Skocz do zawartości
Androctonus

Red Dragon kontra reszta świata pomp...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak kiedyś użytkownik Łapa starał się obalić mit niezawodnego BK względem, choćby Schuran'a tak ja pytam wszystkich doświadczonych użytkowników o jakość, cenę, wytrzymałość, bezawaryjność, etc. pomp RD względem wszystkich innych.

Interesują mnie też testy i przemyślenia wszystkich właścicieli poszczególnych pomp względem konkurencji.

Producenci: Aqua Medic, Red Dragon, Newa Jet, AquaNova, AquaBee, Tunze, Sicce, Deltec, Atman, Eheim, GroTech, Skimz, Hydor, H2Ocean, Laguna,... o czymś zapomniałem?

Nie chcę aby temat był swoistą przepychanką ale nie chcę również aby był oparty na głupich wywodach, że coś jest lepsze bo jest lepsze lub czerwono-białe :D

Proszę o argumentację.

Po co temat?

Ponieważ do morszczaka kostki mam AM Ecorunner 2700, ale planuję kiedyś zrobić sumpa do 300L słodkiego i tam bym chciał może RD ale no właśnie po co być może :)

Proszę o konstruktywne podejście do tematu :)

PS: wcale nie neguję i nie szydzę z Royal'a ale czy naprawdę warto?

PS2: RD jest robione na bazie Lagun?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mamy Cie przekonac do RD (tak wnioskuje z jednej czesci postu). Z drugiej natomiast wydaje mi sie, ze czekasz na jakies "przeciw".

Radze poczytac juz duzo istniejacych postow na forum plus na innych zagranicznych.

Sa tacy co mieli sporo roznych pomp, sa tez tacy co nie beda wstanie zadowoloc Cie zadnym porownaniem.

W sumpie mam BK na oryginalnej pompie. Na powrocie RD I zapas w szafce RD. Jakie porownanie z innymi? Zadne, bo go nie mam. Jestem zadowolony z tego co mam I nie mam/mialem potrzeby porownywac. Chcesz, stac Cie to kupuj lub kupuj cos innego.

W zyciu malo jest "czarno na bialym"

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje to na co go stać.

Ja ostatnio byłem zmuszony kupić nową obiegówkę i kupiłem.

Kryteria wyboru:

Cena: tanio ma być

Efekt zakupu:

Cena: 325 PLN

Wydajność: 6500 l/h

Pobór mocy:50 W

Wysokość podnoszenia 4 m

Kultura pracy: beznadziejnie cicha

Przeznaczenie: :ninja:

Producent: :ninja:

Więc po co mi porównywać do RD

Jedynie w czym ją bije to kolor.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie zabrakło tylko nazwy pompy. Ale podejrzewam po opisie Jebao AC 6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie.

W moim poście są dwa niedomówienia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak , to napisał kolega , każdy kupuje na co go stać . Co do RD to nie płaci się tylko za kolor , ale za kulturę pracy i

długowieczność. Te wszystkie Chinole to od niedawna na rynku i nikt nie wie jaka jest ich żywotność.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może źle to ujmę ale ja jestem zbyt biedny aby kupować dwa razy, więc biorę

sprzęt z górnej półki aby go już nie zmieniać. Od ponad czterech lat mam sprzęty

z Royala i zero problemów.Niestety porównania z innymi firmami nie mam.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nawet ludzi zamożnych nie stać na podwójne zakupy. Wiadomo, lepiej dopłacić aniżeli męczyć się...

@BAU nie Jebao, a bodaj AquaNova? Chociaż w sygnaturce nadal widnieje NJ4500, Newa padła?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ padła i była głośna.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dzisiaj widziałem Mini RD 2500 w boju, nie czyszczona ponad 2 lata...

Na czym polega fenomen? Pięknie pracuje, co prawda w sumpie w słodkim ale mimo wszystko cisza...

Jestem zauroczony :D


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie dziś padła aqua nova 10 tys. Chodzila 7 miesięcy . Odsyłam na serwis bo ma jeszcze gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytet to cisza,mam strasznie wrażliwy słuch lekki sen,dlatego odpieniacz BK,ale jednak na obieg kupiłem Delteca bo mnie straszyli psującymi się RD na obiegu,o szczeguły nie pytać bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jako obiegówkę red dragon 3000 i zarówno z głośności pracy jak i z jakości wykonania jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pecha do RD8000. Tak burczała, że wytrzymałem z nią tylko miesiąc. Teraz robi za zapasową, a w obiegu tak jak i Marek mam Delteca. Natomiast w odpieniaczu BK praktycznie niesłyszalna.

Pozdrawiam.


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytet to cisza,mam strasznie wrażliwy słuch lekki sen,dlatego odpieniacz BK,ale jednak na obieg kupiłem Delteca bo mnie straszyli psującymi się RD na obiegu,o szczeguły nie pytać bo nie pamiętam.

Marek ale cena Deltec, nawet E-Flow 10 to dość wysoko. Chociaż ten sterownik wygląda na porządnie wykonany :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z BK300 na próbę-wymiatacz.

Mega cichy, mega stabilny, można sypać żarcia do woli.

Ostatecznie jednak kupiłem Red Skim 250 Prestiż-pompa ta sama co w BK,inny wirnik, też wymiata a dostałem w dobrych pieniądzach+głowica czyszcząca i jestem mega zadowolony.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - oni ciągle robią pienidła? Nie ma już żadnych problemów z serwisowaniem?

Był temat o Red Skimach, sporo negatywnych opinii.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena sprzetu czy brand nie ma kompletnie zwiazku z wygladem czy prowadzeniem akwarium.

Fenomen firm polega na marketingu. Kazdy rynek ma rozne warstwy, wiec dlaczego nie robic czegos dla osob o bardziej zasobnej kieszeni. Kto bogatemu zabroni. Ale jezeli od tego mialby zalezec moj zdrowszy sen kupowlbym wg zasady "jak drogie to dobre"

p.s.

Jaki cel ma sypanie wiecej zarcia przy mocnym odpieniaczu?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - oni ciągle robią pienidła? Nie ma już żadnych problemów z serwisowaniem?

Był temat o Red Skimach, sporo negatywnych opinii.

Tak cały czas produkują skimmery.

Co do problemów mało mnie to obchodzi, gdyż w razie co mam ziomka co ma zawsze kilka tych pomp na stanie.

Tak czy inaczej odpieniacz bardzo porównywalny wydajnościowo do BK.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z BK300 na próbę-wymiatacz.

Mega cichy, mega stabilny, można sypać żarcia do woli.

Ostatecznie jednak kupiłem Red Skim 250 Prestiż-pompa ta sama co w BK,inny wirnik, też wymiata a dostałem w dobrych pieniądzach+głowica czyszcząca i jestem mega zadowolony.

Żarcia do woli ale po co?

Cena sprzetu czy brand nie ma kompletnie zwiazku z wygladem czy prowadzeniem akwarium.

Fenomen firm polega na marketingu. Kazdy rynek ma rozne warstwy, wiec dlaczego nie robic czegos dla osob o bardziej zasobnej kieszeni. Kto bogatemu zabroni. Ale jezeli od tego mialby zalezec moj zdrowszy sen kupowlbym wg zasady "jak drogie to dobre"

p.s.

Jaki cel ma sypanie wiecej zarcia przy mocnym odpieniaczu?

Właśnie, też chciałbym poznać odp. :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma cel taki żeby ryby i korale zarazem były zadowolone. Od dłuższego czasu obserwowałem u siebie niedożywione korale mimo podawania im różnych płynnych i sypkich pokarmów, korale zaczęły jaśnieć.

Od czasu zmiany ilości sypanego żarcia dla ryb i odpieniacza, korale zdecydowanie odbiły przy praktycznie niezmienionych parametrach wody.

Przypadek?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No body's perfect - czyli po Royal Exclusiv też trzeba poprawiać.

Poniżej zdjęcie wirnika pompy Red Dragon 6500. Komora wirnika wypolerowana jak pupa niemowlaka, a na wirniku takie kwiatki na wszystkich łopatkach - pozostałości po obróbce.

post-7607-0-68687100-1408562373_thumb.jpg

Edytowane przez Cyborg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.