Skocz do zawartości
baszurek

Co lepsze do kostki 180l - HQI + T5, czy T5?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę - co będzie lepsze do (prawie) kostki 65x50x55 cm:

http://www.aquatika....--65x30x9--2703

czy też

http://erybka.pl/pro...ower-8x24W.html ?

Obsada głównie LPS z dodatkiem SPS. I czy ktoś ma lub używał lampy z pierwszego linku i mógłby coś o niej powiedzieć? Ewentualnie jaki żarnik dobrać do takiej lampy,zakładając,że T5 będą aktyniczne?

Edit: I czy w przypadku HQI + T5 będą dużo większe problemy z utrzymaniem w ryzach temperatury wody w trakcie upałów w porównaniu do samych T5?

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod sps'y dał bym same t5.Bo zarnik 150w to nie bardzo widze,chyba ze 250 to wtedy ok i barwa 20000K.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat tylko ze ja mam teraz 8x39 w giesemanna i spsy cos nie chca rosnąć.

Leje ballinga wiec patamerty stabilne. ostatnio wpadł mi w oko Pacific sun helios. 250 W z ich zarnikiem 20 kk.

Zastanawiam sie czy da rade oswietlic 100cm szerokosci akwarium

Do Ciebie bylby idealny i cena ok z balastem sciemnialnym

Ewentulnie jakiś żarnik 14 kk

Dodam że swiecę tylko 6x39 - 3 blue plus , 2 x coral plus, 1 x aquablue specjal - na 250 L 100x50x50cm

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz HQI to patyki będą ci rosły, natomiast pod T5 będziesz miał ładniejsze kolorki, patyki też będą rosły, ale słabiej


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wpadł mi w oko Pacific sun helios. 250 W z ich zarnikiem 20 kk.

Zastanawiam sie czy da rade oswietlic 100cm szerokosci akwarium

U mnie nova oświetla 110cm i 72szer na każdej wysokości letniej i zimowej nie mam problemu z niedoświetlonymi bokami.

Trochę denerwuje mnie że kąt padania światła jak żółtek jest przy przedniej szybie to nie pali się na żółto jak pod dobrze rozłożonymi T5 po całej długości i szerokości ale nie zrezygnowałbym z blików dla lepszego doświetlenia.

Na żarniku 250w 20kk nie jest światło zbyt duże mnie co prawda wystarcza bo ja preferuje miekkie ale dla kogoś kto chce spsy to 400w.

Nova jest bardziej subtelna ale kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać linka do tej Novej?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wpadł mi w oko Pacific sun helios. 250 W z ich zarnikiem 20 kk.

Zastanawiam sie czy da rade oswietlic 100cm szerokosci akwarium

Do Ciebie bylby idealny i cena ok z balastem sciemnialnym

Ewentulnie jakiś żarnik 14 kk

Szczerze mowiac,to nie widzialem wczesniej tej lampy,wydaje sie ciekawa alternatywa :). Tylko czy to wystarczy,czy trzeba by jeszcze dorzucic ze 2 x T5 24w? (chodzi mi nie tylko o ilosc swiatla,ale takze o barwe).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać linka do tej Novej?

http://www.morskie.c...50w-p-1742.html

Zastanawiam sie czy da rade oswietlic 100cm szerokosci akwarium

100x72

http://www.youtube.com/watch?v=gsuspkPjKCI

Szczerze mowiac,to nie widzialem wczesniej tej lampy,wydaje sie ciekawa alternatywa :). Tylko czy to wystarczy,czy trzeba by jeszcze dorzucic ze 2 x T5 24w?

250w pozamiata w 180l ja tyle mam w 400stu na żarniku 2

Co do heliosa moze być lepszy do kostki bo jest głębszy odbłyśnik i kąty ma ostrzejsze z kolei nova płytsza i łagodniejsza więc poświeci szerzej.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroce do tematu,lampa nadal nie kupiona,ale juz na 100% zdecydowany jestem na T5,i tu mialem jako faworyta Diune PS,ale niestety poki co,wersji 8*24W nie ma...:(. Pozostaje chyba tylko ATI Sunpower 8*24W i to raczej w wersji niesciemnialnej. Chyba,ze podpowiecie mi cos innego w wersji 8*24W,w cenie do 2÷2,5k i nie chce uzywki :). I jeszcze jedno pytanie - czym rozni sie ATI Sunpower od Powermodule i czy warto dolozyc tego tysiaka?

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power module ma lepsze chłodzenie i nie za rdzewieje bo jest z aluminium. Nie bierz sciemnianej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął ati..., ale.. przerobiłbym ją na 3 obwody - czy jak tam zwał...

żeby świeciła 2+2+4

bo te nowe ATI świecą wszystkie chyba 2+ reszta.

Choć nie ukrywam, że po zmianie świetlówek z giessemana na ati - 2 świetlówki (purple + actinic) wyglądają bosko.

Ale gdyby dodać jeszcze z jedną actinic - byłoby jeszcze fajniej

Ja osobiście mam 6 świetlówek i cały czas zastanawiam się nad przerobieniem lampy na 2+2+2

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz przerabiać. Pełna mocą i tak trzeba świecić kolo 8h a na poranki i wieczory 2x wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na full świecę od 11-17 i widzę, że wystarcza, bo acry mają przyrosty


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja miałbym spsy to świeciłbym wszystkimi T5 pół doby ale jak ktoś jest zadowolony z 6h to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tam miec sps-y i bliki to moze HQI 150 W + 4 x 24 T5 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zadowolony z 6h i tyle... na wzrost korali nie tylko światło wpływa


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Infinity,ale czy nie bedzie za duzo swiatla na 180 l netto? I mam obawy,co do problemow z temperatura w lato,bo pewnie bedzie bardziej grzac wode,niz same 8x24W...A czy ta lampa ma jakas szybe/akryl/plexi? A aktywne chlodzenie?

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ATI to Powermodule - tak jak pisał wcześniej @PokerFace jest z aluminium i ma lepsze chłodzenie. To, że ma system 2+6 nie jest problem a przeróbka spowoduje, że stracisz gwarancje. Włączysz sobie 2 na 12h + potem jeszcze 6 na 6-8h i będzie OK tylko musisz dobrać odpowiednio świetlówki.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Infinity,ale czy nie bedzie za duzo swiatla na 180 l netto? I mam obawy,co do problemow z temperatura w lato,bo pewnie bedzie bardziej grzac wode,niz same 8x24W...A czy ta lampa ma jakas szybe/akryl/plexi? A aktywne chlodzenie?

bez polskich znakow/mobilnie...

Hqi wizualnie daje mniej światła w porównaniu do T5 i pada ono inaczej. Hqi jasny żarnik i T5 niebieskie super. Refleksy w dzień a na wieczór kolory.

150w to pikuś. Ja z 250w sobie radziłem w najgorsze upały a nie mam klimy i mam słońce na salon cały dzień ukrop. Sprawę rozwiązał włączany wiatraczek na 1-2 miesiące ale był on skierowany w tafle wody. Przy 150w to dasz 20-25cm w największe upały i ciepła tyle co z lampy T5 będzie... wiosną,jesien,zima dasz na 15cm

Infinity to fajna lampa właśnie mój przyjaciel kupił używkę na allegro bo mu poleciłem.Aktywnego chłodzenia nie ma ale to giesemann i wie co robi.W zestawie masz jeszcze żarnik i T5 jak pamiętam,więc z 400-500zł do przodu.

Co do hqi nie chcę wróżyć ale wydaje mi się że optycznie hqi 150w da tyle światła co z 2 białych rur więc nie będzie jasno,możesz też dać ciemniejszy żarnik ale słoneczko na 14,500k megachrome też jest super i tak naturalnie jakoś jest...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hqi wizualnie daje mniej światła w porównaniu do T5 i pada ono inaczej. Hqi jasny żarnik i T5 niebieskie super. Refleksy w dzień a na wieczór kolory.

150w to pikuś. Ja z 250w sobie radziłem w najgorsze upały a nie mam klimy i mam słońce na salon cały dzień ukrop. Sprawę rozwiązał włączany wiatraczek na 1-2 miesiące ale był on skierowany w tafle wody. Przy 150w to dasz 20-25cm w największe upały i ciepła tyle co z lampy T5 będzie... wiosną,jesien,zima dasz na 15cm

Infinity to fajna lampa właśnie mój przyjaciel kupił używkę na allegro bo mu poleciłem.Aktywnego chłodzenia nie ma ale to giesemann i wie co robi.W zestawie masz jeszcze żarnik i T5 jak pamiętam,więc z 400-500zł do przodu.

Co do hqi nie chcę wróżyć ale wydaje mi się że optycznie hqi 150w da tyle światła co z 2 białych rur więc nie będzie jasno,możesz też dać ciemniejszy żarnik ale słoneczko na 14,500k megachrome też jest super i tak naturalnie jakoś jest...

Dzięki,Adam,sporo mi to wyjaśnia :yes . A Ty dlaczego przeszedłeś na same T5? A czy ta infinity ma jakąś szybę?

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,Adam,sporo mi to wyjaśnia :yes . A Ty dlaczego przeszedłeś na same T5?

Bo moja lampa nie miała sterowania światła dzień i noc (tylko hqi), chciałem na wieczór na godzinkę aktyniczne światełko, ATI miałem możliwość wzięcia jej na 2 raty , infinity nie. Budżet pozwalał na chińczyka którego nie chciałem a ja nie nie jestem cierpliwy :yes .Bałem się też o oczy małego który wpatrzony był w lampę z maty i bujawki.

Ale imo przy następnym projekcie wybiorę raczej infinity lub coś tego typu, jednak co bliki to bliki. Swiatło na samych 15,000k jest brzydkie i sztuczne z T5 a sam żarnik 14,500k na magnetyku daje efekt natury. a wieczorkiem w połączeniu z T5 można sobie pozwolić na chillout...

Tutaj masz kostkę mrozikulusa 180l 60x60x50 na 150 + 2x24w

Oceń czy ci to pasuje

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.