Skocz do zawartości
robi

WODA GRANDERA - hit czy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z wielu "urządzeń" na rynku które tak wiele potrafi ! tylko czy realnie ? no i ta cena !

http://www.filtrwody...R-RO-6-7-8-/131

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tym nie trzeba żywicy i?Ciekawe jaki wynik pokazuję po TDSie na wylocie?Ogólnie fajne, mało miejsca zajmuję...tylko czy ktoś testował.

A czemu to się na głównej nie pokazuję?Wdzydze non stop na pierwszej i pogadanki o d*pie marynie aż się nie dobrze robi a takie ciekawostki zostają nie zauważone.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czemu to się na głównej nie pokazuję?Wdzydze non stop na pierwszej i pogadanki o d*pie marynie aż się nie dobrze robi a takie ciekawostki zostają nie zauważone.

Off-top został ściągnięty ze strony głównej bo właśnie o d*pie marynie nie chcieliśmy czytać non stop.

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytamy ze zrozumieniem :)

Moduł Grander’a FITAqua, producent AMII - od 1977 roku na rynku, należy do grupy BlueFilters. Moduł stosowany m.in. w systemach RO 5,6,7,8 doskonale sprawdza się w systemach o wysokiej wydajności 600 GPD (to około 2275 litrów wody na dobę!) oraz systemach odwróconej osmozy bez zbiornikowych. W zestawie jest komplet przyłączek oraz klipsów przeciwzalaniowych.

Moduł stanowi uzupełnienie filtrów - samodzielnie nie stanowi filtra RO - wysoki przepływ oznacza małe opory wewnętrzne, więc działa raczej jako "magnetyzer" czy inny "poprawiacz samopoczucia właściciela"

Oryginalna Technologia Grandera to proces transmisji informacji. Nic do wody się nie dodaje i niczego z niej nie usuwa. Moduł Grandera przywraca pierwotnie uporządkowaną strukturę wewnętrzną wody, czego efektem jest oczywista poprawa jej jakości. W środku urządzenia jest woda Grandera, która nadaje przepływającej przez moduł wodzie odpowiednią strukturę.

Znaczy urządzenie mówi wodzie że ma być dobra - woda już wie do czego i jak... Ja bym postawił odtwarzacz z muzyka, myślę że poważna znacznie podniosła by uporządkowanie struktur...

Ojciec technologii, Johann Grander przed publikacją swoich wyników spędził ponad dwadzieścia lat nad badaniami i eksperymentami związanymi z odpowiednim przywróceniem struktury monekularnej wody. Jego najważniejszą ideą było przywrócenie wodzie roli jaką miała w przeszłości - praźródła ludzkiego życia.

... miał kiepski marketing i 20 lat szukał naiwniaków...

W końcu po latach testów, Granderowi udało się w końcu uzyskać odpowiednią strukturę wody by stworzyć lepsze środowisko do zbudowania systemu immunologicznego wzmacniającego naturalną florę złożoną z pożytecznych organizmów. Jest to możliwe, ponieważ woda wewnętrznie posiada podobną pamięć jak niektóre metale - stateczna teza ze sztywno ustaloną chemiczną formułą H2O okazuje się delikatnie mówiąc niewystarczająca. Moduł Grandera korzysta z tego efektu i przywraca wodzie jej naturalną strukturę wodną.

... po latach trafił na dobry marketing, albo społeczeństwo osiągnęło własciwy stopień podatności...

Technologia Grandera nie uzdatnia więc w żaden magiczny sposób wody dodając lub usuwając z niej jakiekolwiek wartości

- prawda

- stwarza jednak lepsze warunki strukturalne dla utworzenia się naturalnej flory wodnej.

Vodka method też. Zwłaszcza z lodem.

Efekty są niemalże natychmiastowe, a zachwyceni użytkownicy tej technologii potwierdzają m.in. lepszy smak wody - bardziej naturalny smak produktów w niej gotowanych, wzrost naturalnego pragnienia picia wody, lepszy wygląd i rozwój roślin, oszczędności na środkach czyszczących itd.

... marketingowcom udało się znaleźć odpowiednio dużą grupę osób podatną na każda bzdurę - i jeszcze większą grupę głupców, wierzącą tej pierwszej....

W dzisiejszych czasach moduł Grandera jest na tyle przydatny, że stosuje się go powszechnie zarówno przy wodzie pitnej z instalacji jak i studni, przy oczyszczaniu basenów kąpielowych jak i w obwodach wody grzejnej, w przemyśle oraz w nowoczesnym rolnictwie.

Oczywiście wyjątek potwierdza regułę - spotkałem się bezpośrednio z kilkudziesięcioma systemami filtracji, zarówno spożwczej, jak i technologicznej - przemysłowej i prywatnej, z racji zainteresowań akwariami - oglądałem je dosyć szczegółowo - w żadnej nie znalazłem takiego urządzenia - chyba że nazywało się inaczej...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc działa raczej jako "magnetyzer" czy inny "poprawiacz samopoczucia właściciela"

No właśnie czytając opis tego cuda mam wrażenie, że powyższe zdanie w 100% oddaje zasadę działania tego urządzenia.

Nie ufam, takim "magicznie" działającym sprzętom, które coś tam niby robią, ale co konkretnie to już nikt nie powie.

Dla mnie KIT jakich mało.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie 0 na TDSie czyli w przybliżeniu czyste (!!!) H2O ... które ma strukturę nieuporządkowaną zwaną ciekłą albo potocznie wodą ... lub jak kto woli krystaliczną zwaną potocznie lodem (oczywiście po obniżeniu temperatury) to niby jak chcecie w magiczny sposób tą strukturę organizować ? - nie ma takiej opcji ... i jak to @dale napisał ... kolejny magiczny sposób na liczniki wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przeciez to bardzo konkretne-czysta homeopatia. Nie wiem o co wam chodzi?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tej strony zmieniłem zdanie. Chcę to mieć wszędzie zamontowane. I polecam wszystkim. Nawet gnojówka na takiej wodzie nie śmierdzi ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba rzodkiewka

- Wzrasta ilość masy zielonej i ciężaru suchego

- Spada udział tkanki surowej

- Plonowanie wzrosło o 12,75%

- Przy rzodkiewkach zadziwiającym jest, że po początkowym silnym rozwoju liści ponad ziemią przyrost masy koncentruje się następnie na ustawicznie rozwijającym się owocu. Przy sadzonkach nieożywionych proces rozwoju odbywa się jednakowo. Ożywianie wyglada na sprawcę tego, że siły sadzonek koncentrują się zawsze tam, gdzie akurat najbardziej są potrzebne.

No jak powiemy rzodkiewce, że chcemy zleść kiełki to jej siła się tam skoncentruje. Chyba są pewne problemy bo jakoś owoców rzodkiewki nigdy nie jadłam(chyba łuszczyna) no ale to Chiny.

Natomiast co to jest udział tkanki surowej? reszta jest gotowana?

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym czytał o homeopatii w połączeniu z recenzją sprzętu dla audiofili :)

skoro offtop to polecam : http://audiovoodoo.org/

bez spinki - nie planuję wywołać przy okazji wojny z tymi co zamiast muzyki słuchają szumów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.