Skocz do zawartości
Gość matrix00002

Plaga okrzemek...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matrix00002

Witam od 2-3 tygodni wywaliło mi znaczne ilosci okrzemek na piasku i tylnej szybie prwdpodobnie mniałem zbyt słaby filtr Ro bo stezenie PPM było zbyt wyskokie (nawet niebede pisał ile ) Teraz zakupiłem nowy filtr wraz z Di sprawdzałem PPM i wynosi 0,2,0,1 moje pytanie brzmi czy dalej stosowac juz ta lepsza wode dolewac i podmnieniac czy zastosowac cos w rodzaju silicarbo czy to ma sens z góry dziekuje za wszelkie sensowne odpowiedzi Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis adsorber na krzemiany jak najbardziej, co do wody to za rodi powinno byc zero

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy źle napisałaś czy faktycznie masz 0,2 0,1 bo jak tak jest faktycznie to jest bardzo dużo.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dodatek mimo ze TDS powinien pokazywac 000 to zywice warto zmieniac bez wzgledu na to co pokazuje TDS.

Na pocieszenie namy fakt ze okrzemki sa zupelnie nie szkodliwe dla jakiegokolwiek zycia w akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

Sorki pomyłka teraz mierzyłem 0,01 0,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dodatek mimo ze TDS powinien pokazywac 000 to zywice warto zmieniac bez wzgledu na to co pokazuje TDS.

Dokładnie tak jak pisze Grzesiek, u mnie na TDSie było niby 000 a na pisku już był ładny dywanik... :wallbash:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

tak zywice mam nową przed tem niestosowałem Di teraz od 2 tygodni stosuje tak jak pisałem stosuje nowy filtr RO z DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo masz aktywne akwarium, bo czasem podczas dojrzewania wychodzą?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj na tę chwile silicarbon albo JBL SilikatEX

p.s.

kolego nie przejmuj się tym 001 002 i nawet jak będziesz miał 004 - ja nie wiem skąd to stwierdzenie że po DI ma być 000 i panika jak jest więcej...

1. zależy od wody jaką mamy

2. zależy kiedy badamy - np czy po nalaniu tylko kilku litrów czy aż nam się naleje do baniaka całość i wtedy i do tego na drugi dzień bo nam się wcześniej nie chciało

3. zależy czy wylewamy kilka litrów na początku czy nie

4. i najważniejsze: czy nasz miernik aby dobrze pokazuje - pamiętajcie to tylko urządzenie które ma skalę błędu 2% czyli może pokazywać 020 a jest 000 a może pokazywać 000 a jest 020

więc proponuję bez takiej nagłej paniki - filtry trzeba wymieniać co kilka miesięcy - wszystko zależy kto ile zużywa - można i co miesiąc bo to raptem 20pln wtedy i żywicy będzie lepiej a po niej widać jak brązowieje

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas upalnych dni jest to problem dość powszechny w Polsce- takie moje spostrzeżeniem. Tez tak miałem, pózniej nawet cyjano. Zmierzylem SiO wynik 0,4 wstawiłem tylko chemipure i mniejsze podmiany po zmroku. Nie odsysałem ani żadnych chemicznych walk, po miesiącu zaczęło zanikać po 1,5 piasek czysty.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prefiltry w ukladzie RO nie maja wplywu na wynik TDS.

Sa po to by nie znisczyc membrany. Natomiast wynik po membranie sie liczy jak po DI.

Kiedy TDS pokazuje 001 to zywica juz dawno do wymiany.

Mozna stosowac adsorbery silkatow ale to tylko kasa w bloto. Eliminujac przyczyne nie walczymy ze skutkami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prefiltry w ukladzie RO nie maja wplywu na wynik TDS.

Sa po to by nie znisczyc membrany. Natomiast wynik po membranie sie liczy jak po DI.

Kiedy TDS pokazuje 001 to zywica juz dawno do wymiany.

Mozna stosowac adsorbery silkatow ale to tylko kasa w bloto. Eliminujac przyczyne nie walczymy ze skutkami.

Dokładnie (pozwoliłem sobie na przekreślenie NIE bo o to chodziło) jak Grzegorz powiedział, 001 po DI i woda nadaje się do "kibla" gdyż w zbiorniku szybko będzie widać skutki takiej "zalewki", a sprzątanie już nie jest takie szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.