Skocz do zawartości
kosciej72

Podawanie żarcia LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Profesjonalna pipata do karmienia kosztuje moim zdaniem 3x za dużo, jakie macie pomysły podawania żarcia swoim podopiecznym ?


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo, ale czasami warto :)

Ja mam kenta I wszyscy dostaja do mordek I to bez moczenia rak w akwa. Pomimo ceny za cos, bez czego mozna sie obyc, to jestem bardzo zadowolony ...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj a znajdziesz w erybce po 12 zl sa plastikowe super pipetki 30 cm i chyba nie twiedzisz ze to za drogo?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kenta. Nie mialem nigdy lepszej, raz na cale zycie kupujesz. Jesli planujesz bawic sie w bezposrednie dokarmianie to na prawde warto. Ja dokarmiam niefoto i lpsy niektore. Jedyne co zrobilem to malutkim wiertelkiem powiekszylem otwor by nie zapychala sie wiekszymi mrozonkami i kawiorem. Nie moczysz codziennie rak. Karmienie jak nabierasz wprawy trwa chwilke. Naprawde moge polecic. Jest teleskolopw wiec i ma 80 cm mozesz rozlozyc. U mnie to wazne bo od gory do czesci zbiornika dostep ogranicza lampa. No i pojemnosc nie jest mikro jak w plastikowej pipecie. Produkt drogi i sam kiedys rozmyslalem czy warto. Jesli rzeczywiscie cos robisz prawie codziennie a ja tak karmie tuby to naprawde warto. Nie musisz podawac duzo zarelka by wylapywaly z wody bo dostaja do mordek a dzieki temu parametry nie cierpia. Ja polecam ja mimo ze droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Można też poprostu kupić długą polimerową pipetę laboratoryjną i gruszkę. Innym rozwiązaniem może być np butelka, napowietrzacz i rurka.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipeta ze szkla-troche bym sie bal. Butelka mnie denerwowala. Kent wypadl u mnie najlepiej jednak.

Ps. @kosciej72 popraw tytul pls

Edit/ @nano... pominalem, juz widze-chodzi o tworzywo.

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 4 lata zajmujac sie praktycznie tylko koralami NP przetestowalem chyba wszystko co mozliwe. DIY Strzykawkki z rurkkami, labolatoryjne pipety, gruszki dzieciece, rurki kenta itp.

Strzykawki nie zdaja egzaminu, zaczynaja tak ciezko chodzic ze nie raz naciagajac jedzenie nagle wyskakiwal tlok i mrozonke byla wszedzie. Gruszki, pipety byly najgorsze pod wzgledem precyzji podawania pokarmu i smordu jaki poowstawal pomimo mycia.

Dla mnie ulbionym sprzetem do karmienia "do mordki" jest to

https://www.google.co.uk/search?q=julian%27s+thing+coral+feeding+tool&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OmkFVPqvBqec0QW70YCYBA&ved=0CAgQ_AUoAw&biw=1777&bih=861&dpr=0.9.

Najtanisze moze nie jest ale super wygodne, precyzyjne i higieniczicne. Kupone raz i jest na lata.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzykawki nie zdaja egzaminu, zaczynaja tak ciezko chodzic ze nie raz naciagajac jedzenie nagle wyskakiwal tlok i mrozonke byla wszedzie.

piszesz że strzykawki nie zdają egzaminu a to urządzenie Juliana też ma na końcu coś w rodzaju strzykawki - czy może jest to tam jakoś inaczej rozwiązane - dopytuje bo zaciekawiło mnie to bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz że strzykawki nie zdają egzaminu a to urządzenie Juliana też ma na końcu coś w rodzaju strzykawki - czy może jest to tam jakoś inaczej rozwiązane - dopytuje bo zaciekawiło mnie to bardzo

Przeciez pokarm do strzykawki nie jest zaciagany,strzykawka ma tylko zassac i wypchnac wode z pokarmem,z rórki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacinają się strzykawki z plastykowym tłokiem, tu pewnie jest gumowy i chodzi lekko i precyzyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaję KENT - CORAL ACCEL i KENT - PHYTOPLEX na zmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.