Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze miałam do czynienia z akwariami. Już jako dziecko zaczynałam od zbiornika 10l (wiem-tragicznie małe). Z czasem rozmiar zbiornika rósł, aż w końcu postawiłam 250l. Jednak z powodów mieszkaniowych musiałam się cofnąć na 112l.

Jakiś czas temu poczytałam o morskich i spodobał mi się ten świat. Postawiłam obok słodkiego 54l morskie. Po kilku miesiącach sól zwyciężyła i razem z moją drugą połową postanowiliśmy przekształcić 112l słodziaka w słone. To była dobra decyzja :) Słone jest zupełnie inne, wręcz magiczne :)

8520b408f3ecb813m.jpg

Mały zbiornik obok pustej już 112 :)

cda42f6b01b62d2dm.jpg

Zbieranie skały, sprzętu itd.

18ed5239339f174dm.jpg

Nie długo po zalaniu żywą wodą. Część skały też żywa z dojrzałego zbiornika. W środku życie które było w 54l.

5ebc21d0bbc48979m.jpg

A tak wygląda dziś :) (po 8 miesiącach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta ? Lublin ? No szok ;):ninja:

Szkiełko bardzo pozytywne :thumbup:

Witamy na pokładzie i dużo sukcesów życzę :clap: i zapraszamy na lokalne spotkania :wine:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia fatalne


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy takie fatalne....

nWKWEGK.jpg

Super akwarium, dużo życia i nie widzę zupy rybnej :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatalne bo przez fotosik sie wszystko rozjeżdża


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

Ładnie i kolorowo.

pozdrawiam

Paweł

ps. Skoczek - to robimy ten zlot? miałeś posta wysłać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatalne bo przez fotosik sie wszystko rozjeżdża

Czyli fatalny jest hosting a nie zdjęcie :)

Polecam www.imgur.com


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mari00sh sprawdz PW ! :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fatalny jest hosting a nie zdjęcie :)

Polecam www.imgur.com

Lub nasze img.pl

Wracają do tematu... Sól to podstawa. Bez soli nie ma smaku a słodkie jest... nudne :blushing: Ciągle tylko przycinki i przycinki.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione telefonem-dlatego też nie są porywającej jakości.

Trochę problemów z glonami, ale ciągle trwa stabilizacja.

Na razie na pokładzie gobi cytrinus, żagiewka, hexatenia i dwa błazny. W planach jeszcze magnifica.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym świecisz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym świecisz?

2X 24W T5-aktynika i białe plus pasek niebieskich ledów, żeby sobie wieczorem fluo popodziwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to oświetlenie LED,a tu t5 i tylko 0,42w/l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2X 24W T5-aktynika i białe plus pasek niebieskich ledów, żeby sobie wieczorem fluo popodziwiać.

trochę mało tego światła - tak przynajmniej o jedną biała i to 15 000 K


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba:) Nie przerybione, skała fajnie ułożona. Będę obserwował wątek i zapraszam na wymianę szczepek. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście każde akwarium jest inne i trzymanie się sztywno książkowych reguł i wyliczeń nie zawsze jest dobre. Oczywiście myślałam nad dodatkową świetlówką. Zapewniłaby mi jeszcze bujniejszy rozrost glonów-to z pewnością. Korale rozwijają się w szybkim tempie i przy tym oświetleniu. A z czasem przyjdzie czas i na ledowy panel oświetleniowy (może Mikołaj przyniesie na święta :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślane, schludne, eleganckie :) Fakt dodatkowa świetlówka trochę by dodała "życia":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolorowe akwarium, napisałbyś co to za pasek LED dokładniej? gdzie dostane/cena?

odpowiem może za autora ale chyba poznaję co to za pasek - mam takie u siebie :) jako nocne - http://allegro.pl/os...4361274794.html spokojnie ustawisz sobie jak chcesz :) do tego są kontaktowi - tzn jak chcesz mieć czarny przewód to im napisz :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kobieta jest :)

kontaktowi napisałem gdyż jest to firma a nie osoba fizyczna :) ale faktycznie wszystkie maile podpisuję Pani Katarzyna


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontaktowi napisałem gdyż jest to firma a nie osoba fizyczna :) ale faktycznie wszystkie maile podpisuję Pani Katarzyna

chodzi mi o założycielkę tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o założycielkę tematu :)

hmmm no tak powinien napisać autorkę... - mój błąd


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie,ładnie,baaaaaardzo ładnie!!! i oby tak dalej!!!

A przyznaj się jaki osprzęt u ciebie pacuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.