Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hihi Maly bedzie spiewal za Ciebie :) a Ty bedziesz winko pil,by zagluszyc ryk :) (100% zart) Gratuluje :)

nie strasz mnie :dizzy: i tak chodzę jak dziecko we mgle. chociaż jak sobie przypomnę Twoją gromadkę, to pewnie wiesz co mówisz ;)


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż powiem to tak zbiorniczek zrobiony bardzo fajnie, mała ilość skały a tak ułożona że jest jej wystarczająco jak na taki zbiornik:) nie raz chciałem tak zrobić ale hmmm... niestety za każdym razem nic mi się nie podobało a wracając do tematu zbiorniczek ok ta wielkość (taki chciałbym mieć) pozazdrościć, korale też w super kondycji może czymś się wymienimy ?????

Dziekuje za mila opinie :) Zycze duzego ladnego zbiornika ;)

Z checia czyms bym sie wymienila :) tylko nie mam za bardzo czym :) ... Jak widzisz, widac jeszcze sporo pustej przestrzeni i mam i duzo golej skaly.

Pozdrawiam :)

nie strasz mnie :dizzy: i tak chodzę jak dziecko we mgle. chociaż jak sobie przypomnę Twoją gromadkę, to pewnie wiesz co mówisz ;)

Oj tam oj tam :) Dasz rade prowadzic akwarium pracowac i zajmowac sie synkiem :) I jeszcze Zone do kina i na kolacje zabrac :) Wszystko jest do ogarniecia :) Czekam tylko na Twoj temat :)

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo .. No naprawde mi milo :)

A masz jakies fotki swojego akwarium ?

Z tym trzymaniem lapek przy sobie jest ciezkie na poczatku :) Zawsze wydaje sie ze trzeba cos poprawic przestawic :)

A prosze ;)

A aktualne jutro bo mam problem ze zbiciem fosforu.. od poczatku mam b.wysoki i udalo mi sie zbic juz o polowe a wiec zmiana parametrow wiaze sie ..... hmmmm.... jak na zlosc padaja twarde korale ;( i jak to zawsze cos za cos ;)

post-24312-1416008833,85_thumb.jpg

post-24312-1416008945,2_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I aktualne focie ;)

Ostatnia focia to moja nowo zalozona kwarantanna ;)

Bardzo fajnie :) Kwarantanna - wymiata- chyba nie trzymales tam zoltka :lol: ?

A ja postanowilam ponurkowac troche .

post-23662-0-92658400-1416141242_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20141116_120042.jpg

:rofl::thumbsup: Dobre


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że przy nurkowanie jaki potwór z wąsem cie zaatakował :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że przy nurkowanie jaki potwór z wąsem cie zaatakował :smiling:

:lol: Spodobal jej sie moj skafander :lol:

Wiem,ze zanudzam zdjeciami :) ale sprawia mi to taka frajde.Radoscia trzeba sie dzielic !

Udalo mi sie zrobic lepsiejsze zdjecia :)

Ta clavularia rosnie super :) Dzieki Panie! xxx

A babcia lusia jest taka codowna,ze musze koniecznoe Ja pokazac :) ( jeszcze raz)

post-23662-0-67775800-1416159041_thumb.jpg

post-23662-0-99534100-1416159102_thumb.jpg

post-23662-0-75475400-1416159144_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie :) Kwarantanna - wymiata- chyba nie trzymales tam zoltka :lol: ?

A ja postanowilam ponurkowac troche .

Nie trzymalem zoltka ;) kwarantanne zalozylem kilka dni temu z zamiarem dokupienia nowych rybek..... obecnie wlozylem tam te 3 korale bo w ogolnym padaly calkowicie!!!!! I zaryzykowalem wkladajac je do swierzaka i...... dobry ruch tak mi sie wydaje bo odzyly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua świetne ale fotki to chyba z Nokii 3210 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua świetne ale fotki to chyba z Nokii 3210 :)

Gorzej - tablet 2,0pix haha

Euphilie zestresowane (widac na fotce) poprzestawialam gadziny :)

Walka z cyrkulacja by dogodzic moim ksiezniczka (olaboga) tu za silnie,tam za slabo.. Fajnie jest!

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium prawie do przodu... Mam problem z woda..Jak tylko podmieniam wode od razu wysyp zielonych glonow ..Nie podmienialam wody miesiac glony w odwecie,teraz podmienilam 5l i juz szyby zielone :/ Na osmoze na razie nie mam co liczyc.Czy moge zastosowac inne rozwiazanie?

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium prawie do przodu... Mam problem z woda..Jak tylko podmieniam wode od razu wysyp zielonych glonow ..Nie podmienialam wody miesiac glony w odwecie,teraz podmienilam 5l i juz szyby zielone :/ Na osmoze na razie nie mam co liczyc.Czy moge zastosowac inne rozwiazanie?

post-23662-0-90141800-1418323399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akwarium prawie do przodu... Mam problem z woda..Jak tylko podmieniam wode od razu wysyp zielonych glonow ..Nie podmienialam wody miesiac glony w odwecie,teraz podmienilam 5l i juz szyby zielone :/ Na osmoze na razie nie mam co liczyc.Czy moge zastosowac inne rozwiazanie?

Jakiej soli używasz? Może za dużo mikroelementów w wodzie.

Co to oznacza że na osmoze nie masz co liczyć?? Lejesz kranówke?

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Kenta. Osmoza musi poczekac do przyszlego tygodnia.Maluchy mi sie pochorowaly okropnie i nie mam czasu . Najmlodszy ma zapalenie pluc .

Aha kupuje wode z rozlewni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę sól kent'a jest dosyć bogata, w połączeniu z kiepskiej jakości wodą może powodować wysyp glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę sól kent'a jest dosyć bogata, w połączeniu z kiepskiej jakości wodą może powodować wysyp glonów.

Z sola mozesz miec racje.Zamontuje filtr i zobacze czy bedzie poprawa.Jesli nie to zmienie sol .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku 2015 :)

Moja mala aktualizacja - czyli problemie trwaj :/

Zmienilam sol na Instant Ocean.Mam ok 70l podmiany oczywiscie na raty a poprawy nie widze.Zielone paskudne trawniki pokrywaja piach i niektore skalki :/ Czekam prawie cierpliwie i podmieniam ...i patrze na zielone zielsko ;/

Witam w Nowym Roku 2015 :)

Moja mala aktualizacja - czyli problemie trwaj :/

Zmienilam sol na Instant Ocean.Mam ok 70l podmiany oczywiscie na raty a poprawy nie widze.Zielone paskudne trawniki pokrywaja piach i niektore skalki :/ Czekam prawie cierpliwie i podmieniam ...i patrze na zielone zielsko ;/

Witam w Nowym Roku 2015 :)

Moja mala aktualizacja - czyli problemie trwaj :/

Zmienilam sol na Instant Ocean.Mam ok 70l podmiany oczywiscie na raty a poprawy nie widze.Zielone paskudne trawniki pokrywaja piach i niektore skalki :/ Czekam prawie cierpliwie i podmieniam ...i patrze na zielone zielsko ;/

post-23662-0-71059300-1422044183_thumb.jpg

post-23662-0-51315800-1422044254_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z obsady Ci nie padło? Może coś zalega w skałach i gnije? Glon jest miekki w dotyku? Dasz rade zrobic lepszą fotke glona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nic mi z zycia nie padlo.Uzywam swietloweki Gisemanna 3 niebieskie w tym jedna actynic+ i jedna purple z domieszka fioletu.Wczesniej mialam jeszcze biala jednak z glonami bylo tak samo jak teraz.Glony sa puchate zielone,latwo sie wyyrywaja

Hej

Nic mi z zycia nie padlo.Uzywam swietloweki Gisemanna 3 niebieskie w tym jedna actynic+ i jedna purple z domieszka fioletu.Wczesniej mialam jeszcze biala jednak z glonami bylo tak samo jak teraz.Glony sa puchate zielone,latwo sie wyyrywaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.