Skocz do zawartości
mars79

cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam małe pytanko czy samym odsysaniem cyjano wywalę te świństwo, czy muszę zadziałać inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od sytuacji w akwarium, ale nic o tym nie piszesz wiec ciezko cokolwiek odpowiedziec.

Zasadniczo odciąganie cyjanko jest pomocne, ale jesli parametry sa ciagle zle to na pewno wroci. Podobnie z chemia na cyjano. Jesli to dopiero poczatek dojrzewania, to pojawienie sie cyjano jest zjawiskiem normalny (choć nie zawsze występuje)

Jesli parametry masz juz wzorcowe to jest sens walczyc chemia

Więcej przeczytasz tu: http://reefhub.pl/organika-w-akwarium/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKWARIUM działa od 2-01 -2014 , nie miale cyjano tylko od pewnego czasu jak przyniosłem skalę od gościa to sie pojawiło wczoraj robiłem testy i wydaje mi sie że podstawowe testy wyszły ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tekst, który Ci proponuje Tester. Mnie on bardzo pomógł w zrozumieniu tematy, zresztą jak większość tekstów z ich bloga:)

Edytowane przez tka3kp (wyświetl historię edycji)

ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz , w piątek za ciemniałem akwarium na 24 godziny zeby cyjano idino padło , w sobotę wieczorem odsłoniłem akwarium i teraz zaczynam świecić dzis na 4 godziny ,jutro na 5 godzin itp

Czy ktos tak robił?

post-23041-0-35766200-1404033910_thumb.jpg

post-23041-0-23063400-1404033928_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaciemnilem poprzez nie wlaczanie lamp 3 dni i u mnie zniklo w 90 % juz prawie :) ale ty to zrobiles istne egipskie ciemnosci :p


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem na całość i zobaczę co będzie się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz , w piątek za ciemniałem akwarium na 24 godziny zeby cyjano idino padło , w sobotę wieczorem odsłoniłem akwarium i teraz zaczynam świecić dzis na 4 godziny ,jutro na 5 godzin itp

Czy ktos tak robił?

A czy rybom kupiłeś noktowizory? bo jak nie to masakra.

swoją drogą to wątpie że by to pomogło na 100 procent ale spróbować można, nigdy dino czy cyjano nie zniszczysz całkowicie samym zacimnieniem akwarium. to tylko sposób pomocniczy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlamnie to tylko pomogło Chemiclean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to tez kwestia jakości wody i soli, u mnie jak leciałem na IO, zmieniłem na RedSea Pro i przed wymiana żywicy, dino cyjano na przemian, żywica i prefiltry wymieniłem, skalobrowalem TDS, i bez zaciemniania, po dwóch dniach dałem chemiclean, potem podmiana wody 30% i od tamtej pory spokój, a filtry i żywice wymieniamy co trzy mce

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk

Edytowane przez polecki (wyświetl historię edycji)

275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje sol z e rybki REEF CRYSTALS , za parę dni zobaczę co będzie sie działo narazie nie chce żadnej chemii ale jak nie pomoże to będę zmuszony inaczej pobyć sie plagi (chemia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Polecam ANTIRED z AquaMedic,

u mniepomoglo w 100%,

przy uzyciu najlepiej wsadzic do filtra gabke karbonowa a jak syf juz zejdzie to gabke do kosza i po sprawie.

Nie jestem super specjalista ale u mnie przy bardzo dobrych parametrach wody cyjano pojawilo sie okolo po 6 miesiacach od zalania akwa... zdumiewajace bylo rowniez to ze cyjano zaczelo ginac rowniez przy zastosowaniu napowietrzania wody tak jak w akwa slodko-wodnym... do dzis nie mam pojecia dlaczego ale zadzialalo!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Polecam ANTIRED z AquaMedic,

u mniepomoglo w 100%,

przy uzyciu najlepiej wsadzic do filtra gabke karbonowa a jak syf juz zejdzie to gabke do kosza i po sprawie.

Nie jestem super specjalista ale u mnie przy bardzo dobrych parametrach wody cyjano pojawilo sie okolo po 6 miesiacach od zalania akwa... zdumiewajace bylo rowniez to ze cyjano zaczelo ginac rowniez przy zastosowaniu napowietrzania wody tak jak w akwa slodko-wodnym... do dzis nie mam pojecia dlaczego ale zadzialalo!

Pozdrawiam!

Antired to raczej na glony śluzowate czerwone a nie na cjano


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem akwarium 02-01-2014 i dopiero od 3 tygodni mam cyjano , może nie miałem tego dużo ale zawsze to cyjao i trzeba atakować od razu .Tu macie zdjecia przed kuracja ,później wkleję po kuracji

ja założyłem akwarium 02-01-2014 i dopiero od 3 tygodni mam cyjano , może nie miałem tego dużo ale zawsze to cyjao i trzeba atakować od razu .Tu macie zdjecia przed kuracja ,później wkleję po kuracji

a tu sa zdjecia w trakcje kuracji jak widać światło mam zgaszone , dziś świeciło 4 godziny a jutro będzie 5 godzin

post-23041-0-21246500-1404046394_thumb.jpg

post-23041-0-21196600-1404046408_thumb.jpg

post-23041-0-78876300-1404047121_thumb.jpg

post-23041-0-81397600-1404047135_thumb.jpg

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żony , ona tylko czyta te bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak zakończył się problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Chemiclean nie pomógł- pomogło ściąganie cyjano wężykiem, powolne działanie, ale po tygodniu nie było śladu i nie ma do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem wężykiem teraz kilka razy a i tak się pojawiało.Nie wiem czy nie zrobić kuracji podwójnej,czyli raz,potem podmiana i drugi raz bo i tak można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z cyjano, miałem tego sporo, nawet właziło na korale. Nie używałem chemii tylko zrobiłem dwie podmianki, podłoże które było w cyjano porządnie zruszyłem i zaciemniłem zbiornik na 2 dni. Po odsłonięciu zbiornika cyjano było mniej ale było. Pomyślałem niech się dzieje co chce, przestaje pchać łapy do zbiornika, niech se żyje sowim życiem, wkońcu to "natura".

Po miesiącu cyjano brak i powrotów też brak. To samo z dino.

Mniej pchać łap do zbiornika a wszytko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak się zastosuje do instrukcji to chemiclean jest najskuteczniejszy. U mnie w 100 % załatwił sprawę. akwarium reefmax 105 litrów w obiegu, 3 miarki (jedna na 38l wody), odpieniacz wyłączony, absorbery i wegiel wyciągnięty na 48 h i pełen sukces. Po kuracji, czyli po 48 h podmiana wody 20 % (ja zrobiłem 15%,bo tyle akurat miałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Chemi Cleana 48h to często za mało - spokojnie można przetrzymać kolejne 48h. A odpieniacz MUSI być włączony bo woda musi być dobrze napowietrzana - zdejmuje się tylko kubki aby nie wywalić go z obiegu i jakby co nakłada worki aby nie mieć wszystkiego w pianie dookoła tylko aby wszystko trafiło do wody z powrotem.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłam w eRybce ślimaki na cyjano Cerithium caeruleum- miało pomóc, lecz nie wytrzymały i padły :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie te ślimaki robią co trzeba - generalnie chodzą po skałach i szybach ale jak tylko coś lekko się pojawia na piasku to po godzinie tam są i rano jest czysto :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.