Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już było, ale mój szok każe zapytać.... dlaczego moje pokolce nie lubią i nie tykają się alg "ludzkich", ze sklepu, takich do sushi??? Jak powieszę te dla rybek, to jest tylko dym, a te wisiały pół dnia i nic. ???


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś je przegłodził ze dwa dni pewnie by opędzlowały aż miło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już było, ale mój szok każe zapytać.... dlaczego moje pokolce nie lubią i nie tykają się alg "ludzkich", ze sklepu, takich do sushi??? Jak powieszę te dla rybek, to jest tylko dym, a te wisiały pół dnia i nic. ???

Witam u mnie jest tak ,że alg green nie jedzą ale silver wpierniczają aż miło. Kupiłem na allegro 2 rodzaje

YAKI SUSHI NORI. I tak jak pisze te droższe jedzą pokolce a te tańsze ja.B-)

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też tak jest. Jedne jedzą (algi ze sklepu akwa), a te zwykłe do sushi mają w .... pod płetwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie starają się jeść, ale błazenki im wyrywają z pyska i zanoszą ukwiałom :|


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie alg z Carrefour'a ( te na dziale china), z tego co wiem wcinają je wszystkie pokolce które pływają u znajomych. 18g za 12 zł.

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, można spróbować, ale ciekawi mnie sam fakt dlaczego tak jest...Niby algi to algi, a jednak czymś się różnią...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, można spróbować, ale ciekawi mnie sam fakt dlaczego tak jest...Niby algi to algi, a jednak czymś się różnią...

Z wódką też tak jest. Wódka to wódka a nie każda smakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może akwarystyczne są aromatyzowane jak karma dla innych zwierząt


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w prawie każdym markecie są ,i nie trzeba próbować tylko kupować to jest to samo ,ja je stosuje od lat


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc akwarystycznych jest wzbogacana (czosnki, wit. etc). Roznia sie cena, a czy sa takie "naturalne", to nie wiem. Z akwarystycznych bym sushi nie zrobil ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna stosuję naturalne algi do suszi. Wszystkie ryby w tym pokolce i borsuk a nawet i te nieglonożerne wcinają aż im się płetwy trzęsą. Te naturalne algi zachowują się trochę inaczej w wodzie niż te prasowane akwarystyczne. Naturalne algi się rozwarstwiają,jakby składały się z płateczków czego nie zaobserwowałam przy akwarystycznych.Tymi rozwarstwiającymi płateczkami raczą się mniejsze ryby. Także wszyscy mieszkańcy są zadowoleni :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może w tym tkwi problem. U mnie było na odwrót. Akwarystyczne są jakby mniej sprasowane i się łatwiej rozwarstwiają. Jak zacząłem podawać algi nori spożywcze, to nie chciały jeść. Jak dołożyłem akwarystyczne, to rzuciły się na nie jak szalone. Zacząłem podawać razem dwa płatki i się przyzwyczaiły i na chwilę obecną jedzą oba gatunki. Akwarystyczne algi mam czerwone Ocean Nutrition, a spożywcze mam zielone Yaki Sushi Nori od importera "Kuchnie świata".


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyczne algi mam czerwone Ocean Nutrition, a spożywcze mam zielone Yaki Sushi Nori od importera "Kuchnie świata".

Też mam Nori od tego samego sprzedawcy ale tak jak pisałem są 2 rodzaje green i silver i te silver jedzą elegancko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie algi sklepowe można używać w akwarium?

Słyszałem że trzeba właśnie unikać tych prażonych i z jakimiś dodatkami. A z tego co widzę to one chyba wszystkie są prażone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikas napisał:

czy wszystkie algi sklepowe można używać w akwarium?

Słyszałem że trzeba właśnie unikać tych prażonych i z jakimiś dodatkami. A z tego co widzę to one chyba wszystkie są prażone. 

Ja zazwyczaj robię zapasy jak jest tydzień azjatycki w lidlu. Czekam parę dni, bo z reguły nie wszystkie schodzą i kupuję w promocji spory zapas. ;)

Czy wszystkie - nie wiem. Jak nie mają żadnych domieszek, są to zwykłe algi nori to można.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.