Skocz do zawartości
janusz-pśl

Wybarwienie fluo korali miękkich

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy nurtuje mnie pytanie dlaczego korale ( capnella, sinularia) w moim większym akwarium mają kolor ultra fluo (świecą na zielono lub zielono - niebiesko), natomiast te same korale w drugim zbiorniku rosną równie szybko tylko tracą barwę fluo.

Pierwsze akwarium oświecone diodami RB B CW w proporcji 4 2 1, moc 0,5W/l, sól RC i wszystkie parametry ok jedynie PO4 = 25mg/l

Drugie akwarium oświecone diodami RB B CW w proporcji 1 1 1, moc 0,5W/l, sól RC i wszystkie parametry ok z podniesionym po4 do 10mg/l

Korale przenoszone z drugiego akwarium przez kilka tygodni są mocno fluo a następnie powoli zaczynają tracić moc fluo.

Ze wstępnej mojej diagnozy wynika, że największy wpływ na poprawianie flou u korali miękkich ma zwiększenie proporcji światła niebieskiego 450 - 470nm w stocunku do światła białęgo.

Jakie macie doświadczenia w maksymalizacji wybarwienia fluo u korali miękkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potwierdza się zasada, że przed zakupem trzeba dokładnie zapoznać się z info na temat korala, którego chcemy kupić. Zawsze miły sprzedawca może nam chemiczną bombkę sprzedać.

Moje korale są w akwarium od 3 lat i niektóre z nich to już 3-cie pokolenie także nie mam obawy, żeby były naszprycowane chemią.

poczytaj,może to wcale nie wina twojego światła

http://mojarafa.pl/technokorale

http://blog.reefmani...-koralowce-2464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie swiatlo jest za to odpowiedzialne. ja tak mam w jednym akwa :) bo dwie rozne lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy nurtuje mnie pytanie dlaczego korale ( capnella, sinularia) w moim większym akwarium mają kolor ultra fluo (świecą na zielono lub zielono - niebiesko), natomiast te same korale w drugim zbiorniku rosną równie szybko tylko tracą barwę fluo.

Widzisz wiele zależy od warunków w każdym akwarium capnella czy sinularia może inaczej się wybarwiać.

U mnie inaczej polipuje i rozciąga się w zależności od wysokości, Jak się bardziej wyciąga to mniej świeci widać to jak się skurczy kiedy to świeci lepiej pod aktyniką.

Euphyllie często blakną i tracą kolor.

W acroporze sinularia green jest ciemnozielona w tym zbiorniku wystawowym w innych zbiornikach jest jaśniejsza w tym samym sklepie i to ten sam gatunek.

Kwestia światła,cyrkulacji,parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika również to co pisze Ben_sage. Wszystko zależy na jakiej wysokości jest ustawiony koral oraz od doboru kolorystyki światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.