Skocz do zawartości
CoralHouse

Produkty Kessil już w sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

Blinki są git. Ja się zdecydowałem na 2x160 do 90x60 tylko muszę jeszcze chwilkę poczekać ....


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co czekasz? :) bierz póki produkt na półkach


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ten model za miesiąc gdzieś będzie. Ale będzie miał ściemnianie i barwę regulowaną jak 360.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś liczy na tryb nocny (moonlight) jak w Razorach czy Mazarrach to się przeliczy. Fizycznie nie da się zejść poniżej 13% natężenia poniżej tej wartości lampa się wyłącza.

Can I use the controller for moonlight mode?

The controller is currently compatible only with the A360 line. The A360 lights are not capable of dimming down past 13%, thus even with the controller, the light will shut off at that intensity. The controller will be compatible with future lights that may have moonlight mode, but with the A360, you will not be able to create a moonlight effect.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zejść do 5% poprzez kontroler, a ściemniając do 0% lampa świeci też w tym przedziale, czyli 4%, 3%, 2%, 1% i gaśnie. Jak się pojawi nowy firmware, ma to być poprawione.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da! Ten 1% kontrolera to 13% lampy.... i gaśnie. :yes Czekam na nowy firmware ale cudów nie będzie jeżeli sama lampa na to nie pozwoli. Sądzę, że nowy pozwoli regulować ustawienia co 1% a nie jak teraz co 5% ale to na tyle.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podłączyłem ale już niedługo jak znajdę chwilę dla siebie a nie dla pracy...ale rozpakowałem i na razie z palca uruchomiłem i działa fest! Teraz tylko podłączenie nad baniakiem i ustawienie.

Swoją drogą, super patent z mocowaniem kontrolera...nie musi wisieć luzem ani na żadnym rzepie z taśmą dwustronną.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler owszem pokazuje... 5,4,3,2,1% ale nadal świeci dość jasno po czym gaśnie i... na tym koniec. Dopiero przyszłe modele mają być zgodne z opcją moonlight. Ta opcja mnie bardzo rozczarowała ale póki co tylko ta.

Maćku, kiedy można się spodziewać nowej wersji softu?

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w połowie grudnia, jak będzie szybciej, to oczywiście pojawi się taka informacja.

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz może jakie zmiany ma wnieść?

Co do samego oświetlenia to baniak oświetlony tą lampą wygląda od 180st inaczej. Na dnie widoczne są mega fajowe refleksy a sama toń także "faluje" cieniami co mocno podkreśla "naturalność". Co ciekawe samo światło nawet bez aklimatyzacji korali bardzo przypadło im do gustu szczególnie tym "nie foto" a widać to szczególnie to długości polipowania np. takiej Tubki.

Kultura praca bardzo fajna. Z lampki wydobywa się delikatny ledwo słyszalny szum wentylatora, który nawet o 2 w nocy niczemu nie przeszkadza (inne lampy wypadają na tym tle 1000x gorzej).

Wracają do światła. Baniak jest oświetlony zupełnie inaczej a cienie rzucane przez skałę to kolejny plus w kierunku naturalnego wyglądu domowej rafy.

Aha! Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia! Zdjęcia! Pod tą lampą zdjęcia wychodzą zupełnie inne niż pod typowymi chińskimi ledami. Fotka wygląda jakby została zrobiona aparatem zanurzonym pod wodą a nie przez szybę i na dodatek brudną od nalotu. Jest czysto, klarownie i bez przekłamań kolorów. Nie trzeba kombinować z Photoshopem aby było co pokazać.

kztg.jpg

Tak na szybko.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracują mocno nad płynnością sterowania i nad nocnym cyklem oświetlenia, ale na razie nie podali więcej szczegółów.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko....MEGA!!! dopiero znalazłem czas na powieszenie lampy i efekt blików rozwala na łopaty. Teraz zobaczymy co korale na to światło. Na ten moment program aklimatyzacji 2 tyg włączony. Za około 2 tyg startuję w nowym szkle:)

Sent from my Lumia 925


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj fotę. Wiem, że szambo teraz w baniaku ale i tak zapodaj. Obejrzymy jak Kisiel zrobił kisiel u Ciebie :)

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

Fotki przy tym światełku :thumbup:


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię Kessila to dopiero będzie się działo :smiling:


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...zostałem zmuszony, fotki robione z kolana kalkulatorem, ale coś tam widać.

Jak już wcześniej wspomniałem jestem bardzo zadowolony z tej lampy jak do tej pory :thumbsup:

Zoa 2

Zoa 1

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem krótko....MEGA!!! dopiero znalazłem czas na powieszenie lampy i efekt blików rozwala na łopaty. Teraz zobaczymy co korale na to światło. Na ten moment program aklimatyzacji 2 tyg włączony. Za około 2 tyg startuję w nowym szkle:)

Sent from my Lumia 925

No to git,akurat kilka miesiecy poswiecisz i zanim odpale nowa kostke,powiesz mi co na to SPS-y :p,bo to chyba jedyna niewiadoma,ktora bedzie przyslowiowym jezyczkiem u wagi ;).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem na ledy kessila ze świetlówek wiec dla mnie to duża zmiana i będę mógł porównać jeśli chodzi o pompowanie się korali. Na razie jestem w szoku jak wyglądają kolory fluo w tym świetle. Niestety na t5 tego nie widziałem a tutaj robi to mega wrażenie. Jak to powiedziała moja żona, teraz to się czuję jakbym pod wodą siedziała, bo efekt blików jest mega - na t5 oczywiście też można mieć bliki ale chyba tylko wtedy gdy coś nie łączy i świetlówki mrugają :)

Sent from my Lumia 925

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliki będą zawsze gdy masz punktowe światło. T5 jest za "dobre" do tego. Nie masz cieni a równo doświetloną powierzchnię to z efektów nici. Gdy zawiesisz 10 kisieli nad 100cm to z blików na dłuższą metę kupa.

Bartek, włącz tylko jedną lampę i porównaj wtedy jak bajerancko baniak wygląda. Większe cienie = większe refleksy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tych lamp bardzo ciekawy a opinie są podzielone.

Bardzo się zastanawiam nad tymi świecidełkami ale chciał bym zobaczyć jak u Was się to ma ... jak zachowują się korale itd

Konrad zachwala więc zobaczymy no i czekam na film o którym mówił tak więc jak Wasze (użytkowników) opinie jak do tej pory?

Druga sprawa to ile takich lampek 360 byście zawiesili nad 1 m akwarium ?

ew może lepiej poczekać na sterowalne 160 ? i wtedy 2 szt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 cm długości to sztuka ale to takie maks. Cienia może być sporo ale ciemno też nie będzie (będzie dość naturalnie to wyglądać). Cień będzie tam gdzie skała zasłoni. W każdym razie najlepiej wyglądać to będzie przy 2 szt. generalnie kwestia jakie będziesz mieć ułożenie skał i jakie korale do tego.

Kisiel zawieszony ok. 25-30cm nad taflą powinien spokojnie ogarnąć u ciut więcej.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi jeszcze 90 cm x 65 cm x 50 cm . Chciał bym by było dobrze ponieważ po łebkach iść nie chcę :)

Planowana obsada to głównie LPS i proste SPS jak na początek.

Jak mówię planuje ,ponieważ staram się reanimować obecny stan rzeczy :) więc też jak wyjdą 160 z sterowaniem to może takie 2 szt były by lepsze niż jedna 360 ?

http://www.kessil.com/aquarium/Saltwater_A160_Tuna_Blue.php

Edytowane przez patunho (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.