Skocz do zawartości
rafik73

Trzy filary Rafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium 150x50x50 + sump 120x40x40

Może trochę o sprzęcie : Lamapa HQI 2x250W + świetlówki 48W (zmieniona na lampę ATI 8x54W)

Odpieniacz H&S 150 na pompie Tunze (zmienione body na WS200), Cyrkulacja Blau WM8000 + 2x Tunze 6015, Obieg NJ4500.(zmienione na RW8 i Blau WM8000)

post-22194-0-75203700-1452854305_thumb.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie :D wymiar podobny planuje i komin identycznie ma być :) Coś mało skały :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miło, że się komuś też podoba ;) Oczywiście ,że inspiracją do ułożenia skały były forumowe akwaria . To co miałem to pokleiłem i wyszło jak wyszło. Teraz trzeba czekać na efekty . Jeszcze dużo pracy przy tym zbiorniku mnie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fote sumpa zapadają :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump jak sump standard.

W akwarium zaczynają się kłopoty. Z zielonej acry zrobiła sie szara.:'(

post-22194-0-08741100-1452854686_thumb.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Ci sump pomieści wodę przy braku prądu, bo na pierwszy rzut oka kiepsko to wyglada chociaż ta pierwsza komora moze być myląca.

Edytowane przez Masta93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Ci sump pomieści wodę przy braku prądu, bo na pierwszy rzut kiepsko to wyglada chociaż ta pierwsza komora moze być myląca.

Pomieści spokojnie dużo zostaje miejsca do zassania powietrza. Sump ma 120/40/40 - sprawdziłem już kilka razy włączałem i wyłączałem pompę obiegową - cały czas coś sie robi , poprawia. Miałem problem z odpieniaczem musiałem go podnieść wysoko bo pompa przelewała . Chyba przesadziłem z mocą ;) a sump ma wysokie komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam jest miejsce na wiecej ;)

Sam "docelowo" ulozylem na 3 wysepki. Kleilem z suchych I stwierdzilem ze nie wkladam wszystkiego bo mialem jeszcze troche zywej do poprzekladania. Doszlo pare korali, jakas skalka z czyms I zanim sie czlowiek zorientuje, to juz tak pusto nie jest... za jakis czas samoistnie bedzie tego wiecej.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię u siebie przemeblowanie i zaplanowałam zupełnie tak samo, dzięki za zdjęcia mam idealny przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie bardzo mi się podoba i fajny wymiar :thumbsup:

Na powrocie masz UVkę ? bez bajpasu? Nie spowalnia to trochę przepływu jeszcze z tymi dodatkowymi kolankami 90 st.

Może acra ma za małą cyrkulację, a nawet jak nie to chyba i tak mała ta cyrkulacja prawda?

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam jest miejsce na wiecej ;)

Sam "docelowo" ulozylem na 3 wysepki. Kleilem z suchych I stwierdzilem ze nie wkladam wszystkiego bo mialem jeszcze troche zywej do poprzekladania. Doszlo pare korali, jakas skalka z czyms I zanim sie czlowiek zorientuje, to juz tak pusto nie jest... za jakis czas samoistnie bedzie tego wiecej.

Taki jest właśnie zamysł -ma być mało skały dużo korali dla nich i dla rybek miejsce pozostało

robię u siebie przemeblowanie i zaplanowałam zupełnie tak samo, dzięki za zdjęcia mam idealny przykład

Aga aż się czerwony zrobiłem :)

Fajne ułożenie bardzo mi się podoba i fajny wymiar :thumbsup:

Na powrocie masz UVkę ? bez bajpasu? Nie spowalnia to trochę przepływu jeszcze z tymi dodatkowymi kolankami 90 st.

Może acra ma za małą cyrkulację, a nawet jak nie to chyba i tak mała ta cyrkulacja prawda?

UVka jest na baipasie i oddzielnym zaworze właśnie tylko na zdjęciu jest w jednej linii z główną rurą ;) i nie widać . Tak cyrkulacja jest za mała. Pracuję nad tym....

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

https://youtu.be/AVK5YA5U8IU

Póki co to sam nie wiem jeszcze co chcę mieć w zbiorniku i dlatego jest wszystkiego po trochu.

Mały śmietnik ;/

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie aranżacje aż się przyjemnie ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko 50 cm dłuższe od mojego a sprawia wrażenie 3-metrowca. Super :thumbup:

Planujesz siporax?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoje akwarium, będzie dla mnie inspiracją jak będę zakładał większe.

Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze. Uważam je trochę na wyrost. Ale miło że chociaż wam się podoba. Myśle , że dużo pracy przedemną i ciągłe ulepszanie, zbiornika -obsady jak i sprzętu.

Nastąpiła zmiana oświetlenia na 8x54W T5 i pozostał tylko ból po blikach z hqi :(

Natomiast jutro startują biopeletki all in one.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się i Ja odpalenia biopeletek All in one. 250ml na początek pompa NJ 1700 daje radę . Ciekaw jestem efektu za jakieś 3-4 tygodnie.

Póki co mój osobisty mały bałagan-tu mi żona nie po przekłada ;)

7e06fdfa5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ułożenie skały super, jest przestrzeń !!! :thumbsup:

dlaczego zmieniłeś HQI na T5 ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ułożenie skały super, jest przestrzeń !!! :thumbsup:

dlaczego zmieniłeś HQI na T5 ?

Wymieniłem na T5 ze względu na kolory. Ale też ze względu na mniejsze grzanie wody, mniejsze zużycie energii elek.

Aczkolwiek jest to stan przejściowy gdyż nie widzę akwarium morskiego bez blików . Więc ostatecznie będzie hybryda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.