Skocz do zawartości
Przemek

Kore 5th - inteligentny dozer - już dostępny w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z dużą przyjemnością pragnę poinformować, że jeden z najnowszych produktów Pacific Sun - inteligentna stacja dozująca Kore 5th jest już dostępna w polskiej dystrybucji.

Cieszę się tym bardziej, że wiem, iż wiele osób przeglądając zachodnie strony czytało recenzje nt Kore i dopytywało się nas, od kiedy produkt będzie dostępny również na rodzimym rynku.

Czym jest więc Kore 5th ?

Trudno określić to jednym słowem. To urządzenie łączące w sobie cechy wielu różnych, dostępnych do tej pory urządzeń używanych w akwarystyce morskiej - choć należy zaznaczyć, że część opcji

(jak np. AWC - automatic water change - automatyczna podmiana wody) jest zastosowana po raz pierwszy w tego typu produkcie.

Kore 5th łączy w sobie najlepsze cechy pomp dozujących oferując akwaryście 5 niezależnych, bardzo precyzyjnych pomp dozujących, które charakteryzują się niespotykaną wręcz precyzją i możliwościami sterowania.

Sercem systemu są pompy dozujące oparte o wysokiej klasy japońskie silniki DC oraz inteligentną elektronikę sterującą. To wszystko sprawia, że każda z pomp, w zależności od ustawień prędkości obrotowej czy też zainstalowanych wężyków perystaltycznych (3 rodzaje do wyboru - 2 rodzaje do szybkich przepływów, 1 rodzaj do precyzyjnego dozowania) może podawać od 0.01ml(!) dziennie do 1500ml - nawet w 144 dawkach dobowych dzięki czemu kH w zbiorniku osób dozujących płyny metodą Ballinga będzie stabilne jak nigdy dotąd :-)

Kore 5th w połączeniu z dyspenserem kropelkowym DropDose umożliwia precyzyjne dozowanie poszczególnych płynów - zabezpieczając w tym czasie dysze dozujące przed wyschnięciem pomiędzy dozowaniami. Opracowana metoda dozowania umożliwia skalibrowanie dozera na podawanie pojedynczych kropli płynów(0.03-0.04ml w zależności od gęstości płynu).

Kore 5th to idealne rozwiązaniem dla akwarystów stosujących metodę Zeovit (podawanie płynów bez rozcieńczania) ale także dla tych wszystkich, którzy cenią sobie komfort i wygodę.

Stacja wyposażona jest w moduł ATO - automatycznego uzupełniania wody odparowanej. Współpracując z zestawem czujników optycznych/pływakowych gwarantuje utrzymanie stałego i niezmiennego poziomu wody wykorzystując do tego pompę wody DC(o zmiennej/regulowanej wydajności), która dołączona jest do zestawu. System wyposażony jest w zabezpieczenie przed pracą na sucho - system "uczy się" jak długo i często powinien pracować i jakiekolwiek nieprawidłowości komunikuje sygnałem dźwiękowym.

Wspomniany już AWC(system automatycznej podmiany wody) współpracując z zestawem czujników (optycznych/mechanicznych) w pełni automatyzuje proces podmiany wody dokonując 168 podmian w ciągu tygodnia, dba o stabilne i niezmienne w czasie parametry wody.

Kore 5th może również pilnować temperatury w naszym akwarium - sygnalizując dźwiękiem za każdym razem przekroczenie ustawionych wartości a także podając zmierzone najniższe/najwyższe wartości temperatury.

To tylko niektóre z możliwości oferowanych przez Kore 5th. Wiele innych, takich jak pomiar poziomu dozowanych płynów(wraz z informacją na ile dni wystarczą płyny), możliwości nadawania etykiet dozowanym płynom, w pełni bezprzewodowe i niezwykle komfortowe sterowanie za pomocą dedykowanej aplikacji sprawiają, że stacja dozująca Kore 5th jest produktem naprawdę innowacyjnym - co potwierdziły liczne opinie użytkowników za granicą.

Na koniec pozostawiłem bardzo dobrą wiadomość - otóż od dziś, do końca października stacja Kore 5th będzie w specjalnej promocyjnej cenie 1649,00 zł brutto.

Cena dotyczy zestawu Kore 5th PRO czyli kompletnej stacji wraz ze wszystkimi czujnikami(optyczne/pływakowe), pompą DC dolewki, zestawem holderów do wężyków oraz czujników, kompletu wężyków perystlatycznych(fast/precise flow), czujnikiem temperatury, zestawem do kalbracji itd a także do wyboru ( w cenie dozera):

- dyspenserem DropDose

- lub specjalną akrylową półką służącą do zamocowania stacji wewnątrz szafki(do ścianki lub sufitu).

Pełna oferta dostępna na stronach sklepu ReefShop.

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Kore-5th-v.PRO-inteligentna-stacja-dozujaca/4389

Instrukcja do produktu w języku polskim:

http://www.pacific-s...nual_1.4_pl.pdf

pozdrawiam

Przemysław Cybulski

d4.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przemku,wysłałem PW


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować że już w styczniu pojawi się na rynku magnetyczny mieszacz płynów

(magnetic stirrer) przeznaczony do współpracy z dozownikiem Kore 5th. Integracja mieszacza z stacją dozującą umożliwia dokładne wymieszanie przed podaniem do akwarium wszystkich tych płynów które mają tendencję do "rozwarstwiania się"..

Montowany będzie pod dolną półką na butelki dzięki czemu możliwe bedzie podwieszenie go wraz z całym zestawem do "sufitu" szafki pod akwarium.

Dodatkowo chciałbym poinformować że ruszyły pracę nad polską lokalizacją oprogramowania do dozownika Kore 5th i już wkrótce zostanie ona udostępniona wszystkim polskim Klientom :)

10636546_380884652065088_7186236140507737603_o.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne cacko ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, teraz Polska wyznacza standardy rozwoju :clap:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka będzie przewidywana cena mieszadła magnetycznego ;) ?

super opcja dla korali NP :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek jak zwykle służy radą i merytoryczną pogaduchą :) efekt taki że

miła Pani pakuje sprzęcik i jedzie :)

Dzięki Przemku jak zwykle za dobrą radę i oszczędność moich pieniędzy :)

Pozdro Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mixeer

Około 320zł na rynku polskim

@Tom_killer

Jak zwykle było mi miło, częściej muszę wpadać na "dyżury" do ReefShopu ;-)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stacja ma lub będzie miała możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły z pompami?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo - zapraszam Cię do Twojego sklepu na dyżur na początku grudnia, będziemy rozmawiać o odpieniaczu nowym dla mnie na Mikołaja - mam nadzieje ze rozmowa zakończy sie jak zwykle - zadowoleniem klienta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomku

Na pewno będę, tym bardziej że szykujemy sporo niespodzianek, dlatego zapraszam do regularnych odwiedzin strony ReefShopu.Szczególnie jeśli chodzi o temat odpieniaczy :)

Dodatkowo miło mi poinformować, że do polskiej dystrybucji trafił dozownik w wersji Base Unit. W zestawie z główną stacją dozującą(która dysponuje takimi samymi paramterami pracy jak wersja Regular czy Pro więc umożliwia późniejszą rozbudowę zestawu) znajdują się dodatkowo:

- zestaw wężyków dozujących

- akrylowy holder do wężyków silikonowych

- 10 metrów wężyka silikonowego

- zasilacz 12V

- zestaw do kalibracji dozera(strzykawki, menzurki pomiarowe)

Myślę że atrakcyjna cena zestawu sprawia że staje się on naprawdę interesującą alternatywą dla innych dozowników dostępnych na rynku, nierzadko dużo droższych a oferujących nieporównanie mniej możliwości i pracujących z dużo niższą "rozdzielczością".

Święta tuż, tuż - kto wie, może do niektórych z Was Mikołaj przyniesie właśnie zestaw Kore 5th Base Unit!

http://www.reefshop....-Base-Unit/4411

PS. Nie zapomnijcie tylko napisać list do św. Mikołaja - bez tego ani rusz! :)

0_0_productGfx_f9da6efb921c43aaf98ff87b37ed08cd.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj się stało - paczka dotarła, zatem noc była długa.

Nie miałem wcześniej żadnego dozownika, bo jestem dwu letnim młokosem morskim.

Podzielę się opinią na jego temat, być może niektóre stwierdzenia będą oczywiste, banalne no ale...

Urządzenie wykonane starannie, można długimi śrubami przymocować je bezpośrednio do podsufitki szafki, ale wówczas dojście do wtyczek będzie utrudnione, a z tyłu urządzenia jest pstryczek do włączania/wyłączania jasności wyświetlacza czy resetu. Dlatego pewnie do zestawu można dokupić półkę mocowaną do sufitu. W początkowej fazie bałem się że z tej półki można w łatwy sposób strącić urządzenie, ale na szczęście są stopki antypoślizgowe i dobrze się sprawdzają. Przydałaby się w zestawie chociaż jedna taka długa śruba na zasadzie jakieś zawleczki - tak dla psychicznego bezpieczeństwa.

Przed wyborem tego urządzenia warto dokonać pomiarów miejsca - tu prośba do Przemka może warto podać wymiary samego urządzenia i mocowania - różnica pomiędzy mocowaniem a urządzeniem to ponad 10cm.

Nie sprawdziłem tego przed wyborem, a chciałem umieścić urządzenie pod sufitem szafki obok sumpa - niestety okazało się że stelaż o szerokości 55cm powoduje że się nie mieści (oczywiście mogę przymocować do stelaża ale po co).

Rozwiązałem ten problem mocując urządzenie równolegle do suma, a na bocznej ściance szafki dam butelki, fotki mogę zrobić wieczorem.

Po podwieszeniu i walce z układaniem kabli, mocowaniem wszystkich czujników (na razie nie podłączyłem pomp) trzeba było zainstalować soft.

Niestety nie dało się zainstalować aplikacji z wersji instalacyjnej na windowsie 7 w. 64 bitowa, pojawiał się komunikat o błędzie. Ściągnąłem wersję z netu od producenta, wynik niestety ten sam. Po chwili zastanowienia się okazało że nie trzeba instalować aplikacji tylko ją uruchomić. Coś tam przeleci szybko, że nie zdążysz zobaczyć co to było (może to wina dysków ssd) i jest ikonka na pulpicie. Dalsze postępowanie zgodnie z instrukcją, którą zamieścił Przemek jest sprawne. Mam kompa z dobrym modułem BT zatem nie mam problemów żadnych z łącznością z urządzeniem nawet w odległości 5m.

I to co najpiękniejsze, browar w ręku wygodna kanapa i zabawa na razie w pomiary temperatury, ustawianie alarmów dźwiękowych odpowiednio do za niskiej lub za wysokiej temperatury.

Kolejnym krokiem który poczyniłem to wymiana starej automatycznej dolewki i wywalenie pompy. Pompa dołączona do zestawy do dolewki jest mniejsza od pudełka od zapałek, w ogóle niesłyszalna – dla mnie rewelacja. Ustawiłem czujniki, jeden standardowy a drugi optyczny – ten optyczny tak dla fanu. Niestety optyczny szybko wyłączyłem bo nie za bardzo potrafiłem go ustawić, szczególnie, że sam czujnik z niewiadomych mi powodów robił się ciepły – popracuję jeszcze nad tematem bo może to wynikać jeszcze z braku mojej wiedzy..

Podsumowując pierwszy dzień: moduł BT, rewelacja, dolewka super, niesłyszalna malutka. Wielkość urządzenia – potrzeba sporo miejsca na długości. Interfejs usera anglojęzyczny – ale jest dobre tłumaczenie umieszczone przez Przemka.

Dziś będzie długi dzień bo podłączę pompki, chociaż dwie i zapodam fotki z moich być może mało udolnych działań, ale dla mnie zadawalających.

Tomek

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku,

Uwaga o wymiarach holdera(a dokładniej "języków" do mocowania do sufitu) słuszna i na pewno to dodamy do opisu produktu.

W kwestii instalacji - pod Win7/64 czasem trzeba uruchomić instalatora z prawami Administratora(zależy od uprawnień Twojego aktualnego konta).

Aby to zrobić:

1) kliknij na ikonce setup.exe prawym przyciskiem

2) wybierz Run as administrator

i powinno bez problemu ruszyć.

Aplikację sprawdzaliśmy na wszystkich dostępnych systemach Win - ruszy także nawet na Widnows Surface ;-)

Co do reszty recenzji - cieszę się że urządzenie przypadło do gustu :-) Pompa dolewki ma regulowaną prędkość pracy/wydajność(z poziomu aplikacji) więc gdyby okazało się ze na danej prędkości jest "słyszalna" to wystarczy wyregulować jej prędkość w l/h i na pewno będzie cisza :-)

Co do czujnika optycznego - może on pełnić podwójną rolę.

a) czujnik zabezpieczający stan wysoki w sumpie

b ) główny sensor sterujący pracą dolewki (main ATO sensor)

Tryb pracy możesz wybrać w ostatniej zakładce aplikacji.

Mocowanie do półki - od dołu półki akrylowej są cztery otwory na śrubki - po wkręceniu blokują one doser na miejscu i na pewno nie spadnie/przesunie się ;-)

Dozer dodatkowo można przymocować w pionie(do któregoś z boków szafki) jeśli jest taka potrzeba(za pomocą otworów w obudowie lub akrylowego top standu)

pozdrawiam!


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek. Do ilu pomp da się to rozbudować w przyszłości? Jak stacja sprawuje się z produktami AF?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toeretyczna rozbudowa o moduł slave jest możliwa, jednak zdecydowaliśmy się pójść inną drogą.

Użytkownik ma do dyspozycji zestaw 5 pomp dozujących - jeśli jednak potrzebuje dodatkowe pompy do zestawu startowego to proponujemu mu zakup dozownika w wersji Base Unit która wzbogaci jego setup o kolejnych 5 pomp.

Dlaczego?

Ponieważ gdy policzyliśmy cenę elektorniki którą i tak musi być w środku to różnica wyszła naprawdę niewielka, a dodatkowy niezależny dozownik zabezpiecza akwarium w przypadku gdyby doszło do niespodziewanej awarii jednego z nich(zawsze można przeprogramować dodatkowy i użyć go do dozowania ciągłego (144 dawki na dobę) buforu.

Cenowo wygląda to jak u konkurencji:

- 4 kanałowy dozownik grotecha(slave) - ok. 1211zł - http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/searchquery/grotech+dosing/2/full/5

- 5 kanałowy(niezależny) dozownik Kore 5th Base Unit - 1317zł - http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pacific-Sun-Kore-5th-Base-Unit/4411

różnica jest więc w kwocie 100zł - Kore 5th Base Unit oferuje jeden kanał więcej - no i całkowitą autonomiczność od jednostki Master.

Różnica zaś niweluje się jeśli porównamy jednostki podstawowe - Grotech 3 kanałowy kosztuje 1730zł (podaję ceny z RS) zaś Kore 5th PRO(z dolewką wody odparowanej, automatyczną podmianą wody,itd) - 1649zł . Cena promocyjna dotyczy zestawu PRO, później zaś w tej cenie będzie dozownik w wersji Regular(bez czujnika optycznego oraz wężyków Pharmed BPT).

Co do sprawowania się z produktami AF - będzie dokładnie tak samo jak z innymi któe wymagają dozowania kropelkowego. Przydatnym tu będzie DropDose któy zapobiega wysychaniu kropel płynu z dysz dozujących pomiędzy dozowaniami oraz umożliwia precyzyjne dozowanie pojedynczych kropli(co w przypadku dozowników innych firm - jak Grotech/Fauna Marin/GHL jest nie możliwe i trzeba rozcieńczać płyny - a nie wszystkie się do tego nadają...)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie zostaje nic innego jak zbierać kasę i automatyzowac kropelkowanie AF. Można ustawiać aby pompa podawała np 2 krople co drugi dzień?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca co drugi dzień - możesz ustawić w jakie dni tygodnia ma podawać, aczkolwiek wersja softu która się ukaże w grudniu będzie miała opcję ustawiania co drugi, trzeci dzień.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna zapomnieć o zakupie automatycznej dolewki innej firmy? Koszty tym samym maleją i satysfakcja większa z posiadania all in one


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią wsio gada.

Dziś rano jak tylko oczy otworzyłem to pierwsze co to do zbiornika czy wszystko żyje czy już zdechło z powodu nadmiaru płynów - ale wszystko żyje, jak odpaliłem kompa i sprawdziłem ilości dodane płynów to się zgadzało.

Ustrojstwo wiszące :)

IMG 20141121 070621

a tu butelki

IMG 20141121 070627

a tam mała kosteczka na dole w komorze to pompa (z kompletu) od automatycznej dolewki.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna zapomnieć o zakupie automatycznej dolewki innej firmy? Koszty tym samym maleją i satysfakcja większa z posiadania all in one

Dokładnie tak, oprócz dolewki odchodzi automatyczna podmiana wody - a także na wiosnę wyjdzie moduł listwy wentylatorów które będą sterowane dozerem(do schładzania akwarium w upały).

Dozer wyposażony jest w cyfrowy termometr już teraz(informuje alarmem o przekroczeniu granicznych, zaprogramowanych temperatur) więc rozbudowa o kolejne udogodnienia/moduły(jak wentylatory) nie stanowi żadnego problemu.

@Tomku,

Rozumiem że pod dozerem nie miałeś miejsca aby podwiesić butelki? Sądze że dobrze że dozownik da się podwiesić, gdyż za dużo miejsca w szafce to Ty chyba nie masz ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek - miejce w szafce wykorzystane na suma :)

Niestety pomiędzy dozerem a sumpem te butelki się nie zmieszczą.

To co zmajstrowałem to chyba jedyna kombinacja - a co ważniejsze odpowiada mi :)

Co do automatycznej dolewki - jestem mocno zaskoczony że takie coś malutkie spełnia w 101% swoje zadania i odkręcone na full jest niesłyszalne.

Poza tymi uszami w mocowaniu które powinny być do środka plus eventualnie inne trzymanie jakbym chciał dostawić drugiego dozera na górę - bo przy tym się nie zmieści - naprawdę trudno się czegoś czepić. Kalibracja pompek bez problemu, testy pojemności za pierwszym razem odrazu poprawne.

Generalnie - ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, mam jeszcze kolejne pytanie, które mnie zastanawia, jeśli dozujemy płyny "rozwarstwiające się" to ponoć jest mieszadło w butelce, ale co z płynem znajdującym się w wężykach? Jeśli takie płyny podawane są kropelkowo po 2 krople dziennie to w weżyku będzie nam to stało i kilka dni? Jak to wygląda w praktyce?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie,

problemem nie będzie "rozwarstwienie" się płynu w wężyku, gdyż jako takie ono w samym wężyku nie zdąży wystąpić(mała objętość płynu który dodatkowo przesuwa się). Problem głównie dotyczy butelek, które znajdujące się wiele dni/tygodni nie ruszane/wstrząsane mogą doprowadzić do dozowania zawiesiny nie jednorodnej.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczow

tak jak i Wy zakupilem to urzadzonko - lecz w przeciwienstwie do was niejestem zadowolony :

zgodnie z instrukcja przeszedlem caly etap programowania urzadzenia , kalibracji pom - urzadzenie zapisalo wszystko w pameci i teoretycznie mialo wszystko grac -

Lecz niestety po osiagnieciu zadanej godziny NIC SIE NIE DZIEJE POMPY STOJA :(

PODPOWIEDZCIE PROSZE CO MOGLEM ZLE USTAWIC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.