Skocz do zawartości
magu

[300l] - Akwarium eksperymentalne, typu "wszystko źle"

Rekomendowane odpowiedzi

Bo korzystają z jego rozwiązań i prog do arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie potrzebują nabijać postów wpisując swoje ohy i ahy :) a tak na poważnie to Ci co mają sprzęt za kilka tysi to też mają trochę bardziej wymagające korale.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ciekawi mnie dlaczego w tym temacie nie wypowiadają się te wszystkie typki z wymyslnymi odpieniakami za nawet kilkadziesią tysi i ci co leja badziewia do baniaków i reszta tych mega znawców?

gratuluję w prostocie siła..

keep up good work

Nie masz pojęcia o czym piszesz ale piszesz, bez sensu. Sorry za OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdziwa morska magia!

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu startuj na TOTM :-)

Pozdrawiam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, faktycznie w zbiorniku są głównie miękkie i mało wymagające SPSy, więc nie ma co porównywać sprzętu i kosztów utrzymania.

Najpiękniejsze akwarium ..Jaki obiektyw ?

Głupia sprawa... Aparat leży w szafie a zdjęcie było robione telefonem LG-G4 :)

Magu startuj na TOTM :-)

Jeszcze z rok :). Przy okazji gratuluje Twojego TOTMa solankowej miłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek zaje...fajny. Oby tak dalej, w końcu ksywa MAGU nie wzięła się z choinki. Potrafisz Gościu cuda robić ;-)...a tak na marginesie, nie próbowałeś już w tym swoim baniaczku po wodzie chodzić?

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie ,po zakotwiczeniu przed , można zniknąć dla reszty świata na sporo czasu .

Nic nie pozostaje jak tylko wprosić się kiedyś z załącznikiem na korepetycje .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi umknął Twój post... Oczywiście zapraszam serdecznie. Jeżeli dobrze "rozwiązałem" Twoją lokalizację, to masz do mnie rzut beretem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kawałek rafy, gratuluję.

I mam dwa pytania: Czy lejesz jakieś bakterie do baniaka? I co z tą równowagą jonową przy laniu nierównego Balinga i braku podmian wody, ciekawi mnie to bardzo bo też bym tak chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterii nie leję. Na etapie dojrzewania (kilka lat temu) dozowałem Microbe-lift special blend.

Co do równowagi jonowej, to średnio raz w miesiącu mierzę zasolenie, Ca, Mg i KH. To właściwie wszystkie testy jakie wykonuję. Nigdy nie oddawałem wody do laboratorium i nie bardzo wiem, co dokładnie w niej siedzi i w jakiej ilości. Ca z Mg i KH leje się według testów. SBS, które teoretycznie zapobiega rozjechaniu równowagi jonowej leje "na oko". Co jakiś czas zwiększam dawkę, czekam ze dwa tygodnie i obserwuje czy nie wyskoczył jakiś glon lub inne cholerstwo. Jeżeli wszystko ok, to zostawiam, jeżeli wyłazi jakieś badziewie zmniejszam dawkę i czekam z miesiąc. Tyle, że z takim "ustawianiem" Ballinga trochę schodzi. Dużo łatwiej po prostu robić regularne podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ciągle żyje i ma się całkiem dobrze. Ze względu na spory rozrost koralowców i ich wzajemne animozje, musiałem zbiorniczek nieco przystrzyc... W konsekwencji oddałem, sprzedałem, zamieniłem grubo ponad 100 szczepek. Po drodze trafiła mi się awaria osmozy i dolewka wlewała lekko syfiastą wodę, czego konsekwencją było pojawienie się okrzemek. Jeszcze ich trochę zostało. Właściwie miałem wrzucić fotkę kiedy zbiornik zarośnie według mojego planu, ale co tam, taka wersja przejściowa... Fotka oczywiście z komórki :)

spacer.png

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowo i superowo :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po okresie zawirowań korale w końcu zaczęły polipować jak trzeba. Dzisiejsza sesja macro...

spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
 
spacer.png
Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robisz zdjęcia? Mega! A będę się przymierzał do kupna aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wręcz zboczone :p;) super. Miękko i kolorowo.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te zdjęcia wyszły z mojego Nikona D90 i obiektywu Sigma 17-70/2.8 (wersja bez silnika). Body stare, ale dzięki temu, że ma wbudowany śrubokręt, działa ze starszymi szkłami, w sesji brały też udział chińskie pierścienie pośrednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, szczególnie podobają mi się te różowe cycuszki ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak,super foty,cóż można dodać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero odpowiednie fotki pokazują korale w całej krasie , super foty ,super akwarium .

Jest tylko jeden problem ,w realu nie wiadomo na czym się skupić na co patrzeć .Zbiornik bardzo w moim guście .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, dopiero teraz akwarium zaczęło wyglądać, załapałeś się na etap po reorganizacji i przycince (http://nano-reef.pl/topic/68579-300l-akwarium-eksperymentalne-typu-wszystko-zle/page__st__120#entry909268). Zapraszam ponownie, jest o wiele ładniej, a i nowe szczepki się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.