Skocz do zawartości
Pawson33

poscig za nowymi blazenkami ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak juz wiadomo z moich wczesniejszych postow posiadam akwarium 200l .

Mam w nim 2 ocelarisy i 2 garbiki

Dascylus melanurus i dascylus trimaculatus no i dzis dokupilem dzis 2 amphipriony polymnus ...

I o dziwo stare blazny sa w miare spokojne za to garbiki dostaly pierdolca strasznie sie agresywne zrobily ...

Czy to jest normalne i zawsze nowi mieszkancy sa tak witani ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nieznam,ale dobranie takiej obsady do takiego litrazu to proszenie sie o klopoty...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nieznam,ale dobranie takiej obsady do takiego litrazu to proszenie sie o klopoty...

I wszystko w temacie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbiki to wredne bestie u mnie dostały eksmisje bo nawet pokolce nie miały spokoju


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałeś garbiki to trzeba było na końcu je wpuścić po skompletowaniu całej obsady.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałeś garbiki to trzeba było na końcu je wpuścić po skompletowaniu całej obsady.

Dokładnie, można również wybrać spokojniejsze gatunki garbików. Niestety nie ma ich wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rowniez do takiego litrażu obsada juz przesadzona !!!

ale jesli juz popelniles …..

Mozna sprobowac jeszcze jednego radykalnego kroku, mianowicie dokupienie jeszcze jednego garbika

ogolnie garbiki powinno trzymac sie pojedynczo lub 3 , lub jeszcze wiecej

jeden zajmuje sie sobą

2 tluką sie bez opamietania

3 tluką sie w kółko nawzajem ale zajmują sie tylko sobą , przy duzym akwa wyznaczają swoje rewiry i sobie w nich siedza nie zwracając uwagi na inne ryby

ja mialem w ponad 200 l 3 i byl swiety spokój :)

pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z kolegą ,ze 2 biją sie bez opamietania.W moim akwarium parasemy zostały wpuszczone jako 1,4 sztuki,nastepnie blazny a na koncu 2 pokolce.Zostaly 2 sztuki jesli chodzi o parasemy ktore plywaja ciagle razem nie zwracajac uwagi na reszte obsady.Owszem jesli ktos probuje wdzierać nosa do wiekszego osobnika kryjówki to ten trzesie sie jak opetany rabiac sie az czarny,to wszystko.Nie wiem może poprostu mam farta ale to bardzo sympatyczne rybki w moim szkle.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie są garbiki i pokolce, nie ganiają się - pływają w zgodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.