Skocz do zawartości
krk_258

Grzałki i problemy z nimi związane

Grzałki i problemy z mini związane  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jak? grza?k? mie?a(e)? przygod? ?

    • Aquael Gold
    • Aquael Easy Heater
    • Aquael Neo Heater
    • Aquael Comfortzone
    • Eihem Jager
    • Hydor ETH (przep?ywowa)
    • Hydor Theo (zanurzeniowa)
    • Fluval M
    • Fluval E (z wy?wietlaczem w obudowie)
      0
    • Sera
    • Tetra
    • JBL
    • Atman
    • Hagen
    • Juwel
    • Aqua Medic
    • Weipro
      0
    • Resun
      0
    • inna
    • brak problemów
  2. 2. Jakiej grza?ki u?ywasz/u?ywa?a(e)??

    • Aquael Gold
    • Aquael Easy Heater
    • Aquael Neo Heater
    • Aquael Comfortzone
    • Eihem Jager
    • Hydor ETH (przep?ywowa)
    • Hydor Theo (zanurzeniowa)
      0
    • Fluval M
    • Fluval E (z wy?wietlaczem w obudowie)
    • Sera
    • Tetra
    • JBL
    • Atman
    • Hagen
    • Juwel
    • Aqua Medic
    • Weipro
    • Resun
      0
    • Inna


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy grzałka to jeden z bardziej wrażliwych i jednocześnie niebezpiecznych elementów sprzętu w akwarium.

Ponieważ ostatnio sam miałem niemiłą przygodę, a często sami w niezależnych wątkach opisujecie problemy z niektórymi grzałkami zacząłem się zastanawiać nad statystyką ich awaryjności i problemów związanych z konkretnymi modelami, a ponieważ te dane mają sens jedynie w zestawieniu z popularnością danego modelu stąd dwa pytania w ankiecie.

Prośba o info jakiej grzałki używacie/używaliście (model, moc) oraz jeśli wystąpił problem to prośba o krótkie info czego dotyczył i w jakich okolicznościach wystąpił.

1) posiadałem grzałkę Atman 300W - podczas regulacji termostatu wystąpiła prawdopodobnie nieszczelność przy pokrętle w efekcie zwarcia po załączeniu grzania szklana obudowa się dość efektownie rozpadła - na szczęście bezpieczniki zadziałały na tyle szybko że nie było innych strat

2) obecnie posiadam grzałkę Fluval E200

Edytowane przez krk_258 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Aquaela. Przy pracach w baniaku zauważyłem że redox mam na poziomie MINUS 520 (coś koło tego). Ręka zanurzona w wodzie, i przy pracy dotknąłem łokciem lampy ati i zrobiło się małe uziemienie, jak mnie je...ło że aż mi cycki zdrętwiały. Okazało się że to grzałeczka. Teraz mam 300W Eheima i jestem zadowolony.

Nadmienię, że po wyłączeniu Aquaela jak jeszcze był w baniaku redox szedł w górę natychmiast. To dobry wskaźnik czy nie ma gdzieś małego przebicia.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko eheim jager lub tetra

nie kupować żadnego badziewia jednorazowego,tyle sie tego dziadostwa na rynku teraz pokazało że szok


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie brakuje wyboru braku przygód. Używam kilka sztuk aquaela i od 18 lat zero problemów.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paletkach szlag mi trafił serę - była na gwarancji. Sklep który mi ją polecał, olał temat wymiany, zaproponował ustawowy termin dwu tygodni i sprzedaż nowej. Przy okazji twierdzili że grzałka się spaliła, bo nie była czyszczona.

Olałem sklep, olałem firmę. Obecnie używam w obu baniakach "jagerów", no i inny sklep oczywiście :).

Dodatkowo grzałki mam zabezpieczone sterownikami (grzanie/chłodzenie).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkowodnych zawsze używałem Aquaela i nigdy nie miałem problemów.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie macie problemów to zaznaczcie na liście czego używacie (drugie pytanie)... ankieta jest podwójna jakby ktoś nie zauważył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie macie problemów to zaznaczcie na liście czego używacie (drugie pytanie)... ankieta jest podwójna jakby ktoś nie zauważył :)

Próbowałem, ale wyświetliła mi się informacja "Musisz wybrać odpowiedź w każdym pytaniu ankiety".


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale wyświetliła mi się informacja "Musisz wybrać odpowiedź w każdym pytaniu ankiety".

ten sam błąd :(


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ... dorzuciłem odpowiedź "brak problemów" w pierwszym pytaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem grzałki Fluval M w słodkim, niestety ale do samej grzałki pomału skraplała się woda i po dłuższym czasie się spaliła,na szczęście bez szkód.Teraz używam Aquael Comfortzone i niestety w samej grzałce termostat działa.... tak ,że ustawię na 22 stopnie grzeje 30... w samej dolnej części się trochę nadpaliła aczkolwiek jest sprawna. Na razie szukam opinii bo zamierzam wymienić na Fluval E200W.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy pisza tylko Fluwal Jager niezawodna, posiadam taka 300w , najstarsze na rynku I niezawodne.. cena okolo 100zl...

Solniczka 400L.... Reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć wyniki kliknąłem .

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było normalnie podejrzeć.

Juz poprawiłem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie Aquaela. Zarówno w słodkich jak i teraz w morskim (niesławna Comfortzone Gold). W słodkich od dobrych kilku lat nie zauważyłem problemów. W morskim odpukać też wszystko ok. Fajnie trzyma temperaturę.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie Aquaela. Zarówno w słodkich jak i teraz w morskim (niesławna Comfortzone Gold). W słodkich od dobrych kilku lat nie zauważyłem problemów. W morskim odpukać też wszystko ok. Fajnie trzyma temperaturę.

Ja mam eheima 200W. Ale grzałka jest zasilana przez zewnętrzny termostat i takie rozwiązanie uważam za najbezpieczniejsze. Na grzałce mam ustawione 28 stopni, na termostacie 26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eheim-Jager 100W i 150W żadnych problemów. Świetne grzałki.

Problemy z grzałkami: AquaSzut, Aquael i Tetrą.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chińczyk pracuje już ponad 3 lata.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaela mam dwie sztuki od trzech lat i mają jedną wadę tzn. dużą rozbierzność pomiędzy tym co ustawione na regulatorze termostatu a faktycznym grzaniem wody. Musiałem je ustawiać na wskazania termomertu. A co do tetry to myślałem że bedzie ok. ale padł w niej termostat i nie daje sie ustawić dokładnej temp. Więc różnie to bywa ale pewnie jak będę kupował to wezmę jagera.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki od ok 6 miesięcy w swojej nano rafce mam grzałkę Nano Heater firmy Blau w zasadzie to już druga, pierwsza wytrzymała ok 2 miesiące i o malo co nie zagotowała mi wody w baniaku natomiast druga dziś nad ranem ( ok 4:30 - wlasnie kończe wietrzenie pokoju) stanęła w ogniu (!!!) Cale szczescie ze korki zadziałały i ze strat mam tylko nadpaloną kaskadę i szafę obok której stoi akwarium. Stanowczo NIE POLECAM !

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto brać grzałki TYTANOWE ? Sprzedaje je ReefShop :) pod zamówienie


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób poleca grzałki polskiej produkcji firmy skalar. Ja jej jeszcze nie miałem ale w następnym akwarium na pewno ją kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi oryginalna grzałeczka z ReefMaxa zagotowała akwarium. Padły wszystkie twarde plus 2 krewetki. Kilka miękkich też poszło do kosza...

Na szczęście temperatura doszła "tylko" do 29,5 C i wykryłem awarię bo grzebałem w akwarium i jakoś dziwnie ciepła woda mi sie wydawała.....

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam eheim jagger 300W i nie jest super dokładna a i słychać nawet jak się elektronika załącza. Ale przez 2 lata ani razu nie zawiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.