dreambox’y to można było przemodyfikować go jak się chciało szerokość komór itp. Według własnego uznania, a teraz to jedyną opcja modyfikacji jaką oferują to albo lewy albo prawy o innych modyfikacjach na zlecenie klienta nie chcą słyszeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ale ty sobie musisz myslec o mnie. Taaaak na ATI Cie namawialem aTy teraz ze Diuna.

Ciekaw jestem gdybys kupil Diune rozmajstrowal i co bys wtedy powiedzial.

Patrze na swoj zbiornik pod ATI i inne swiatowej klasy, jak dla mnie kable moga byc laczone nawet na sline.

Korali nie oszukasz.

Z Bubble kingiem problem , z sola problem, ati problem.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seb polecil Giesmana bo to maja na stanie i tym handluja. Natomiast nad wszystkimi baniakami wisi im ATI. Korale wypas. Osobiscie czyscilem ekrany przed odtwarciem.

Grześ, miło że wiesz lepiej ode mnie co mamy na stanie, ale, proszę nie powielaj swojej wiedzy, bo tak powstaje plotka, a prawda jest taka że - ani ATI, ani Giesemanna nie mamy na stanie, bo nie jesteśmy milionerami, spójrz tylko na ofertę Giesemanna, trzeba nie mieć co robić z pieniędzmi zeby ja mieć "na stanie", to raz, a dwa, w praktyce na lampę Giesemanna trzeba czekać 2 - 3 tygodnie, bo (po ostatnim zamówieniu tak myślę) robią je na prawdę pod klienta, co mi sie średnio podoba, bo moim zdaniem tak firma powinna mieć magazyn zawalony wszelkimi możliwymi konfiguracjami kolorów obudowy, konfiguracji świetlówek itd, a w praktyce jest tak że czekamy na paletę z lampami i świetlówkami już drugi tydzień, ale uważam że warto, porównując to do jakości ATI. Póki co nadal wiszą u nas ATI, bo po prostu żal nam wydanych na nie pieniędzy, ale jakością nie powalają, wentylatory psują się notorycznie, nawet nauczyłem się je wymieniać, ostatnio zamówiłem cztery bo znów siadły. Szkoda gadać...

Patrze na swoj zbiornik pod ATI i inne swiatowej klasy

Uuuuuu... Nie ma to jak samemu się ocenić ;) choć zbiornik bardzo ładny swoją drogą ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce w lewym rogu widać miejsca lutowania przewodów.Jeden z przewodów ma czarny pasek.Dalej nie dostałem żadnego info jak to ma być.Nie ma ktoś dostępu do tego wyświetlacza ?

post-8194-0-09301400-1400927815_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oni na styk lutuja takie grube kable to to sa niezli partacze. za 20 centow wlutowali by gniazdko a na kablu zrobili by wtyczke i byla by gitara.

Ciekawe jakie kwiatki sa w belkach Hagena Glo jakich mam 4, na szczecie nie musialem ich otwierac :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest dużo gości co robią extra lampy bezawaryjne i nie trzeba płacić za znaczek Niemcom

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałem troszkę w sieci, i wydaje mi sie ze kabelek z czarnym paskiem jest po prawej stronie :

faulty%20ati%20001_1.jpg

Teardown1_zpsc0eaad41.jpg

mam nadzieje ze to pomoże :)

edit:

A jest na tych kabelkach jakieś napięcie?? może łatwiej bedzie znależć mutimetrem niż zgadywać???

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś świeci Giesemannem Matrixx II? Jestem na etapie wymiany lampy i szukam opinii.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś świeci Giesemannem Matrixx II? Jestem na etapie wymiany lampy i szukam opinii.

ja bede .. za jakiś czas powiem i ocenie

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche off top Panowie robia, ale jak juz padla nazwa Giesemann no to tutaj stary watek dotyczacy ATI i ...

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1581341

Generalnie po za tym ze Giesemann jest dobrze zrobiony to dostaje po tylku w kazdym porownaniu. PAR, odblysniki, chlodzenie itd. Co prawda jest to stary watek, wiec nie wiem co nowego Giesemann zrobil aby wspiac sie na wyzyny ...

Znow podepne sie pod wypowiedz Grzegorza. Nawet na sline gdyby kable laczyli to i tak ... Zreszta nie tylko Giesemann robi dobrze wygladajace lampy. Sfilogoi to jest mistrzostwo swiata natomiast malo zbiornikow sie widzi pod tymi lampami. Mnie tylko ciekawi jak w PAR wyglada Diuna. Czy tak jak Ati czy tak jak reszta bo to chyba jest najwazniejsze.


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce w lewym rogu widać miejsca lutowania przewodów.Jeden z przewodów ma czarny pasek.Dalej nie dostałem żadnego info jak to ma być.Nie ma ktoś dostępu do tego wyświetlacza ?

Marku, na fotce widać to dokładnie, lewy do lewego pina a prwy do prawego , patrząc na zdjecie .Pewnie zapytasz z kąd wiem ! Najlepiej weź lupę i spróbuj dopasować kable do tych pinow , będziesz zaskoczony.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widac skosne oderwanie jednego z nich, tak samo na plytce jak i na kablu...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś świeci Giesemannem Matrixx II? Jestem na etapie wymiany lampy i szukam opinii.

Ja świecę matrix II jakieś 5 miesięcy i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.