Skocz do zawartości
CoralHouse

Produkty Kessil już w sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie większość wątków z spsowych baniakow kończy się po 2 miesiącach i nie ma dalszych aktualizacji. Nie mogę się doszukać baniaka gdzie wyrosły jakieś sps na kessilach. Widziałem na żywo zbiornik dopalony kessilami i fajny efekt to robiło ale to był lpsowy baniakow.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Na reefcentral jest bardzo dużo takich baniaków

A jak by to było ze 160 ??

A jak by to było ze 160 ??

160 ma tylko 40w mocy i na dnie nie będzie już takiej energii jak być powinna

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefcentral jest bardzo dużo takich baniaków

160 ma tylko 40w mocy i na dnie nie będzie już takiej energii jak być powinna

Wysłane z mojego HTC Desire 610

Kiedyś już też chciałem zobaczyć jakieś spsowe zbiorniki które powstały z małych szczepek a nie duże krzaki które były np.na innym oświetleniu i od roku czy pół roku zostało zmienione światło na kessil i jakoś się utrzymuje.Też zostałem odesłany na reefcentral i trochę poszperałem i nic konkretnego nie znalazłem albo miękkie lub lpsy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mogę znaleźć właśnie, albo zbiorniki ze szczepkami albo lps/miękkie. Dużo osób zachwala ale do mnie przemawiają zdjęcia. Parę linków może być dobra reklama, przed wydaniem takie kasy wolałbym się upewnić ze w ogóle da się na tych lampach trzymać z powodzeniem patyki dłuższy okres z dobrymi efektami.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tymi lampami LED ? nadają się czy nie na sps?


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tymi lampami LED ? nadają się czy nie na sps?

pewnie że się da ale led ledowi nie równy,mogę polecić diody cree bo na takich mam lampę i same patyki rosną co do innych lamp się nie wypowiem bo nie stosowałem ale bardzo jestem ciekaw zbiorników sps na samych lampach kessil


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, Kessile a raczej ich chip ledy w mają w między innymi w sobie diody cree. Cały sekret tej lampy to odpowiednio dobrane różne typy tych led oraz ich zbilansowanie. Jak byś jej nie ustawił nigdy nie przegniesz pały np. z UV. Fakt, może irytować to, że to są tylko dwa kanały ale to w sumie też jest ich zaleta bo ciężej będzie doprowadzić do sytuacji kiedy to będzie można poparzyć zwierzaki. Co z tego, że kupujesz lampę super hiper led z 10 kanałami jak nigdzie nie ma info jak to wszystko ustawić aby korale rosły.

Wiele tańszych czy nawet droższych lamp LED fajnie świeci ale problem pojawia się kiedy oczekujemy czegoś więcej niż sam wygląd korala np. albo przede wszystkim wzrost. Kessile w swojej prostocie można porównać do lamp typu HQI a jak wiemy przy tych lampach nie ma problemu z koralami. Świeciłem różnymi firmowymi lampami na bazie CREE i na tą chwilę nie ma nic lepszego. Owszem, pełnych ustawień tutaj nie ma w porównaniu z konkurencją ale mają za to największą i najważniejszą zaletę - korale rosną i wyglądają a nie tylko udają.

W najbliższych tygodniach zostaną uruchomione min. dwa różne baniaki na bazie tej lampy obsadzone różnymi koralami głównie SPS oraz LPS i nie będą to wielkie krzaki a szczepki więc będzie tutaj można ocenić czy i jak się one sprawdzają.

Nie wiem czy nie dostanę po głowie ale... AF :) swoje CoralFarm :) też pędzi między innymi na Kessilach :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dostępną jakąś specyfikację techniczną tych kessil bo szukałem i nic nie znalazłem.Jeśli twierdzisz że to diody cree to jestem skłonny napisać że będą przyrosty sps i kolory. Natomiast Waldi twierdzi w tym temacie http://nano-reef.pl/topic/71711-jak-uzyskac-efekt-blikow/page__st__40

że kessil to te same moduły co w jego oświetleniu czyli chińskie chipy więc sam już nie wiem bo specyfikacji technicznej nie znalazłem.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AF kessile wiszą tylko nad lps i są dopalone t5 i hqi. To już inna bajka. Nad sps mają tylko t5. To co piszesz z ustawieniami to dla mnie akurat plus. Po co kombinować z kolorami, ma być dobrze i tyle tylko właśnie problem w tym ze chyba jeszcze nie ma zbiorników n tych lampach z sps owa obsada co dziwne jak na okres jaki juz są na rynku. Nie można więc stwierdzić że są super, nie ma jeszcze konkretów i ktoś musi przetestować :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, rozumiecie... Na diodach jest sporo TOM-tomów, sporo pokazowych spsowych baniaków. Na przykład ostatnio Przemek pokazywał taki zbiornik. Tyle że nie każdy jeszcze dojrzał do zmiany. Nie każdy jeszcze został oświecony że ledy to idealne źródło światła. Co na przykład taki Krzysztof T. może wiedzieć na temat oświetlenia. A jesli ktoś przechodzi z led na t5, to - "kto bogatemu zabroni" ?

Ledy maja swoje zalety, ale nie oszukujmy się. To jest surogat światła pełnospektralnego. No i choćby sprzedawcy stawali na uszach, nie wiadomo jaki makaron nam nawijali na uszy, nie zmieni to fizyki. Jeśli ktoś chce mieć designerskie akwarium, bierze ledy, są korale które do tego sie dostosują. Ale jeśli ktoś hoduje naprawdę wymagające korale, chce mieć kolorki jak Krzysztof Tryc (na przykład), pe poleci w ledy i zeowit.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o inny szczegół. HQI mają pik poniżej 400 nm. I szybę,która to widmo puszcza. Jakie UV maję te 360 ki? Jaką mają szybę- szkło kwarcowe,poliwęglan,pleksi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen

@Komarek

Napisałem właśnie mail`a do producenta z Waszymi pytaniami. poczekajmy co odpowiedzą. Chociaż ja też słyszałem, że częściowo jest to technologia CREE. Co do UV to wiem, że A160WE mają 15miliwatów, o A360WE zapytałem.

Jak tylko otrzymam odpowiedź, napiszę co i jak.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o widmo UV. Ile nm? To jest istotne

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odpowiednio ale ile to... tak jak Maciek napisał, jak producent odpowie to będzie wiadomo.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, cyt.

"...Hopefully I can help to answer your questions.

The LED chips are all made in house for the last 12 years and are all high powered (the same or better than CREE, OSRAM, etc..). We only use them in our products and don't sell them to other people/companies so our name isn't out there like CREE. We are a vertically integrated company meaning that most things are made in house. From the LED processing to the packaging we design and manufacture the product. This lets us make products specific to the application instead of using what is commercially available giving us a superior spectrum and efficacy even compared to other LED products. Our spectrum is found in the following link under tuning and applies to larger units as well - - http://kessil.com/aquarium/Saltwater_A160_Tuna_Blue.php

We don't usually send give too many details but the lamps use LEDs from 390nm up to 470 in the UV-blue range and also contain small amounts of yellow, green, orange, and red. Most of the UV is allowed to pass through the lens, as seen in this comparison from reef builders. "a single Kessil A160we provides closer to 15.0 milliwatts of UV at the same depth. It’s precisely for this reason that the Kessil family of LEDs is our favorite"

Read more: http://reefbuilders.com/2015/01/06/kessil-a160we-led-spotlight-review-the-best-gets-even-better/#ixzz3TRmCpUw9..."


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale, do zbiornika 60x50x50 to lepiej dać dwie 160tki czy jedna 360tke + kontroler , pod koniec marca będą planowane zakupy i chciałbym nie dużą lampę bo musi to wszystko mojej żonie pasować. Oczywiście obsada dla średnio mało zaawansowanych.

Śledzę temat denp w temacie prawie Kostka 200l i on właśnie ma 360we i wygląda to dość ciekawie.

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale, do zbiornika 60x50x50 to lepiej dać dwie 160tki czy jedna 360tke + kontroler , pod koniec marca będą planowane zakupy i chciałbym nie dużą lampę bo musi to wszystko mojej żonie pasować. Oczywiście obsada dla średnio mało zaawansowanych.

Śledzę temat denp w temacie prawie Kostka 200l i on właśnie ma 360we i wygląda to dość ciekawie.

Ja miałem kostkę 60x60x60 - z jedną 360. To jest idealnie dobrana lampka pod taką kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, czy są jakieś różnice między partiami lamp, czy trzeba szukać specjalnie nowej z 2015 czy 360we raczej są nie zmienne, pytam bo raczej na 100% ją kupię razem ze sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia z jakiego roku jest lampa. Wszystkie dobrze świecą.

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz dwoch 160 Michal, one chyba swieca "wasko" jesli moga to tak nazwac, oczywiscie na 60x50 spokojnie wystarczy, ale imo jedna 360we lepiej wyglada nad takim baniakiem.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz dwoch 160 Michal, one chyba swieca "wasko" jesli moga to tak nazwac, oczywiscie na 60x50 spokojnie wystarczy, ale imo jedna 360we lepiej wyglada nad takim baniakiem.

A160WE świeci jak duży model tylko jest słabszej mocy

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o taką odpowiedź mi chodziło Daniel, patrzyłem na inne które były 5 kanałowe ale sterowanie nimi to magia, a tu 2 kanały i wszystkie pasma jakie trzeba. Pozdrawiam.

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ile 360we potrzebne bedzie na kostke 100x100x50 ewentualnie 90x90x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ile 360we potrzebne bedzie na kostke 100x100x50 ewentualnie 90x90x50

2szt


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ile 360we potrzebne bedzie na kostke 100x100x50 ewentualnie 90x90x50

Od 2 do 4szt, w zależności od obsady i aquascapingu.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.