Skocz do zawartości
marking

Błazenki a silny nurt w małym baniaku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam wrażenie że przy na maksa odkręconej kaskadzie moje błazenki nie dają sobie rady z nurtem. Zmniejszyłem więc przepływ w filtrze, ale woda faluje nie na całej powierzchni akwarium, aczkolwiek widzę, że jej cyrkulacja obiega baniak całkowicie. Czy ktoś z was miał podobny problem i jak go rozwiązał, bo myślałem o zakupie falownika, tyle że wtedy sytuacja będzie podobna. Baniak jest mały 54 litry.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jednej kaskadzie bez pomp cyrkulacyjnych prąd jest za słaby spokojnie błazenki sobke poradzą nie ma obawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS właśnie tłumaczę, jak odkręciłem kaskadę na maksa, to błazenki nie dawały rady, dlatego jest przykręcona. <Myślałem żeby z drugiej strony przyczepić falownik i skierować w drugim kierunku, ale to raczej też pewnie nie pomoże, dlatego kaskadę mam na połowę odkręconą obecnie, reszta w poście rozpoczynającym temat.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z błaznami było tak że przez pół roku nie chciały zamieszkać ani w ukwiale ani w żadnym koralu.

Pływały w okolicy powrotu z pompy obiegowej i często wpływały w strumień wody. Jak by sprawiało im to radochę.

Chyba lubiły surfing.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie babka tak robi wpływa pod prąd z odpowiednim kątem i próbuje wyskoczyć dobrze że mam korone chociaż już 2 razy ją przeskoczyła ma technike spryciulka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michall1916 raczej ty wypowiadajac się tak nabijasz post, to nie jest temat o tym samym, bo w dziale sprzęt i dotyczy głównie tego czy jest on mi konieczny i czy spowoduje coś takiego, a ten temat jest w dziale ryby i dotyczy tego, czy ktoś miał podobny problem i czy można go jakoś ominąć. Gdybym chciał nabić posty to komentowałbym kolejno zdjęcia w dziale galeria.....

Aha nie edytowałbym też wielu postów, tylko pisał kolejno i nota bene tam pytam przede wszystkim czy jest to niezbędne (falownik, cyrkulator) i który z dwóch wybrać oraz czy owy mi wystarczy (bo tego chyba tyczy się dział sprzęt, a nie ryby).

@BAU spróbuje dziś znów im podkręcić i zobaczę co się będzie działo, dziękować

@SPS ciekawa sytuacja :)

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie o czym ty piszesz, uwierz że jak bym nabijał sobie posty w takim tempie jakTy to przez ten czas przez który jestem zarejestrowany to miałbym pewnie kilka tysięcy nabitych, w pierwszym temacie który podlinkowałem pytasz czy pompa cyrkulacyjna jest potrzebna w akwarium to wybacz ale z lekka żenada, widać że niechce ci sie poszukać informacji których na forum chyba nie brakuje, niechce mi sie więcej rozwodzić, moja propozycja to abyś narazie więcej czytał i szukał niż pisał

Pozdrawiam

Michał


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michall1916 dopoki pisze na temat nie mozesz mi zarzucic nic. Owszem pytam czy jest niezbedna skoro zapewniona jest i tak cyrkulacja, i skoro juz bez pompy mam problem z silnym nurtem, inni odpowiadaja na temat ty nie, wiec rzeczywiście koniec rozwodzenia sie, a ja na kolejne zaczepki z twojej strony nie odpowiem, wiec nie odpisuj, chyba ze wniesiesz cos do tematu.

@bau sytuacja po podkreceniu ponowna, a jesli odkrece na maksa a z drugiej strony dam pompe cyrkulacyjna czy to jakos moze sie nawzajem zredukuje gdy beda wiry w przeciwne strony?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 130 cm mam dwie pompy które dmuchają w siebie, po wyłączeniu jednej robi się mały wir w akw. co jest za mocne dla euphylli znajdujących się na środku akw. najlepiej pożycz od kogoś mały cyrkulator i sprawdź praktycznie, wiele osób ma problem z ustawieniem cyrkulacji by zrównoważyć niszczycielską siłę prądu z jej pożyteczną stroną.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariuszchelm dzięki za podpowiedź, kupię po prostu ten mały bo to groszowa sprawa, mam nadzieje że uda mi się w poniedziałek i wtedy napiszę jak to się zachowało. Obecnie to za bardzo nie mam co ustawiać, zawieszona kaskada na boku wzdłuż akwarium i co najwyżej mogę zmieniać jej siłę przelewową, bo z kierunkiem tutaj nie pokombinuję niestety.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie kaskadowych filtrów są też czasem montowane sitka np.takie http://www.belio.pl/galerie/p/penn-plax-filtr-kaskada_1132.jpg

z pewnością by rozbiło tą wodę na różne kierunki. ale nie wiem czy coś takiego gotowego kupisz, pewnie musiałbyś sam wystrugać.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 54l, strumień wody jedynie z kaskady i mówisz, ze prąd jest zbyt duży?? Ludzie w dwa razy mniejszych zbiornikach mają kaskadę i Koralie nano, nie narzekają na zbyt duże ruchy wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon z całym szacunkiem ale dość dużo sie udzielasz i dajesz rady,ale z tego co piszesz to nie masz jeszcze akwarium i doświadczenia żeby radzić cos komuś wiec sorry kolego ale nie doradzaj bo nie robisz tego z własnego doświadczenia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marking, może nakręć filmik jak te błazny wg. Ciebie sobie nie radzą. Będzie łatwiej.

Masz 54l czyli zakładam, że to jest 60x30x30? Ja mam 10cm krótszy zbiornik (50x30x30). Kaskada fzn-3 na środku tylnej szyby na full. Koralia nano (chyba 1600) po lewej z tyłu (wali po skosie do przodu) i WP-10 (na 12V) tak samo tylko z drugiej strony, w trybie płynnej zmiany (w3 chyba). Nie uważam, że jest za dużo. Błazny jak chcą to wiedzą gdzie pływać, żeby się "nie napływać" ;) Ale faktycznie większość czasu spędzają "surfując" w większym prądzie. Teraz akurat jak spojrzałem to pływają w spokojnym miejscu, ale jeszcze minutę temu świrowały przy przedniej szybie ;)

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.