Skocz do zawartości
inmar

Zatyczka do reaktora

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji,że z reaktora szybko ubywa mi wkładu a nie chce mi się odkręcać dekla w którym jest kilkanaście śrub chciałbym sobie zamontować w tym deklu jakiś szybko odkręcany wziernik.Ma ktoś na to jakiś pomysł ?

Kupiłem dławnice elektryczne,jedna 13,5mm do sondy jak bym chciał sobie zbadać Ph w kolumnie a druga to 26mm,ale tej nie mam czym zatkać i nie jestem do końca pewien,że by woda nie wyciekała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kawalek rurki fi 25, tak z 3-5 cm z przyklejona zaslepka nie pasowal by?


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź rurkę (mufę) z gwintem zewnętrznym, wywiercisz otwór wkleisz "przelot" gwintowany a na górę korek na gwint do tego uszczelka i już.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakaś zakręcana zatyczka,o czymś takim myslałem.Odkręcam,dosypuję sobie zasypu i zakręcam.Przez ten otwór będę mógł sobie też sprawdzić Ph.Skoczę dziś do Castoramy,może coś tam znajdę,i wiertło do tego jeszcze.

Teraz zobaczyłem,że drugi link to korek.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, ale leń jesteś! :yes Myślę że ... a może to i dobry pomysł ! Tylko dlaczego masz kilkanaście śrub w deklu ? mój reaktor fi 150 mm ma tylko 4 śruby.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kupiłem,mam 6 śrub,ale jest jeszcze problem dodatkowy bo mam go prawie do samej góry szafki i dojście z kluczem jest problematyczny.Mając taki wizjer mogę częściej uzupełniać wkład co za tym idzie mniej regulacji odcieku.

Byłem dziś w OBI i nic nie przypasowałem do mojego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, skoro masz go przy samej góry szafki tak że nie możesz tam dojść kluczem to jak będziesz wsypywał zasyp do tego wystającego wizjera ? Będziesz miał jeszcze mniej miejsca.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumna stoi w samym rogu,obok jest noga stelaża,dojście z kluczem jest problematyczne,trzeba się namachać z śrubami z tyłu,ale do wsypania znajdę sobie miejsce.Mam zamiar dosypywać częściej niż co miesiąc i chcę sobie poprawić komfort obsługi,to taki gadżet za kilkanaście złotych i 10 minut roboty,pisałem też,że używałbym sobie tego wejścia do sprawdzania PH w kolumnie.

Tutaj widać jak to zabudowane,aktualnie zasyp pierwszej kolumny jest dużo wyżej.

http://nano-reef.pl/topic/40003-projekt-inmar-1000-w-obiegu/page__st__1380

dobry link :thumbup:

O takie rozwiązanie mi chodziło

http://budmech.pl/bf...la-boe-bog.html + http://budmech.pl/cae-korek-gw.html

Dobierałeś to jedno do drugiego czy to są przypadkowe linki ? Wysłałem wczoraj zapytanie,ale nikt nie odpisał,dzwoniłem teraz to mnie skierowali do przedstawiciela,który na razie jest nieosiągalny,ciekawe gdzie to można kupić.Wstępnie wybrałem sobie elementy dwucalowe.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że przypadkowo :baby:

Mam u siebie takie rozwiązanie ale mi robił Genek reaktora i nie wiem gdzie to nabył.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u nich dziś przelot szczelny + zakrętka bo takie elementy poradzili,gość nawet był w temacie reaktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części przyjechały i już zamontowane,ale nie wiem czy nie mają lub nie pomyśleli,że uszczelka do korka będzie potrzebna i woda przecieka.Na razie nawinąłem na gwint taśmę teflonową,ale i tak będzie potrzebna uszczelka.

post-8194-0-39920700-1408098256_thumb.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.