Skocz do zawartości
funior

Funior's Reef (1000L w obiegu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Tak zbierałem się od 10 lat żeby założyć sobie własny wątek na NR z własnym zbiornczkiem i zebrać się nie mogłem.

Więc przy okazji przeprowadzki na większy baniaczek założę sobie swój własny wątek, a co.. :)

Obecny "prywatny" zbiornik ma ok 700L (brutto) wody w biegu (klasyczna 450-tka i sump 250) na tym zaczynałem przygodę z akwarystyką morską.

W szybkim skrócie początek na miękko, później twarde, niestety nadszedł czas,że jedyną opcją była likwidacja zbiornika (z przyczyn nie zależnych) lub przeniesienie do piwnicy i tak się stało niestety została zmieniona również obsada na miękko i tak jest do chwili obecnej.

Początkiem miesiąca (września) zapadła decyzja baniak wraca do domu :)

I tak na chwilę obecną w wolnej chwili zaczyna się przygotowanie do przeprowadzki.

szkło jak szkło :)

wymiary 154x60x75 :) jedynie wysokie akwarium wchodziło w grę :)

na chwilę obecną wygląda to tak:

48dd6c02a4227c9fgen.jpg

CDN.

Pozdrawim

Tomek

Edytowane przez funior (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,no tak to jest z tym czasem gdyby doba trwała nie 24h ...a tak to ciągłe brakuje kilku godzin .... :).

Spoko coś się kiedyś pomyśli

:cheers: .

A wracając do tematu to baniaczek będzie zacny :thumbsup: Było co nieść jak dla czterech chłopa :D

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu po długich bojach 31 grudnia udało się uruchomić nowy zbiorniczek :) także sylwester był udany. :thumbup:

odnośnie samej przekładki chciałem maksymalnie wykorzystać starą wodę i ok. 400-450 litrów powędrowało do nowego zbiornika a reszta wiadomo świeża woda.

Ze starej obsady kilka dużych ryb powędrowało do nowego domku, wszystkie koralowce również, niestety nie obyło się bez strat - nepthea niestety się rozpuściła z pseudogorgonii został tylko szkielet widać na zdjęciach. Reszta ryb ok, poza idolem którego po dwóch tygodniach od wpuszczenia zsypało. Na chwile obecną kropki zniknęły - nic nie robiłem, nie dodawałem do wody jeżeli ryba jest na tyle silna powinna sama sobie dać radę.

Zdjęcia robione telefonem także szału nie ma :)

f7f907689f36e6a9gen.jpg

i jeszcze zdjęcie z pod akwarium :)

dwa stare sump-y połaczone w jeden chciałem max wykorzystac miejsce w szafce z lewej strony jest plan postawienia pojemników na ballinga ale to oczywiscie jak bedzie potrzeba.

Odpieniacz jest wersja DIY jednego magika tutaj z forum, cuda tworzy takze jak by ktoś chciał kontakt to....... :)

Z lewej strony dolewka jak widać na zamieszczonym zdjęciu :) i powrót komora z prawej.

f73454e4f78b205cgen.jpg

i z nad :)

co do oświetlenia padło na ledy multichip 50W x 6 (3 niebieskie i 3 biale - regulowane potencjometrem każda) soczewki 120stopn.

bliki bajka :)

97aadf00de537fffgen.jpg

I tak to wyglada na dzien dzisiejszy :)

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie sie prezentuje :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut mało miejsca zostawiłeś w sumpie na wodę jaka spłynie z akwarium po wyłączeniu prądu. No i sam sump jakiś taki przekombinowany. Po diabła taki wysoki?


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut mało miejsca zostawiłeś w sumpie na wodę jaka spłynie z akwarium po wyłączeniu prądu. No i sam sump jakiś taki przekombinowany. Po diabła taki wysoki?

sumpy byly polaczone razm przelotem D40 niestety przelot nie wyrabial wiec został wycięty i sumpy skleiłem razem, miejsca jest wystarczająco i z dużym zapasem , czy przekombinowany? wydaje mi sie ze nie (widziałem bardziej:) ) jedynie jest wklejone miejsce na odpieniacz zeby zachowac staly/ wymagany poziom (ok . 23cm) wody i nic pozatym, a wysokość pierwszej komory 50cm poziom wody 45 cm, po co ? aby zwiększyć ilość wody w obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest tło Twojego aqua?

Na pierwszej fotce - tło niebieskie, na kolejnych niebieskie z "rozmytą" strukturą skalną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło jest niebieskie, to są bliki z oświetlenie LED :)

Funior ładny aquascaping, docelowo będą głównie miękie?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem te bliki na tylnej szybie to od razu pomyślałem że chipy :thumbup:

super to wygląda, fajna konstrukcja skalna, jak zarośnie koralami to dopiero bedzie.... :)

akwa masz całe zabudowane od góry, wilgoć się nie zbiera? a elektryki tam trochę masz...

a ledy skręcone masz czy na maksa dają,

ps, jakiś filmik by się przydał, na bliki zajrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło jest niebieskie, to są bliki z oświetlenie LED :)

Funior ładny aquascaping, docelowo będą głównie miękie?

Dzięki, dokładnie tło jest niebieskie jak pisze AquaManiac, co do obsady chciałbym zbiornik mieszany z różnorodnością życia :).

Trochę twardych, miękkich, kilka gorgoni :) czas pokaże :)

funior - napiszesz kilka słów o lampie LED?

Cóż lampa jak lampa :),początkowo pomysł był aby umieścić wszystkie ledy na jednym radiatorze ale doszedłem do wniosku że będzie skubaniec ciężki i dość nieporęczny ew. jak bym coś chciał modernizować/zmieniać . Więc lampa jest podzielona na 3 "moduły" - Moduł czyli zwykły radiator o wymiarze 35x12cm. Aby poprawić chłodzenie zamontowałem po dwa wentylatorki 12cm, może troche przesadzona ilość ale przynajmniej robią dobrą robotę, radiatory są lekko ciepłe także jest ok. Wentylatorki podpięte pod zasilacz 1200 mA 12V pod włącznik czasowy. Każdy "modułu" spięty jest "szybko złączą" także w każdej chwili mogę wypiąć jeśli będzie taka potrzeba. :)

a6ccef425453404dgen.jpg

jak zobaczyłem te bliki na tylnej szybie to od razu pomyślałem że chipy :thumbup:

super to wygląda, fajna konstrukcja skalna, jak zarośnie koralami to dopiero bedzie.... :)

akwa masz całe zabudowane od góry, wilgoć się nie zbiera? a elektryki tam trochę masz...

a ledy skręcone masz czy na maksa dają,

ps, jakiś filmik by się przydał, na bliki zajrzeć ;)

Dzięki, tak ledy robią robotę - bliki piękne.

Zabudowa nie jest do sufitu jest ok. 10cm luzu pomiędzy sufitem a zabudową, także powietrze ma gdzie uciekać. :)

Elektryki jest sporo choć docelowo dojdą jeszcze 3 włączniki czasowe aby każdy led był uruchamiany oddzielnie. Taki mechaniczny wschód/zachód słońca :). Tablica jest ruchoma także można z nią "wyjechać" i coś pogrzebać przy kabelkach :)

Obecnie świecę ok, 80% niebieskie i 30% białe ( tyle że białe świecą 2 ledy obecnie, do trzeciego czekam na soczwkę i jest wyłączone/skręcony :) - ciekawie można sobie ustalić procentowo moc świecenia na potencjometrz/gałce jest kreseczka co odpowiada 10 obrotami od min do makskimum. :) także stąd takie wartości podałem :)

krótki filmik na szybkiego wiadomo szału nie ma :)

Edytowane przez funior (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.