Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam na imię Zbyszek i postanowiłem postanowiłem powrócić do akwarystyki, tym razem morskiej.

Wybór padł na kostkę 45x45x45cm 6mm z szkła optiwhite + sump 40x40x40cm z 6mm akrylu.

Akwarium kupione, sump w trakcie projektowania.

Do sumpa planuje wrzucić odpieniacz Turboflotor Blue 500 lub DIY, grzałkę Aquamedic Titanium 100W z

termoregulatorem zewnetrznym ESCO ES-40, suchą skałę.

Na pompę obiegową planuję Tunze Silence 1073.020 lub Jebao DC 3000.

Jako pompy cyrkulacyjne wybrałem zestaw Jebao Twins WP10.

Zamiast pudełka wybrałem overflow pipe.

Zestaw startowy Red Sea Reef Starter Kit.

Woda Ro-DI + 3 punktowy pomiar TDS.

Pomiar zasolenia wody H2Ocean.

Lampa Led DIY w trakcie składania.

16 Kg. suchej skały do akwarium i sumpa z erybki - nie za dużo?

Proszę o pomoc w weryfikacji ew. jakieś sugestie.

Pozdrawiam strzelająco Zbyszek.

post-23569-0-82300500-1401617861_thumb.jpg

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj sobie spokój z tym filtrem RO-DI. To tak jakbyś trzymał dziecko 5 lat w domu pod kloszem a potem wysłał je do przedszkola - kropla kranówy i złapie wszystkie możliwe choroby. Używam zwykłej wody de mineralki,podobnie jak mój znajomy w swoim 400L prowadzonym od lat. Zbiornik mam dopiero od kilku miesięcy,ale zero plag i wszelkiego paskudztwa o którym się czyta. LPS,miękkie,ukwiały,rurówki,ryby wszystko w najlepszej kondycji.Wybór oczywiście należy do ciebie. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Volf, pokaż swoje akwarium i to 400 l kolegi :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, właśnie składam lampę LED na radiatorze 20x25cm i się zastanawiam czy ledy rozłożyć równomiernie na całej powierzchni czy w "kupie" po środku ew. w czterech grupach po rogach radiatora.


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj sobie spokój z tym filtrem RO-DI. To tak jakbyś trzymał dziecko 5 lat w domu pod kloszem a potem wysłał je do przedszkola - kropla kranówy i złapie wszystkie możliwe choroby. Używam zwykłej wody de mineralki,podobnie jak mój znajomy w swoim 400L prowadzonym od lat. Zbiornik mam dopiero od kilku miesięcy,ale zero plag i wszelkiego paskudztwa o którym się czyta. LPS,miękkie,ukwiały,rurówki,ryby wszystko w najlepszej kondycji.Wybór oczywiście należy do ciebie. Powodzenia

Kupowanie wody ma sens przy rafce 30l. Przy większym jest to uciążliwe i nieopłacalne.

Do Twojego zbiornika wystarczy jedna wp-10 moim zdaniem. Skały sporo za dużo, 10kg wystarczy.

Ledy rozłóż równomiernie, ciężko dostać soczewki co by Ci dobrze rozproszyły z tego skupiska na cały zbiornik.

Pozdrawiam, Seba

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ledy rozłożyłem równomiernie po powierzchni radiatora.

Na pompę obiegową zdecydowałem się na Tunze Silence 1073.020, podobno cicha a i z podnoszeniem powinna wystarczyć (szafka wysokość ok.70cm.).

Mam problem z pompą cyrkulacyjną, jebao 10 praktycznie w Polsce nie osiągalne.(al...o 319zł)

Szukam ewentualnie jakieś innej, małej, cichej i z opcją falownika?

No mała zmiana planów, postanowiłem wyciąć tylną ścianę i wkleić drugą z 10mm szkła float z kominem zewnętrznym i mam dylemat czy od razu nie dorobić komory na falownik co by nie musieć montować dodatkowego sprzętu w środku? jak radzicie?

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.