Skocz do zawartości
s137712

420L display + 250L sump - akwarium morskie na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono Akwarystów Morskich.

Na początku chciałem się przedstawić i napisać kilka słów o sobie: mam na imię Tomasz, lat 43.

Akwarystyką zajmuję się od około 15 lat, chociaż jak sięgnę pamięcią mocniej wstecz, w wieku kilkunastu lat

też miałem akwarium ramowe, uszczelniane kitem szklarskim z piaskiem i kilkoma gubikami.... :)

Kilka słów na temat moich akwarii morskich.

Pierwsze słone akwarium - po latach prowadzenia akwariów słodkowodnych, założyłem na próbę czy sobie

w ogóle z tematem poradzę. Najpierw był zestaw Yasha Aqua Medic'a, później szybko było awarium 112l z gratami przeniesionymi z Yashy.

Następne akwarium to już 'poważne' 250l + 75sump, a teraz jest 420l display + 250sump.

Setup akwarium:

wielkość akwarium: 110x60x70, szkło 12mm + korona

lampa: PacificSun 2x75Wat SMT + 4xT5 39W

odpieniacz: Deltec SC 1350

Pompa NewaJet6000

Cyrkulatory: Jebao WP40, 2xTunze 6015

Sump + dolewka: 100x50x50, trzykomorowy, glon spagetti, filtr fluidyzacyjny z AllInOneBiopellets.

Obsada rybna: 4 x chromis Chromis viridis, 1 x Chromis retrofasciata, 1 x Dascyllus reticulatus,

2 x Nemateleotris magnifica, 1 x Amphiprion melanopus "Stripeless", 1 x Pterapogon kauderni,

1 x Labroides dimidiatus, 1 x Pseudocheilinus hexataenia, 1 x Valenciennea puellaris,

2 x Amphiprion clarki, 1 x Zebrasoma flavescens.

Obsada koralowa: cała masa miękkich koralowców plus trzy skałki z ricordea florida, trzy LPS'y.

Obsada ukwiałowa: Entacmaea quadricolor czerwony - był jeden i właśnie trzy dni temu się podzielił.

Tomasz.

I jeszcze dwa zdjęcia, trochę lepszej jakości niż dwa zamieszczone poprzednio.

Tomek.

post-14418-0-68805600-1411029048_thumb.jpg

post-14418-0-34787300-1411029056_thumb.jpg

post-14418-0-74349900-1411032274_thumb.jpg

post-14418-0-93517700-1411032284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ładne akwarium, będę śledził dalszy rozwój.

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak się spisuje ten odpieniacz w takim litrażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem którego odpieniacza dotyczy pytanie bo właśnie jestem po zmianie. Deltec SC1350 sprzedany Koledze z forum - trochę był zdziwiony czemu nie wystawiłem tutaj na forum, ale cóż... - pytałem Panów Moderatorów czy mogą zdjąć ograniczenie na 50 postów, żebym mógł wystawić odpieniacz w dziale Sprzedam sprzęt, ale dostałem odpowiedź odmowną, więc wystawiłem na Allegro i na aqua-reef. Teraz w moim systemie pracuje Skimz Monzter E-Series SM251. Porównując oba odpieniacze - Deltec SC1350 był bardzo, bardzo ok, złego słowa o jego pracy nie mogę powiedzieć, ale czułem że jest za mały do ~600 litrów w obiegu. Skimz to jak na moje warunki potwór - ledwie się zmieścił w komorze sumpa. Przy okazji zrezygnowałem z glonu spagetti w sumpie i wyjąłem całkowicie watę filtracyjną. Przy konfiguracji sumpa Deltec SC1350 + spagetti + wata filtracyjna płukana co 2 dni cały czas miałem kłopoty z czerwonym nalotem na skałach - podejrzewam że było to Dino. Teraz przy Skimz'ie i braku spagetti i waty Dino pojawia się sporadycznie - jeśli tylko takie problemy będą z czerwonym nalotem to zakup Skimz'a był przysłowiowym strzałem w 10 :).

Przy okazji gdyby ktoś reflektował na garść glonu spagetti to zapraszam - moczy się w drugim akwarium i mogę go w 80%'ach oddać.

Tomek.

Edytowane przez s137712 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o tego delteca mi chodzilo... Czyli rozumiem ze był za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował wątek


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.