Skocz do zawartości
popdok

Jak wyregulować odpieniacz Blau Scuma 0635

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o poradę dotyczącą odpieniacza Blau Scuma 0635 (ten na zdjęciu). Posiadam takowy z racji małego baniaka i braku sumpa (akwarium pozostało po słodkowodnej obsadzie, a tam sump nie był potrzebny - czego teraz żałuję). Problemy z tym odpieniaczem mam dwa:

1. Przez otwory wylotowe wypływa mnóstwo malutkich bąbli (niezależnie od wysokości zamontowania odpieniacza). Gdzieś wyczytałem, że zamontowali w tym urządzeniu za mocną pompkę, co gorsze nie ma żadnej regulacji przy wlocie wody. Postanowiłem zmniejszyć średnicę wlotu wsadzając kawałek wężyka i pomogło, ale pompka trochę dusiła się i dźwięk pracującej pompki był "dziwny" (obawiając się, że pompka padnie, wyjąłem wężyk). Po wyjęciu wężyka znowu mnóstwo bąbli, więc wszystkie otwory wylotowe owinąłem rajstopą (3 warstwy) - by zatrzymać bezpośredni atak bąbli do baniaka. Tyle moich pomysłów.

Czy ktoś ma jakieś inne doświadczenia z tym urządzeniem albo może poradzić co innego możnaby zrobić (bo z tą rajstopą to tak średnio wygląda)?

2. NIe wiem czy to wynik założenia rajstopy (i ewentualnej zmiany ciśnienia w samym odpieniaczu), ale niezależnie czy ustawię sprzęt na pianę mokrą, czy suchą (regulując wysokość zamocowania odpieniacza), to ostatnio ilość wodnego syfu napełnia mi górny zbiornik odpieniacza (w porównianiu do sytuacji wcześniejszej) w zbyt szybkim tempie (w mniej niż 24h i ciągle muszę pilnować by nie przelało). Czy to normalne a jeśli nie to co zrobić by było dobrze?

Dzięki za porady.

Pozdrawiam

post-21872-0-84636100-1404329854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, że nikt nie posiada(dał) takiego urządzenia. Jeśli ktoś takowe nabędzie to mogę poradzić jedynie tyle, żeby tam nic nie kombinować i nie przerabiać. Moje poprawki opisane wyżej spowodowały (po 24 nieobecności w domu), że zbyt szybko wydobywająca się piana zaczęła przelewać się z górnego zbiornika (po pewnym momencie była to już pewnie woda) i nieszczęśliwie opuszczać zbiornik. Po powrocie do domu i stwierdzeniu, że z powody zwarcia wywaliło mi bezpieczniki (szczęście w nieszczęściu - woda zalała przedłużacz - gbyby nie to wodę z baniaka nadal by odpieniacz wywalał poza zbiornik) zauważyłem, że w akwarium nie było ok 30l wody. Całe życie przetrwało.

Od tamtej pory odpieniacz działa tak jak został stworzony, no może z nieco inną modyfikacją ;)

Ogólnie bez sumpa to kicha i trzeba sobie jakoś radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo i krew mnie już zalewa z tym odpieniaczem i jego bobelkami. Próbowałem już z gabkami w środku i na zewnątrz i za nic w świecie nie mogę znaleźć na niego sposobu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.