Skocz do zawartości
CoralHouse

Produkty Kessil już w sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

czy kontroler może zaprogramować lampę na wschody i zachody i np. nie być powiązany z lampą na stałe? Przykładowo pożyczam kontroler i programuję lampę.

Aby to poprawnie funkcjonowało kontroler musi być podłączony do lampy

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jak sprawa się ma poszczególnych składowych widma. Czy są z góry ustawione proporcje białego i niebieskiego? Czy z kontrolera można wyciąć jakaś częstotliwość i zmiksowac własną barwę? Przykładowo chcę zgasić UV, czy mogę mieć na to wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ masz na barwę i moc, natomiast składowe widma są niezmienne


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś spsy pod kessilem? Bo mam kilka nurtujących mnie pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CoralHouse od ponad 6 miesięcy akwarium z samymi sps'ami, śmiało pytaj

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie a wiec:

- jak radzą sobie spsy tylko pod kessilem bez dodatku t5

- jak wygląda kwestia aklimatyzacji sps'ów pod ledy kessila

- gdy zbiornik jest obsadzony sps'ami które były już aklimatyzowane do swiatla led to co w sytuacji gdy wkladamy kilka nowych korali?

Chce zrobić mały test by samemu przekonać sie ze spsy pod samymi ledami nie daja rady,mam w głównym baniaku t5 dopalane kessilem ale jednego sciagam i eksperymentalnie zawisnie nad kostą 45x45x45 podpietą w obieg z głównego baniaka prowadzonego na metodzie probiotycznej aquaforest.Mam sterownik kessila i jest tam wlasnie ten tryb aklimatyzacji ale nie bardzo wiem co i jak bo wcale z tego nie korzystałem gdyż opieram sie na t5 a ledy to taki dodatek by mieć te cudowne bliki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej

Byłem widziałem Kessile u kolegi Prospero i rosnę i nawet szczepi. Aktualnie od niedawna mam lampę 160W led od Tomasza i też widzę aktywność SPS-ów. Za krótko, żeby ocenić ale kolory wychodzą z akwa i polipują a grzybki i jakieś proste miękkie jak na sterydach od pierwszego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie zdaje że kessile podrożały o półtorej stówy


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny sterownik Kessila ma odpowiedni program klimatyzacji. Osobiście nigdy go nie używam i problemów nie widzę. Jak już mam aklimatyzować nowego to szybciej do wody niż do światła.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie a wiec:

- jak radzą sobie spsy tylko pod kessilem bez dodatku t5

- jak wygląda kwestia aklimatyzacji sps'ów pod ledy kessila

- gdy zbiornik jest obsadzony sps'ami które były już aklimatyzowane do swiatla led to co w sytuacji gdy wkladamy kilka nowych korali?

Chce zrobić mały test by samemu przekonać sie ze spsy pod samymi ledami nie daja rady,mam w głównym baniaku t5 dopalane kessilem ale jednego sciagam i eksperymentalnie zawisnie nad kostą 45x45x45 podpietą w obieg z głównego baniaka prowadzonego na metodzie probiotycznej aquaforest.Mam sterownik kessila i jest tam wlasnie ten tryb aklimatyzacji ale nie bardzo wiem co i jak bo wcale z tego nie korzystałem gdyż opieram sie na t5 a ledy to taki dodatek by mieć te cudowne bliki :)

W CoralHouse nad akwarium wystawowym wiszą tylko lampy Kessil bez dodatku T5, z naszych obserwacji wynika, że te gatunki korali SPS, które posiadamy w tym akwarium radzą sobie dobrze, przyrastają i wybrawiają się, oczywiście nie są to wszystkie gatunki gdyż jest to fizycznie niemożliwe aby to zrobić.

Gdy zmienione zostało oświetlenie, świecenie zaczęliśy od 10% i przez około 3 tygodnie stopniowo zwiększana była moc, aż do 100%.

Nie zalecamy zaczynać od zbyt dużych wartości, z naszych obserwacji wyika, że zbyt gwałtowna zmiana wpływa negatywnie na korale i nasze optimum to na początek 5-10%.

Nowe korale najlepiej umieszczać nisko i powoli je przenosić wyżej lub jeśli miejsce odpowiada zostawić je tam.

Krótki opis trybu aklimatyzacji:

- ustawiamy cykl świetlny w menu "Quick Set"

- w menu "Acllimation" ustawiamy kolejno: czas trwania, moc od jakiej zacznie lampa świecić, w ostatniej zakładce wybieramy wcześniej stworzony quick set, czyli tryb, do którego będzie dążyła lampa

- w menu "Port settings" przy właściwym kanale wybieramy opcję "Acllimation"

I to tyle. Przez zadany czas lampa z automatu będzie codziennie zwiększać proporcjonalnie moc, aby na koniec trybu świecić oczekiwaną mocą.

Co do cen. To niestety nie uniknęliśmy zmiany polityki cenowej oraz wzrostu kursu dolara. Stąd podwyżka.

http://www.coralhouse.pl/lampa-kessil-led

Pozdrawiamy

Ekipa CoralHouse


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie test i zobaczymy co z tego bedzie,zaczne od 5% i bede stopniowo zwiekszał ale chyba pelna moc to zbyt wiele przy kostce 45x45x45 i kessilu A360WE co nie ?

ps. Dobrze że kupiłem jeszcze po starej cenie :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 5% to przesada i spokojnie można zacząć od dużo większej wartości zaczynając tylko z kolorem niebieskim dokładając stopniowo mocy i ciut białego. Kessil ma całe widmo podzielone na dwa kanały i fizycznie nie da się przegiąć np. z UV. Generalnie tak jak pisał Maciek wyżej. Nowe korale warto stawiać na samym dole i stopniowo je przestawiać wyżej w docelowe miejsce.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 5% to przesada i spokojnie można zacząć od dużo większej wartości zaczynając tylko z kolorem niebieskim dokładając stopniowo mocy i ciut białego. Kessil ma całe widmo podzielone na dwa kanały i fizycznie nie da się przegiąć np. z UV. Generalnie tak jak pisał Maciek wyżej. Nowe korale warto stawiać na samym dole i stopniowo je przestawiać wyżej w docelowe miejsce.

Uwierz, że w naszym przypadku trochę więcej mocy i od razu było widać po koralach, że coś jest nie tak. Zaznaczam, że te korale od małych szczepek rosły tylko pod T5 i to było w tym konkretnym przypadku:). Inaczej może być w przypadku korali rosnących już wcześniej pod ledami. A w innym systemie może być jeszcze inaczej.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 5% to przesada i spokojnie można zacząć od dużo większej wartości zaczynając tylko z kolorem niebieskim dokładając stopniowo mocy i ciut białego. Kessil ma całe widmo podzielone na dwa kanały i fizycznie nie da się przegiąć np. z UV. Generalnie tak jak pisał Maciek wyżej. Nowe korale warto stawiać na samym dole i stopniowo je przestawiać wyżej w docelowe miejsce.

No racja teraz tak patrze i te 5% to zdecydowanie za mało,pytanie teraz czy moge dac wiecej białego niż niebieskiego? Nie popali korali? Nie podoba mi sie tak niebiesko w akwarium,ciemno sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem (nie z tymi lampami) że więcej szkody na początku z ledami może zrobić białe światło niż niebieskie. Gdy miałem przy przejściu na doświetlanie ledem tylko niewiele białego paliło mi końcówki (prześwietlało). Gdy tylko skręciłem biały kolory wracały. Potem powoli lekko doświetlałem białym ale i tak nigdy nie wyszedłem ponad 20%mocy białego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja świecenie zaczynam od koloru białego, 2 godziny (dla rozruchu) i stopniowo w ciągu dnia, barwa zmienia się na niebieską. Mocy więcej niż 80% nie ustawiam. Z mocą lamp trzeba ostrożnie, mi się udało kilka korali popalić. Na szczęście SPS-y to prawdziwe twardziele i dały radę.

Połączenie T5 i tych ledów to super połączenie, ja teraz nie nadążam przycinać korali.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jfgh.jpg

Jak widać u mnie białego w szczycie nie ma nigdy więcej niż 30% tak więc zgadzam się z Sewerynem o nie przeginaniu z białym światłem. Niebieskie za to kręcę na jednym kanale zwykle na 80 do 100% (tutaj jak widać jest chwilowo 100%). Świecąc np. trzema lampami w tym wypadku trzecia (środkowa) jest dopalana tylko od południa no a sam dzień kończy się właśnie na tej jednej pozostałe dwie kończą świecenie znacznie wcześniej.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jakie ustawienia macie w coral house?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczne i na full :) Jutro powinny pojawić się nowe fotki więc będzie można zobaczyć jak się mają korale pod tymi ledami.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zebym wiedział, że lampy podrożeją to bym kupił po starej cenie. Za długo się czaiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stety" albo raczej niestety dla wielu innych konkurencyjnych produktów opartych na ledach... rosną i to całkiem nieźle. Mowa o SPSach bo LPSy to wiadomo.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.