Skocz do zawartości
bartek123_1

Akwarium 54l z panelem filtracyjnym.

Rekomendowane odpowiedzi

Pieni fajnie w 60L Bąbelki wypuszcza ale chodzi tylko w nocy i co jest pozytywne w tak małych zbiornikach natlenia wodę. Poza tym pracuje w sumpie więc bąbelki mi nie przeszkadzają. Pomyśl nad zewnętrznym bo odpieniek jest jednak przydatny,pomimo cotygodniowych podmian zawsze trochę syfu wywali

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę. Zewnętrzny panel byłby dobry, bo dużo miejsca, wszystkie sprzęty ukryte, ale nie wiem jak zrobić dość wydajny przelew, bo jako obiegówkę wziąłbym hydora pico 1000. A z kaskadą jest prościej, tylko mało miejsca...

Masz jakiś pomysł na wydajny przelew?

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zewnętrzny odpieniacz,co do obiegówki to mam teraz 600L i jak dla mnie to wystarczająco Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa :) Narazie jeszcze nie wiem co wybrać. Kaskada czy panel? Oba mają i plusy i minusy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zastosuj Tunze Reefpack 250 i będziesz miał odpienianie i media filtracyjne z głowy. A oprócz tego Cisza i bezawaryjność.

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fajny ale dość drogi. Nowy narazie przekracza mój budżet. Chyba żeby mi się udało niedrogo kupić jakiś używany. Odpieniacz chciałem w przyszłości sam zbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci prywatną wiadomość a propos tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reefpack zajmie kupę miejsca.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie on ma dokładnie wymiary? Bo wszędzie są podane trzy wymiary i nie wiem której części czy może całości. Poda ktoś jakie maja wymiary odpieniacz a jakie filtr?

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia też mam taki litraż i te same wymiary, który niedawno wystartował.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa diy na cree 6rb i 6 white i napewno dokupie jeszcze 6 niebieskich, odpieniacz sk-300, falownik nano 900 i drugi 1000l pompa new jet 1200 lampa led 5w 6500k i dolewka diy w sumpe 20l z refgium 3 komory :D Ale wolałbym sumpa z 40-50l pod szafką można wtedy poszaleć.

Moje właśnie dojrzewa ale ślimaczek ładnie czyści i może będzie wygIądać.

Powodzenia


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lampę robie na 10 ledach 12000k i 2 niebieskich

Daj więcej niebieskich bo będzie za biało,przynajmniej niebieskie do białych w stosunku 2:1

Ja mam panel 2 komorowy i grzebień długości 10cm i jest ok.Pompa obiegowa to NJ 800.

Jest cicho,nic nie chlupie i zbiera syf z powierzchni wody.Polecam panel.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór był świadomy. Nie chce niebieskiego światła. Bardziej mi się podoba białe, a te 12000k świecą tak lekko niebieskawo. Te dwie niebieskie to będzie oświetlenie nocne. Będzie kaskada.

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalałem i zasoliłem zbiornik. Od kolegi Mr_Garden zakupiłem 7kg, trochę piasku i otrzymałem kilka kawałków korali. Narazie skałę stoi tak.

post-22837-1408566312,06_thumb.jpg

Jutro trochę poprzestawiam i zrobię to porządniej. Dzisiaj tylko tak powrzucalem. Wylazło sporo asterinek, wieloszczety rozlazły się po akwarium. W kawałkach korali pootwierały się polipy. Znalazłem jedno wężowidło i rurówkę (chyba). Mam pytanie, co to za korale?

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś twardziele ale dokładnie nie widzę zdjęcie za małe.

Jakoś czerwono biało masz w akwarium:) dodał bym niebieskiego, ale to Twoje akwa i Ty tam rządzisz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położyłem na akwarium pokrywę z 200l Malawi. Nad akwarium świeciła biała a przed przednia szyba czerwona, dlatego takie kolory. Dopiero składam lampę led. Jutro wieczorem juz powinna być. Wtedy światło będzie biało-niebieskie

Tu z bliska post-22837-1408568526,34_thumb.jpg

Co to jest i czy mogę to wywalić? Miękkie i śliskie post-22837-1408568562,05_thumb.jpg

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardziel to prawdopodobnie montipora, a to śliskie i miękkie to gąbka. Prawdopodobnie nie przetrwają, gąbka miała styczność z powietrzem i będzie obumierać. Montipora może odbije, jak warunki będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem nie miałem już sił do przekładania skał. Lampka już prawie skończona, zostało tylko dokończyć obudowę. Jutro ją pokażę już obudowaną. Dzisiaj tylko zrobiłem kilka fotek pod nowym światłem. post-22837-1408656273,87_thumb.jpgpost-22837-1408656380,2_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem mały remont ;) Spuściłem prawie całą wodę do wiader, powyjmowałem skałę, resztkę wody z całym syfem ze skał wylałem do kanalizacji i zabrałem się za układanie

Stanęło na czymś takim post-22837-1408715428,8_thumb.jpg

Martwi mnie jedna rzecz: chyba wszystkie Asterinki tak się dziwnie pozwijały, powyginały i się nie ruszają. Korale też jakby nie wypuszczają polipów. Wszystko cały czas było w wodzie. post-22837-1408716120,3_thumb.jpgpost-22837-1408716129,36_thumb.jpg

Co mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich przygodach korale potrzebują trochę czasu. Asteriny usuń póki możesz, co prawda niektóre nie są szkodliwe ale lepiej dmuchać na zimne.

Mierzyłeś już jakieś parametry? Jakie zasolenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód znam na 99,99%. Okazało się że w jednym z wiader które miały być czyste od wszelkich chemikaliów, kiedyś coś było. To najprawdobniej to. Przełożyłem skałę i korale do nowej solanki, wrzucę woreczek z węglem i zobaczymy czy coś przetrwa.

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.