Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym pokazać Wam moje pierwsze morskie akwarium. Zaczęło się tu: http://nano-reef.pl/...l-i-odpieniacz/. Teraz już powoli wszystko jako tako funkcjonuje, no i chyba wpadłem po uszy. Morskie to nałóg :thumbsup:

Akwarium: 35x45x35 z czego 10 cm to panel filtracyjny (przód boki OW)

Oświetlenie: Dennerle 36 W

Odpieniacz: Hydor Slim Skim Nano

Ogrzewanie: Hydor Jager 100 W

Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano 900 ( wcześniej była Tunze 6015 ale okazała się za silna ) + obiegówka Hydor Nano Pico 1000

Dolewka: Aquatrend Levelautomatic V2

Media filtracyjne: 2 litry siporax, purigen, phos guard, silikatex, wata perlonowa

Chłodzenie: Wentylator BOYU FS 120 sterowany odwróconym RT2

Podłoże: Nature's Ocean Bio-Activ Live Samoa Pink 4,54kg

Skała: Żywa skała 4 kg

Bakterie: Biodigest i Pure Marine

Sól: Kent Marine

Akwarium wystartowało 1.04.2014 , zasolenie mierzyłem spławikiem. Pierwsze testy wykonane 23.04.2014 pokazały:

KH 14,7

NO3 0,5

NO2 0,01

Mg 1950

Ca 730

PO4 0,88 Hanka

Zasolenie 1,032 OMG! Okazało się że mierzyłem zasolenie nie w tych jednostkach co trzeba, i dodatkowo spławik przekłamywał o 2 kreski. Po wykalibrowaniu spławika w okolicznym sklepie zbiłem zasolenie do 1,024 i do tej pory takie zasolenie utrzymuje.

Dnia 8.05.2014 kolejne testy:

KH 9,9

NO3 0

NO2 0

Mg 1550

Ca 580

PO4 0,03 Hanka

Zasolenie 1,024

Do zbiornika trafia pierwsze życie (dzięki JaculaJ), Capnella i Zoa. Akwarium dalej dojrzewa bez większych niespodzianek. W między czasie do akwarium trafia coraz więcej szczepek miękasów i LPSów.

Następny pomiar 16.05.2014

KH 4,5

NO3 1

NO2 0,01

Mg 1410

Ca 560

PO4 0 Hanka

Zasolenie 1,024

Zaczynam podawać NaHCO3 w celu podniesienia KH, powoli po 10 ml. Do akwarium trafia pierwsza fauna w postaci ekipy czyszczącej. Ślimaki Tectus, Turbo, Astralium, Nasarius, Strombus a także krewetka czyszcząca oraz kraby Mitrax oraz Clibanariusy.

Kolejny pomiar dzień po podmiance (10% co tydzień) 16.05.2014

KH 8

NO3 1

NO2 0,01

Mg 1410

Ca 560

PO4 0 Hanka

Zasolenie 1,024

No i jak myślicie chyba jest ok? Chyba już czas na ryby w planach kupno 2 szt. Amphiprion ocellaris, myślałem też o Ecsenius bicolor. Szczepki na razie poukładane bez większego ładu i składu, kupiłem miliputa i będę jutro kleił. Teraz tylko czekać aż ładnie zarośnie :thumbup: Sorki za jakoś fotek, żaden ze mnie fotograf.

post-22925-0-95875900-1402682905_thumb.jpg

post-22925-0-27297800-1402682916_thumb.jpg

post-22925-0-61673000-1402683050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Jaka obsada docelowa?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

50 litrów to moim zdaniem trochę mało jak dla dorosłych błaznów. Same ryby nie potrzebują więcej miejsca ale mogą być problemy z plagami np z cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ale gwarantuje że jak się wciągniesz to ten zbiornik zamienisz na większy. Zawsze tak jest, po prostu chce się więcej, wszyscy to znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 litrów to moim zdaniem trochę mało jak dla dorosłych błaznów. Same ryby nie potrzebują więcej miejsca ale mogą być problemy z plagami np z cyjano.

Jo mioł w mojej małej solniczce ( 56 l ) 2 błazny + doktorka i babka i problemów z cyjano jo nie mioł


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również się podoba a na powiększanie pewnie przyjdzie czas.

Przy takich parametrach (jeśli są stabilne)możesz wpuszczać błazenki ale najpierw może lepiej coś z ekipy sprzątającej(sprzątającej w akw.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Jaka obsada docelowa?

Z korali to już chyba będzie wszystko, dam im czas aż podrosną. Z rybek chciałem parkę błaznów.

50 litrów to moim zdaniem trochę mało jak dla dorosłych błaznów. Same ryby nie potrzebują więcej miejsca ale mogą być problemy z plagami np z cyjano.

Błazny będą malutkie, a jak podrosną to chlup do większego zbiornika. Może w końcu odpieniacz będzie miał co robić, bo narazie trochę się nudzi. Nanokaczor nie chce nic mówić ale 70% szczepek pochodzi od Ciebie :)

Mi również się podoba a na powiększanie pewnie przyjdzie czas.

Przy takich parametrach (jeśli są stabilne)możesz wpuszczać błazenki ale najpierw może lepiej coś z ekipy sprzątającej(sprzątającej w akw.)

W poniedziałek zrobię testy, jak wszystko będzie ok wpuszczam rybki. Ekipa sprzątająca już jest i ma się dobrze

Ładne ale gwarantuje że jak się wciągniesz to ten zbiornik zamienisz na większy. Zawsze tak jest, po prostu chce się więcej, wszyscy to znamy.

Zaraz pewnie odezwą sie głosy "a nie mówiłem", ale jest tak jak piszesz :) Akwarium 90/45/45 OW i szafka na stelażu aluminiowym jak tylko zlikwiduję roślinne już jest , no i lampa Pandora Hyperion 145W + 2x24W będzie w przyszłą niedziele. Kompletowanie sprzętu już trwa, ale trochę z tym zejdzie bo jak powszechnie wiadomo "nie od razu Kraków zbudowano" :). Narazie powoli rysuję sobie projekt sumpa i przeróbke akwa, ale napewno nie obędzie się bez Waszej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, powtarzam że fotograf ze mnie żaden :sweat:

Przez ten okres sporo się nauczyłem, było raz lepiej raz gorzej. Obecnie akwarium prowadzone na produktach AF. Niestety niedługo będzie likwidowane na rzecz większego.

104m0xi.jpg

99do5f.jpg

eqo6j8.jpg

1hujjk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ładne szkiełko daj fotke panela filtracyjnego myślę nad podobną kostką,powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ładne szkiełko daj fotke panela filtracyjnego myślę nad podobną kostką,powodzenia.

Wszystko masz w pierwszym poście, łącznie z projektem całego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.