Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kalkwasser przerobiony na Dastaco

Rekomendowane odpowiedzi

a'propos Ph i odpieniacza... zobaczcie jak u mnie zachowuje się ph gdy zapomniałem włączyć odpieniacza po czyszczeniu:

normalnie mam powietrze z zewnątrz do odpieniacza podprowadzone, brak refugium, otwarte okno było

wylaczonyOdpieniacz.PNG


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH 8,6 ?

Co na to korale? 8,4 widzialem, ale to juz podchodzenie pod granice bezpieczenstwa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko rośnie, ładnie nawet wyłazi (dosłownie) ze zbiornika... o kolorach się nie wypowiadam, bo raczej mi brakuje do czołówki...

elektroda też ma swoje lata, wydaje mi się, że nie wartości są najważniejsze, ale w tym przypadku trend

Edytowane przez DiTus (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu wyłączaj reaktor w godzinach nocnych.

Ustaw odciek tak aby ci podbijal parametry a miedzy 23:00 a 03:00 wylaczaj reaktor.

Zniwelujesz spadki pH w okresach najnizszych wartosci.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie odcieku z reaktora czy coś by pomogło jeśli ten odciek wpiąć do komory odpieniacza ? Druga opcja to odciek z kalkmiksera wpiąć w odpienicz by wspomniane ewentualne płatki PO4 zostały od razu odpienione ?

Kolejna wątpliwość,jeśli odłączył bym reaktor na noc to nie zafunduję sobie skoku Kh oraz PO4 od stojącej wody w reaktorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kH będzie spadać ale w nocy to w mniejszym stopniu. Co do wyłączania to wyłączasz odciek a nie reaktor.

Cyrkulacja w komorze pozostaje.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale kiedyś jak ktoś pamięta miałem masakryczny wypływ PO4 z reaktora i powodem wtedy był bardzo wolny przepływ przez reaktor stąd moja obawa.Muszę napisać,że ciekawy temat i fajnie,że są różne wypowiedzi.Prawdopodobnie w czwartek przychodzi mi nowa sonda i dodatkowy miernik Ph,jeden do akwa a drugi do reaktora.Zastanawiam się czy właśnie czy nie przejść na sterowanie sondą zamiast pływakiem.Od kilku dni kończy mi się duża butla CO2,ma w tej chwili niecałe 5 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, a co ma ci sie nie konczyc jak wywalasz CO2 do glownej komory a potem do baniaka?

Ustaw to poprawnie i bedzie dobrze, zrobisz klasyczny reaktor i tak samo zwalisz instalacje to tez nie bedzie dzialal dobrze

U mnie butla 2kg starcza na 8 miesiecy, fakt mniejsze akwa ale u mnie nie ucieka gaz z komory jak u ciebie.

Wymien gabki aby dobrze rozbijaly, moze wydluz komore mieszania i bedzie git.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytałem tutaj co koledzy doradzają i zauważyłem że mój odciek umieszczony jest do komory pompy powrotnej z sumpa.

Z informacji tutaj, odciek powinien być zlokalizowany przy wlocie wody do pompy odpieniacza.

No więc przerobiłem układ i odciek ulokowałem przy pompie odpieniacza.

Od tego momentu spadek nocny pH zmniejszył się o 0,12 ( teraz- czyli faktycznie ma to sens :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wapno nie będzie się osiadać na pompie i czy jej szybciej nie zarżnie ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie, to reaktor a nie kalkwasser. Dodatkowo kapie do wody sumpa a nie wprowadzam wprost do pompy


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odciek tak właśnie miałem zrobiony,ale potem to zmieniłem,z rok temu to było.Jest jakiś pomysł i też tak zrobię.

Dziś przychodzą sondy Ph to przetestuję starą wersję i po przełożeniu dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero przyszły nowe sondy Ph i drugi sterownik Ph.Jeden zamontowałem do reaktora,gdzie pokazał 5,7 a drugi monitoruje akwa gdzie pokazał 8,20 czyli kalkwasser zaczął działać bo do niedawna ledwo dochodziłem do 8 wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,7 w reaktorze ?

To zdecydowanie za nisko, wkłady proponują od 6,5 do 6,2; ja jadę na 6,35 tylko rozumie ze w dastaco nie ma możliwości ustawienia.

To ile Marek lejesz teraz tej wody wapiennej ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że za nisko dlatego pewnie był problem z niskim Ph w akwarium.Mieszacz jest podpięty na stałe do dolewki,ale mieszanie włącza się tylko w nocy,chyba z 3-4 razy na 20 minut,tak przypadkowo ustawiłem.Może się okazać,że nie będzie mi potrzebny,ale to się jeszcze okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

destaco podróbki to takie gu...... które nie ma regulacji , jak dla mnie tylko reaktor i ph elektroda koniec i kropka od 20 lat stosóje reaktor i nie mam żadnych problemów z jego regulacją czy ustawieniem


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesio,właśnie podpiąłem 5 minut temu sondę w reaktorze do sterownika,ustawiłem wstępnie na Ph-6,4.Boję się tylko,że jak będzie mniej gazu to odciek będzie słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz monitorować kh jak na starcie


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku i do tego zapodaj sobie elektrozawór do gazu z ustawieniem na ph będziesz miał większą pewność co do sterowania ,podciągniesz odciek sam się gazbędzie dobity do stanu ph jaki ustawisz np 6,20


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie kalkwasser podbija pH, ale lania z reki nie polecam.

post-8731-1409691295,36_thumb.jpg

Polecialy dwa korale, na szczescie szczepki. Balling rozregulowany. KH z 7,3 polecialo na 5.1 Ca z 400 na 490

Zaprzestalem z kalkiem na kilka dni, I juz na prostej wszystko.

SOL BEZ SOLI NAJLEPSZYM LEKARTSTWEM.

Od weekendu wracam do kalku bo korale ida jak na sterydach.

Przekaz mysli wyslany za TapTalk


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH na bogato,

krótko mówiąc, lepiej jak się bada ph w cyklu ciągłym, można szybciej reagować.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo sluszna uwaga, bez miernika pH i regularncy odczytow to proszenie sie o klopoty.

U mnie sytuacja byla troche podobna jak u Inmara.

Lalem stala dawke - nad ranem. Slabo to szlo wiec trosczeczke zwiekszylem. I wlasnie to troszeczke w pewnym momencie zadecydowalo o wyniku. Dawke kalku zmniejszylem do jednej czwartej a mimo to pH szybowalo.

Kalkwasser fajna sprawa ale trzeba uwazac. Ja napewno musze zmienic podejscie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po podpięciu sterowania sondą zamiast pływakiem to to,że w kolumnie reakcyjnej nie ma prawie wcale gazu,bałem się jakie Kh będzie rano,ale spadło niewiele.Podciągnąłem odciek.W akwarium rano bez zmian Ph-7,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.