Skocz do zawartości
lukiblack

Skała Marco Rocks z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest od miesiaca. Z CoralHouse.

Nic się z nią nie dzieje. Glony jak to przy starcie. PO4 0,15,NO3 -5 - mierzone 3 godz po karmieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym ja dorzucił do stabilnego zbiornika gdzie Po4 mam 0,00 i no3 1-5 to myślicie że wróciłoby dojrzewanie?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem nowy zbiornik z 5 kg MR,reszta to moja skała i ceramika.

Przy solance i tylko MR,PO4 było 0,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam od jakiegoś czasu czy nie dołożyć skały bo trochę jej mało i nie bardzo mogę jakąś sensowna konstrukcje ułożyć. Parametry mam wzorowe i udaje mi się je trzymać od jakiegoś czasu. Nie chciałbym zalamac systemu bo szkoda mi korali i ryb.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko Jacka chce wymienić np 2 skały z akwarium, które już chyba bujają z 5 lat na suchą podobne wielkością czy wpłynie to jakoś na system??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej byłoby te nowe kawałki wrzucić do sumpa aby się wymoczyły i zasiedliły życiem przez parę tygodni a potem siup do baniaka, tylko żeby to nie było 5kg skały na raz do 150l akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skała wygląda bardzo ciekawie i obiecująco

Jacek nie wydaje mi się, aby system się załamał po dodaniu tej skały. Jeśli ją wypłukasz to powinno być wszystko w porządku. :queen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,ze dodanie skały może wpłynąć na system mniej lub bardziej gwałtownie. Na to nie ma nigdy reguły.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką ilość skały dołożycie. U mnie przy dołożeniu 50% parametry poleciały na łeb , teraz po dwuch miesiącach wróciły do przyzwoitych wielkości.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż tyle szaleć nie mam zamiaru. Parę kawałków. Aczkolwiek trochę ostatnio majstrowalem z ułożeniem i jest dużo lepiej ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony. Skała po pół roku wygląda już jak żywa. Nie miałem problemów z parametrami wody, glonami i innymi historiami, także mogę polecić.

Zgadzam sie w 100%


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladalem moja kostkę na tej skale .okolo 10kg.skala super dojzewanie prawie bez glonów itp.zadowolony w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, pochwali się ktoś fotkami zbiornika z tą skałą? Dzięki z góry, z dołu i w ogóle.

Edytowane przez caramelo (wyświetl historię edycji)

Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować! Faktycznie chyba nie ma co się obawiać i trzeba zamawiać, bo wizualnie bardzo spoko.

Edytowane przez caramelo (wyświetl historię edycji)

Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją porządnie wymoczył, u mnie było tylko mocne płukanie co imho nie jest wystarczające. Startowałem w połowie na marco i w połowie na żywej z działającego zbiornika, na marco pełno glonów a na żywej nic, niby już ustępują i powinno być ok. Wygląd i układanie bardzo na plus. Moim zdaniem dobrym wyjściem jest moczenie w RO a później do baniaka z cyrkulacją, bakterie plus jakieś życie lub pożywka dla bakterii i tak z miesiąc lub dwa bez oświetlenia lub z bardzo delikatnym niebieskim światełkiem.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ją od roku, jest ok ale trzeba wymoczyć i dobrze wypłukać w przeciwnym razie wysyp glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile polecacie moczyć w RO przed startem zbiornika?


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, gdy jakis kawalek wlozylem bez plukania to od razu wysyp glonow. pomoczylbym kilka dni z cyrkulacja wlaczona aby wydmuchac ten pyl ze srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem KEY LARGO MARCO ROCK i nigdy nie płukałem, ani nie moczyłem. Bakterie i do zbiornika bezpośrednio. Żadnych glonów, cyjano, dino etc. nie miałem. Dojrzewanie bez objawów.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym moczył minimum 2 tygodnie, chociaż nikt dokładnie Ci nie powie ile czasu potrzeba na to żeby była naprawdę czysta. Ja wnioskuję że musiała zawierać fosforany które spowodowały mega szybki przyrost glonów na jej powierzchni, no i z pomiarów po4 wychodziło mi naprawdę sporo i tak że korale, które wcześniej włożyłem to wytrzymały. Po moczeniu ładuj do zbiornika, pamiętaj o bakteriach i pożywce dla nich, no i słabe światełko. Dobrze jak byś miał wodę albo trochę skały z działającego akwa żeby wprowadzić te dobre bakterie, tylko wodę i skałę szybko przenoś.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak każdym mowi o skale dajcie jalies linki bo sam bede zamawial( skąd jest pierwszy sort ) moze macie sprawdzone miejsca do zakupu tej skaly

Edytowane przez olo309 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.