Skocz do zawartości
popdok

Czy grzybki mogą się przemieszczać?

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem małe przemeblowanie skalne i po ułożeniu wszystkiego zauważyłem, że jeden grzybek znalazł się pomiędzy skałami w trudno dostępnym miejscu i nie ma tam za wiele światła. Pytanie typowe dla nowicjusza: czy grzybek ów przemieści się sam w dogodniejsze miejsce, czy muszę mu pomóc by nie padł (a wolałbym już skały nie ruszać)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybowience sie nie przemieszczają a on da sobie rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tam jakiś ruch wody, to grzybek sam się puści w taniec.

U mnie jak discosomy miały za mocne światło to same się odrywały od skałek i pływały z prądem aż trafiły w cień.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czerwone i ricordee przemieszcają. nie jest to duza wedrówka ale o kilka centymetrów,jesli miejsce jest wyraźnie gorsze/lepsze


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemieszczają się, mało tego jak warunki dobre to po czasie na drodze ich przejścia wyrastają nowe grzybki. W moim zbiorniku tak się rozsiewają m.in. ricordee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prad wody je przemieszcza... jak latawce na wietrze

Grzybki mogą się oderwać od podstawy i wtedy przemieszczają się jak latawce na wietrze, ale też mogą powoli przesuwać się po skale bez odrywania. Oba przypadki zaobserwowałem w swoim zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak pływają w toni to co jakis czas wpadaja w pompy. trzeba obserwowac i reagować w razie czego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemieszczają się, choć powoli jak napisał leszekk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discosoma u mnie latała po zbiorniku a jak wpadła do małej "jaskini" to siedzi tam już pół roku. Jedyne co się jej stało to zmieniła kolor na biały (z powodu braku światła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czerwone discosomy regularnie odfruwaja z jednej skaly, rozmnazaja sie tam jak oszalale a potem przybieraja ksztalt wiatraczka zaczynaja sie krecic w powiewie cyrkulatorki jak wiatrak po czym ukrecaja sie i odlatuja:) tam gdzie wyladuja tam przyrastaja i zostaja. Jesli wyladuja w jakies jaskini to wyciagaja sie maxymalnie do swiatla. Jeden ma noge nawet 5cm.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj caly dzien 3 ladnie siedzialy na skalce po zgaszeniu swiatla i rannej obserwacji wszystkie 3 na piasku z kawalkiem skaly - albo krab mi je zrzucuil albo sobie znalazly nowe miejsce. Postanowilem posadzic je z powrotem na gore poczekamy czy zlaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No az tak to chyba nie laza :) zeby skaly przenosic:) pewnie jakis zwierzak zrzucil lub przeniosl. Rhodactisy tez potrafia przelac sie na sklke obok ale max 1 cm. Za to ricordea jest bardziej mobilna, moja yuma probuje zdezerterowac z jednej skalki juz od 4 miesiecy, jak juz prawie zejdzie to obracam skalke i znowu ma co robic:)

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mała discosoma czerwona oderwała się od skałki i wpadła do jaskini - spisałem ją na straty a tu po prawie miesiącu widzę pięknie wybarwionego i rozrośniętego grzyba na długiej nodze wychylającego się z najciemniejszego kąta akwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty! Nie muszę się więc zbytnio martwić, poza tym, że grzybek może nie chcieć ruszyć się z ciemnicy i straci piękny, zielony kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka grzybków na powierzchni 5 na 5 cm lun większej. wszystkie z podziału z jednego grzybka. wniosek, potrafią się przemieszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedne się odrywają całkowicie i osiadają tam gdzie je woda zaniesie, inne rozciągają nogę jak guma do żucia i po naciągnięciu przyrastają w nowym miejscu.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.