Skocz do zawartości
Jack Sparrow

Czy to Archester czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa dni temu kupiłam rozgwiazdę w sklepie powiedziano mi ze to Archester Typicus ale czy napewno....proszę o pomoc.

Druga sprawa jest taka ze rozgwiazda pierwszego dnia łaziła po całym akwarium a juz dnia nastepnego cały dzień to "siedziała" to " wisiała" na szybie w tym samym miejscu poruszając odrobine odnóżami i tak cała dobe.

Dzis zdjęłam ją z szyby rzeby zobaczyć czy bedzie chodzic po piachu jednak nadal tylko delikatnie porusza odnóżami ale miejsca nie zmienia.

Czy moge sądzic ze umiera?

W sklepie sprzedawca przełozył ja do worka w powietrzyuw domu przenosiłam ja w wodzie ale na poczatku była aktywna wiec chyba to nie powód. Akwarium ma 8 miesiecy i jest dojrzałe wiec raczej z głodu nie pada tym bardziej po 2-3 dniach.....

Macie jakies pomysły?

Z góry dzieki za pomoc

post-23043-0-42027000-1404385026_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Fromie to mi mówili, że szkoda kasy. Dłużej niż pół roku nie pociągnie. A pałaszuje po zbiorniku już przeszło rok. Też czerwona. Te rozgwiazdy różnie łażą. Ciesz się ogólnie, że ją widzisz. Ja czasami moją po tygodniu gdzieś tam wypatrzę.

Jak masz jakiegoś pustelnika to wtedy poznasz co z nią nie tak kiedy jej zacznie odnóża podjadać. Inaczej ciężko coś stwierdzić.

Jak masz spirulinę w grubszych płatkach, tak żeby opadła na dno to możesz nasypać i na nią Archestera :)

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się nie znam, ale z tego co widze nie jest to rozgwiazda piaskowa tylko fromia elegans. Daj jej troch spokoju, nie stresuj zwierzaka. Mi fromie tez odradzili, ze względu na jej zywotnosc, ale jak widać wypowiedz kolegi wyżej można i dluzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Fromie to mi mówili, że szkoda kasy. Dłużej niż pół roku nie pociągnie. A pałaszuje po zbiorniku już przeszło rok. Też czerwona. Te rozgwiazdy różnie łażą. Ciesz się ogólnie, że ją widzisz. Ja czasami moją po tygodniu gdzieś tam wypatrzę.

Jak masz jakiegoś pustelnika to wtedy poznasz co z nią nie tak kiedy jej zacznie odnóża podjadać. Inaczej ciężko coś stwierdzić.

Jak masz spirulinę w grubszych płatkach, tak żeby opadła na dno to możesz nasypać i na nią Archestera :)

Więc to Fromia czy Archaster? A pustelnika nie mam mam Mitraxa.

A w sklepie powiedziano ze to piaskowa rozgwiazda.....:( ok poczekam i zobacze co z nia bedzie...oby przeżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi.

a czy to normalne ze od wczoraj rana prawie w ogóle sie nie porusza? posypałąm jej spiruline - lekko sie ruszyła ale naprawde minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze normalne. Moja piaskowa raz na jakiś czas ma faze na lazenie po szybach. Wiekszosc czasu spedza zakopana pod piaskiem i na tyle subtelnie się porusza, ze nie zwraca na siebie uwagi - ale to piaskowa. Jak dla mnie do momentu jak widać "macki" na ramionach się poruszają to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano rozgwiazda zaczeła sie rozpadac....jedno ramie odpadło jej po kilku godzinach a po kolejnych prawie polowa jej centralnej czesci tez sie rozpadła....odeszła na wieczna raafe....szkoda:(

nie wiem czy ma to jakis zwiazek ale gdy rozadajaca sie rozgwiazda była w zbiorniku moje obie euphylie i grzybki dziwnie sie pokurczyły...możliwe ze tak szybko wpłyneło to na jakosc wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek już troche leciwy ale ... też miałem rozgwiazdę fromię identyczną i też się rozpadła. Nie było by w tym nic dziwnego ale właśnie Euphilie i grzyby zoa mi się pokurczyły oraz niektóre korale zjaśniały. Chyba nalezy powiązać te fakty. Czy taka rozpadająca sie nie wyłowiona rozgwiazda może zatruc jakoś wodę ??


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozpadła to umarła. Trup się rozkłada i zanieczyszcza wodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.